Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadja a kormány...

Miért támadja a kormány állandóan a Corvinust? Mi lesz a sorsa?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem, a kormánynak eltökélt szándéka, hogy megsemmisítse a Corvinust. A BGF állítólag jövőre kap egyetemi rangot, 2017-re gazdálkodástudományi főiskolát építenek Kecskemétre, de kérdezem, hogy mindez minek, amikor van egy jó színvonalú egyetemünk, amitől folyamatosan vonják el a pénzt és csatolják el a karait, amikor ugyanezt a szakember képzést látja el...

Tényleg képesek lennének csak azért szétbarmolni egy elit egyetemet (komolyabb szakokra 460 a ponthatár, Műszaki Egyetemre 445 körül van), mert a vezetői balosok?

Én most vagyok 11-es, és a BCE-re szeretnék menni pénzügy-számvitel szakra. Van rá reális esély, hogy 2017-ben érettségizek, és mire még 5 és fél év alatt (a képzés plusz egy szemeszter, de cserébe két diplomához juttat), még ugyanúgy komoly színvonalú Corvinus-os diplomát kapok?



2015. okt. 29. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A BCE marad, és Matolcsy tanszéke is lesz.

Nem látom a támadást a közgáz rész ellen.

Amit a kormány akar, az a kertészeti rész leválasztása.

2015. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Az a baj az egyetemekkel a gazdaságtudományi szektorban, hogy az elit saját magát képezi újra a köz pénzén. Ugye nem sok értelme van... Ezért tipikus büfé kar a GTK. (meg a TÁTK az ELTE-n)


A budai campus, pl nem is gazdaságtudománnyal foglalkozik. Ha már elcsatolás, nem tudom hogy jön ide Kecskemét.

A corvinus amúgy annyira nem elit, ha arra a 15 pontra kell, hogy verje magát a műegyetemmel szemben.


Az meg, hogy a corvinus vezetői balosok az ő személyes problémáik. Ha nem pártpolitikai szempontok alapján jutottak volna odáig, hanem szakmai, akkor pont nem lenne nekik érdekes, ha az éppen aktuálisan uralkodó politikai irányzatok más politikai szempontok szerint szeretnének oda embert állítani. A nem elit műegyetemen valahogy nincs ilyen problémájuk.

2015. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Doktori iskola indításának a követelményein lazítottak, hogy a rendőröknek is lehessen az NKE-n (már régóta sírtak érte), ezért lehet most egy csomó másik helyen is. Kecskeméten a Mercedes gyár miatt lendült fel a helyi főiskola.

Azt, hogy 2017-ben mi lesz, és mi lesz akkor, amikor lediplomázol, senki sem tudja megmondani. A mindenkori kormány valamilyen oknál fogva előszeretettel változtatja évente a felsőoktatási törvényt.

Egyetem megítélésénél a ponthatár nem túl releváns. A tanári kar és az egyetem kapcsolatai érdekesek. Amiben a Corvinus megintcsak elég jó


Utolsó nem tudom, mit ért ezalatt, hogy a politikai elit képezné újra magát a gazdaságtudományi karokon.. Nekik is ugyanúgy 450+ a ponthatár, mint Mucsaröcsögei Józsinak. Amit ki tudnak használni (és ki is használnak) az a duális képzés rendszere, abban tényleg a helyek 80%-a állami intézményeknél van, nyilván inkább kapcsolati, mint érdemi alapon lehet bekerülni. Kár érte, mert alapvetően egy jó kezdeményezés volt..

2015. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a politikai elit, hanem a társadalmi. Az a jelenség, hogy két szakmunkás szülővel kisebb az esélye, hogy te diplomás legyél, mint két diplomással. A társadalmi különbségeket a közoktatás hivatott összehúzni, csak nem teszi. 450 pontot kicsit más a két helyzetben összehozni, de a corvinuson már elég régóta a felső közép képzi a gyermekeit. Közpénzen. Tehát azon is, amit pl a szakmunkások béréből levonnak, miközben mellényzsebből megtehetnék, hogy kifizessék, miközben más rétegeknek a tandíj megfizethetetlen.


És ha már diplomás vagy az sem mindegy hogyan menedzselik vagy nem a szüleid a karriered.

Diplomás szülőkkel tolhatod világba a szakmai versenyeket, a tudományos diákköröket, mert tudnak neked havi x ezret adni kajára meg bulira meg amire akarsz, vidéki józsi meg menjen melózni a tescoba 4-6 órába.

2015. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mindenkori kormányzattól független autonóm egyetemek lennének a társadalmi esélyegyenlőség kulcsai természetesen a közoktatással egységben.


Sajnos Viktorék kisajátították az egyetemeket. Saját haverjaikat és bérenceiket ültették be a rektori és kancellári székekbe, hatalom és jelentőség nélküli díszmajmokat csináltak a szenátusokból és dékánokból. Kézi irányítást vezettek be, közben a pénzeket kivonták a felsőoktatásból és elosztották maguk között.

2015. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!