Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell állandóan a külföld...

Miért kell állandóan a külföldi magyarokat büntetni? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Én is külföldön tanulok, dolgozok, és segítem édesanyámat, meg a testvéremet.

De folyamatosan azt látom, hogy a kormány nagyon alá akar tenni a külföldön tanuló vagy dolgozó magyaroknak.


~ volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni

~ volt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t, amit tényleg nem értem, hogy mi a fenének lett volna jó, mert az is pénz az egészségügynek és az államnak

~ most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés.


Az utolsónál azt sem tudom (ki vagyok jelentve), hogy ha melléklakcímként vagyok itthon, akkor is büntetnek-e vagy sem.


Mire jó ez? Miért nem érti meg a kormány, hogy normális munka és megélhetésre alkalmas fizetések kellenének, nem pedig állandó büntetés és ellehetetlenítés?

És akkor még sok gondolkodásra képtelen még asszisztál is hozzá, meg tapsol, mert ha valaki kimegy, akkor legyen neki minél rosszabb, ha már XY-nak nem jó.


Miért? Mit vétettem én például a kormánynak ?



2014. júl. 9. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

"volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni "

Érdekes, az enyémet bevonták a követségen, így már csak útlevelem van

2014. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elvileg elhasalt ez a kezdeményezés, én sok külföldön tanulót ismerek, és senkitől sem vették el a személyit. EU-s országról van szó.
2014. júl. 9. 15:43
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Hát azért, mert ti gonosz hazaárulók vagytok, akik hátat merészeltek fordítani Szűzmária Nagyboldogasszony Országának és Lord Orbánnak.

Mégis mit merészeltek?

2014. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is EU-ban vagyok, tőlem azért vették el, mert hivatalosan is "kijelentkeztem" Magyarországról.

Gondolom a tanulóknak még megvan az otthoni lakhelyük.

Ja, lakcímkártyámat is bevonták :D

2014. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces. :)

És sajnos sokan így gondolják....

2014. júl. 9. 15:46
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

"Miért nem érti meg a kormány, hogy normális munka és megélhetésre alkalmas fizetések kellenének, nem pedig állandó büntetés és ellehetetlenítés?"


Talán azért, mert ha több pénz lenne az embereknél hagyva, akkor kevesebb lenne az államkasszába és nem tudnának annyit lenyúlni belőle és szétosztogatni egymás között.

Ilyen egyszerű. Nem kell félni, nagyon is értik ők.

2014. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én tanuló vagyok, de ha kijelentkezek itthon akkor elveszik a személyimet és a lakcímet? Még ha melléklakcím akkor is?

Mert nincs útlevelem.

2014. júl. 9. 15:47
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy igen.

Én itt jelentkeztem ki, itt bevonták, mert onnantól kezdve, én "Külföldön élő magyar állampolgár"-nak számítok.

2014. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
És akinek nincs útlevele? Vagy tényleg muszály kijelentkezni?
2014. júl. 9. 15:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
telejsenigazad van, vegre valaki normalis temat ir ki! en is kulfoldon vagyok, euban, a szemleyimet nem adtam le, minden hivatalban mast mondanak, mas van a neten is... elvileg mindehol le kell jelenteni, erre van kulon urlap is. az apehan , az oepnel es az onkormanyzatnal is. ( en nem jelentetem sehol) az oepes ugyintezo azt mondta, hogy eun belul nem buntettek meg, csa utolag be kell jelenteni, ha valaki mashol adozott. viszont van ismerosom, aki az USAban elt , nem jelentette le es tobbszazezres buntetest kapott!
2014. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!