Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell állandóan a külföld...

Miért kell állandóan a külföldi magyarokat büntetni? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Én is külföldön tanulok, dolgozok, és segítem édesanyámat, meg a testvéremet.

De folyamatosan azt látom, hogy a kormány nagyon alá akar tenni a külföldön tanuló vagy dolgozó magyaroknak.


~ volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni

~ volt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t, amit tényleg nem értem, hogy mi a fenének lett volna jó, mert az is pénz az egészségügynek és az államnak

~ most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés.


Az utolsónál azt sem tudom (ki vagyok jelentve), hogy ha melléklakcímként vagyok itthon, akkor is büntetnek-e vagy sem.


Mire jó ez? Miért nem érti meg a kormány, hogy normális munka és megélhetésre alkalmas fizetések kellenének, nem pedig állandó büntetés és ellehetetlenítés?

És akkor még sok gondolkodásra képtelen még asszisztál is hozzá, meg tapsol, mert ha valaki kimegy, akkor legyen neki minél rosszabb, ha már XY-nak nem jó.


Miért? Mit vétettem én például a kormánynak ?



2014. júl. 9. 15:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
52%

". Egyedül akkor vonják be a személyi igazolványt, ha valaki végleges letelepedési szándékát jelenti be. illetve e miatt kijelentkezik állandó mo-i lakcíméről, mivel a külföldi lakcíme lesz az állandó. (ezzel speciel nem értek egyet, mivel az állampolgársága nem biztos, hogy változik annak, aki külföldön telepedik le.) "



A szemelyi igazolvany letenek vagy nem letenek semmi koze az allampolgarsaghoz.



Egyebkent aki huzamosabb ideig akar kulfoldon tartozkodni, az csinaltassa meg az utlevelet. Igaz ugyan hogy szemelyivel is at lehet lepni a hatart, de attol meg kulfoldon a szemelyazonossag igazolasara az utlevel szolgal. Hivatalokban, bankokban, munkavallalasnal, kozuti ellenorzesnel, lakasberlesnel akadhatnak problemak, ha nincs rendes utleveled.


Ha meg utleveled van, minek a szemelyi? Nekem evek ota nincs, nem erzem a hianyat. Igaz otthon semmi hivatalos ugyet nem intezek.


Szerintem az sem teljesen igaz, hogy akinek van magyarorszagi lakcime, annak adobevallast is kell leadnia.


Ha nem volt Magyarorszagon semmifele jovedelmed, akkor tudtommal nem kell adobevallast beadni.

2014. júl. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!