Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell állandóan a külföld...

Miért kell állandóan a külföldi magyarokat büntetni? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Én is külföldön tanulok, dolgozok, és segítem édesanyámat, meg a testvéremet.

De folyamatosan azt látom, hogy a kormány nagyon alá akar tenni a külföldön tanuló vagy dolgozó magyaroknak.


~ volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni

~ volt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t, amit tényleg nem értem, hogy mi a fenének lett volna jó, mert az is pénz az egészségügynek és az államnak

~ most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés.


Az utolsónál azt sem tudom (ki vagyok jelentve), hogy ha melléklakcímként vagyok itthon, akkor is büntetnek-e vagy sem.


Mire jó ez? Miért nem érti meg a kormány, hogy normális munka és megélhetésre alkalmas fizetések kellenének, nem pedig állandó büntetés és ellehetetlenítés?

És akkor még sok gondolkodásra képtelen még asszisztál is hozzá, meg tapsol, mert ha valaki kimegy, akkor legyen neki minél rosszabb, ha már XY-nak nem jó.


Miért? Mit vétettem én például a kormánynak ?



2014. júl. 9. 15:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%

"De folyamatosan azt látom, hogy a kormány nagyon alá akar tenni a külföldön tanuló vagy dolgozó magyaroknak.


~ volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni "


Tehát volt olyan törvény amit nem vezettek be? WTF??? Biztos nagy szívás...


"~ volt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t, amit tényleg nem értem, hogy mi a fenének lett volna jó, mert az is pénz az egészségügynek és az államnak"


Hát ezzel aztán jól kitolnak veled! Nem kell TB-t fizetned! A mocskok!


"~ most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés. "


Mind az ideiglenes, mind az állandó lakcímnek megvannak a bejelentési szabályai. Engem már 98-ban megbüntettek emiatt, mert nem jelentettem át magam abba a városba ahová főiskolára jártam. Ez nem újkeletű, és nem többszázezer forint. Ez kamu. Sima szabálysértés, egykét tizes lesz. Tartsd be a szabályokat.


"Miért? Mit vétettem én például a kormánynak ?"


Igazából a társadalomnak vagytok nagyon nagy teher, hogy 20 évig költ rátok az ország, aztán amikor termelhetnétek, irány Németország vagy London. Anyukád nyugdíját így nekem kell megtermelnem. Értem én hogy jobb élet, meg szabad munkerőmozgás, de legalább ne dumálj hogy meg vagy szivatva. Te szivatsz meg minket.

2014. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
#11 akkor menj ki te is ha ez neked fáj
2014. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a külföldön dolgozók többsége - ha hébe-hóba indexet, vagy gyakorit olvas - jóízűt mosolyog a felcsúti maradóna újabb és újabb agymenésein. Ők már választottak. Jól választottak.
2014. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

" volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát, hála Istennek ezt nem sikerült bevezetni "


Mindig is volt ilyen torveny, most is van. Szemelyi igazolvanya csak annak van, akinek van magyarorszagi lakohelye vagy tartozkodasi helye. Aki kulfoldon el letelepedes celjabol, az leadja a szemelyijet, es az utlevelevel igazolja magat. Nekem sincs szemelyim, se magyar lakcimem.


"olt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t, amit tényleg nem értem, hogy mi a fenének lett volna jó, mert az is pénz az egészségügynek és az államnak "


Ez sem jol tudod: aki kulfoldon el, az kulfoldon van biztositva, nekik nem kell Magyarorszagon tebet fizetniuk, mert az EUban csak egy helyre lehet biztositast fizetni. En sem fizetek Magyarorszagon.


"most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés. "


Erre jo lenne valami konkretum, egyebkent pedig ilyenek a torvenyek, ott kell bejelentkezned, ahol elsz. Igy volt 10 eve meg 20 eve is.


Vannak kifejezetten a kulfoldon elok ellen hozott intezkedesek, ilyen volt pl. a kulfoldi rendszam hasznalatanak megszigoritasa, vagy a szavazasi szabalyok, de amiket felsoroltal az pont nem tartozik kozejuk.

2014. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Ez mind hülyeség így.

- Nem volt, ma sincs olyan törvény, hogy aki külföldön dolgozik, attól elveszik a személyigazolványát. Nem kell kijelentkezni az állandó mo-i lakcímről, ezért senki nem büntet senki, legfőképp a NAV nem. Már a hosszabb külföldi tartozkodást sem kell bejelenteni. Egyedül akkor vonják be a személyi igazolványt, ha valaki végleges letelepedési szándékát jelenti be. illetve e miatt kijelentkezik állandó mo-i lakcíméről, mivel a külföldi lakcíme lesz az állandó. (ezzel speciel nem értek egyet, mivel az állampolgársága nem biztos, hogy változik annak, aki külföldön telepedik le.)

- Nem volt, hanem van olyan eu-s jogszabály, hogy nem jogos két országban TB-t fizetni, ha valaki külföldön bejelentve dolgozik, azaz, nem fizethet otthon, és a munkavállalása országában egyszerre TB-t- Szerintem ez logikus. Annyi a teendője a külföldi munkavállalónak, hogy mielőtt kimegy dolgozni, előtte ezt bejelenti az OEP felé. Szerintem ez nem nagy elvárás, az OEP honnan tudja, hogy ő nem azért nem fizet itthon, mert esetleg itt nincs bejelentett munkahelye, hanem azért, mert más országban fizet. Aki van annyira felnőtt, hogy külföldre megy dolgozni, vegye a fáradtságot, hogy utánanéz ezeknek a dolgoknak is.

- Nem száll rá a NAV, a külföldön dolgozókra, és nem büntethet alap nélkül hanem ha elmarad az OEP felé a bejelentés, azt elmaradt járulékfizetésnek minősítik, és adó módjára a NAV felé adják át behajtásra. Illetve sokan elfelejtik, hogy ha van bejelentett lakcímük Mo-on, akkor adóbevallást is kell minden évben leadniuk, még ha a külföldi munkavállalás miatt ez 0-ás lesz is.

Ezek nem új, és nem ördöngös dolgok, csak most lett felkapott téma.

Nem a szalagcímeket kell elolvasni, hanem az egész cikkeket, illetve pontosan utánanézni.

2014. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Én is külföldön élő magyar vagyok, nem tetszik, hogy mi vagyunk a főgonosznak kiállítva, de szerintem a kérdésedben több tévedés van:


" volt olyan törvény, hogy aki külföldön van, attól elveszik a személyigazolványát"


Nem, nem volt ilyen törvény, egy külképviselet rosszul értelmezett egy változást, ez indította a hisztit.

Régen az volt, hogy az ideiglenes külföldi tartózkodást be kellett jelenteni, ebben az esetben személyi meg lakcím marad, stb....

Aki meg véglegesen távozni akart, annak kellett leadni a személyit, lakcímkártyából újat kapott mint külföldön élő magyar állampolgár, útlevél/állampolgárság maradt.


Annyi volt a változás, hogy az ideiglenes külföldi tartózkodás bejelentési kötelezettségét megszüntették - ez csak könnyítés volt, egy adminisztrációval kevesebb - de ezt a lengyel külképviselet bénán tette fel a honlapjára és elindított egy lavinát.


"~ volt olyan, hogy aki külföldön van, az ne fizethessen itthon TB-t"


Régen és most is az a szabály, hogy két EU tagállamban nem lehet TB-t fizetni, otthon csak egy nyomtatványt kell beadni, innentől kezdve az otthoni fizetési kötelezettséged megszűnik, ellenben biztosított maradsz, a külföldön kapott EUs kártyáddal ugyanúgy ellátnak, ha agyvérzést kapsz amikor hazamész és meglátod mi megy ott....


"~ most pedig a NAV rászállt a külföldön tanuló vagy dolgozókra, hogy ha nem jelentik ki magukat a lakcímről, akkor megy a több 100ezres büntetés. "


NEM a lakcímről kell kijelentkezni, hanem ha van magyar lakcímed, akkor TB-t kell fizetni: vagy a munkáltatód fizeti, vagy te magad után. Ha külföldön legálisan dolgozol és fizeted a TB-t, akkor otthon be kell adni egy nyavalyás kis nyomtatványt és akkor nem büntet senki és nem zaklat a NAV.

Csak sokan úgy indultak neki, hogy ennek nem néztek utána, a fizetési kötelezettség gyűlik, a NAV meg egy idő után tartja a markát. Mivel a legtöbb ilyen a külföldön dolgozó magyar, így úgy néz ki, mintha rájuk szálltak volna, holott csak a pénzüket akarják. Azt nem látják - mivel az ideiglenes külföldi tartózkodás bejelentése megszűnt és a határon sincs ellenőrzés - hogy te merre jársz, így csak a pénzüket akarják.

Volt itt kérdés, hogy valaki leérettségizett, nem tanult tovább, nem is dolgozott, csak elvolt otthon a szülőknél munkát keresgélve. Na őt is megtalálta a NAV és követelte az elmúlt hónapok elmaradt befizetéseit, pedig nem külföldre ment.

2014. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na most látom, hogy az előttem író is jól összeszedte, csak az első oldalt néztem amikor elkezdtem válaszolni...
2014. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

"#11 akkor menj ki te is ha ez neked fáj"


Köszi, én itthon is tudok érvényesülni. Fáj, nem fáj, akik itt maradtak azoknak kell összedobnunk a nyugdíjakat, az iskoláztatást, mindent... ez van.

2014. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha kint tanulok, vagy dolgozok, az itthoni lakcímről nem kötelező kijelentkezni, csak TB nyomtatványt kell beadni?
2014. júl. 9. 23:25
 20/21 anonim ***** válasza:

Pontosan. Én is kint dolgozok, rokon és ismerős is tanul vagy dolgozik szerteszét a világban. Nem kell kijelentkezni, a TB-d intézd el, ennyi. Hazautazni sem kell emiatt, nekem meghatalmazott intézte.

Körültekintően és figyelmesen kell tájékozódni, facebook csoportokban érdeklődni azoktól akik már végigcsinálták.


A mindenféle újságcikkeket és indulatos megjegyzéseket célszerű először átgondolni és utánanézni a valóságtartalmának, a kötelező kijelentkezős cikkhez ami először megjelent jöttek a felháborodott kommentek, aztán végül kiderült, hogy az egyik külképviselet és egy újságíró nem képes szöveget értelmezni.

2014. júl. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!