Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a legemlékezetesebb korrupc...

Mi a legemlékezetesebb korrupciós ügy amire emlékszel? (2010-2014 közötti 2. Orbán kormány alatt)

Figyelt kérdés
Nem sorolom mert estig írhatnám, így mindenki azt írhatja amire emlékezik leginkább.

2015. okt. 25. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Azért nem sorolod mert nincs ilyen, te baloldali propagandista.
2015. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Az egész kormányzásuk egy hatalmas korrupciós ügy.
2015. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A 3000 milliárdos MANYUP vagyon lenyúlása.

Aztán Lázár és Habony undorkodásai tettek nagyon be.

Meg amikor Rogánnak megnőtt a háza.

Meg amikor Selmeczit kérdezték erről az egészről és annyit mondott rá, hogy "Csak!" :D

2015. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1: Remélem irónia volt, amúgy Jobbikos vagyok de nem tudom ez most hogy jött ide, a kérdésre nem válaszoltál.


Tessék pár videó, a Jobbik 21.-én pont egész nap felszólalt a korrupciós ügyek miatt:

[link]


De hozhatnám a legújabb példát...az állami földek eladása Fideszes haveroknak. A MAGOSZ akinek vezetője Jakab István levezető házelnök segítségével lopják szét a magyar állami vagyon részét képező földeket.

2015. okt. 25. 14:11
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

Kulcsár-ügy

A brókerbotrány még 2003 nyarán tört ki, ám azóta sem ért véget. A vád szerint Kulcsár Attila a Kereskedelmi és Hitelbank brókercégének, a K&H Equitiesnek a munkatársaként jogosulatlanul forgatta állami és magánbefektetők pénzét, s ezzel 23 milliárdos sikkasztást követett el.


BKV

2008 tavaszán pattant ki egy nagy botrány a társaságnál. Akkor hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság a BKV külső cégekkel kötött tanácsadói szerződéseinek ügyében. Az AAM Zrt., a Cemi Kft., illetve a Kornusz Kft. több százmillió forint értékű BKV-s szerződéseit vizsgálta a rendőrség, a nyomozás ismeretlen tettes ellen folyt. 2008 nyarára már közérdekű adatok eltitkolása, számítógépes rendszer elleni bűncselekmények és milliós végkielégítés miatt is vizsgálatok folytak. Ez azonban csak a kezdet volt. Aztán 2009 nyarán újabb botrány következett a milliós végkielégítések miatt, s 2010-re korrupció, sikkasztás és egyéb bűncselekmények is kiderültek. A korrupciós botrányok során többek között olyan nevek merültek fel, mint például Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettesé, akit márciusban vettek őrizetbe. A vád szerint arra vette rá a BKV egyes vezetőit, hogy indokolatlan szerződéseket kössenek, nyáron már zsarolás miatt is vádat emeltek ellene.


Zuschlag-ügy

Az ügy még 2005-ben kezdődött, amikor a Kiskunhalasi Városi Ügyészség vizsgálatot indított számviteli fegyelem megsértésének alapos gyanújával több alapítvány és egyesület pályázatokon nyert pénzeinek felhasználása miatt. Különösen nagy kárt okozó csalással gyanúsította meg a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség társaival együtt Zuschlag János t, az MSZP Bács-Kiskun megyei területi szövetségének akkori ügyvezető elnökét. Az ügyészség szerint a gyanúsítottak alapítványok és egyesületek révén jutottak pályázati pénzekhez. 2007. szeptember 21-én a Szegedi Városi Bíróság elrendelte Zuschlag előzetes letartóztatását. Az ügy miatt több zuglói szocialista politikus otthonában és irodájában házkutatást tartottak, s az oktatási tárcánál is. 2007 szeptemberében sok MSZP-s és MSZP-közeli vezető tanúmeghallgatáson járt Kecskeméten: például Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, egykori közigazgatási államtitkára, Szilvásy György titokminiszter, Jánosi György és Göncz Kinga volt ifjúsági tárcavezetők. Zuschlag János sokáig hallgatott, s végül 2008 márciusában elismerte büntetőjogi felelősségét is a kecskeméti ügyészségen.


Hunvald

2009 februárjában vették őrizetbe az erzsébetvárosi ingatlanügyek miatt Hunvald Györgyöt, a főváros VII. kerületének szocialista polgármesterét. 2010 novemberében emelt vádat a főügyészség különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt Hunvald György, Gál György korábbi SZDSZ-es önkormányzati képviselő – a VII. kerületi önkormányzat gazdasági bizottságának volt elnöke – és 23 társuk ellen. A vád szerint Gál György 2003–04-ben 366 millió forint kenőpénzt kapott, hogy áron alul kerüljenek egy projektcég kezébe az ingatlanok. Társaival több mint 600 millió forint kárt okozott, s 1,5 milliárdos károkozás kísérleti szakaszban maradt.


Kormányzati negyed

2007. augusztus 2-án hirdették ki az eredményt, hogy ki építheti fel a kormányzati negyedet. A projekt célja az lett volna, hogy a Budapest területén elszórtan lévő minisztériumok, hivatalok egy egységes, új kormányzati épület(együttes)be költözzenek. 2008. január 8-án jelentették be, hogy a kormányzati negyed mégsem épül meg. A meg nem valósuló projektre becslések szerint 10 milliárd forint ment el. Az ügyben hűtlen kezelés miatt nyomozás indult.


Siemens-esetek

Az egyik ügy egy 2003-ban kiírt laktanya-felújítási pályázathoz kötődik, itt a Siemens több vidéki laktanya modernizálására nyert el megbízást. Felmerült a gyanú, hogy a pályázat előkészítésében közreműködő két honvédségi köztisztviselő juttatásokat fogadott el a Siemenstől, cserébe bizalmas információkat adott át. 2006 őszén kezdődött a nyomozás egy másik ügyben. A SATeLIT TV és a Siemens Rt. illetékesei által 2000 decemberében aláírt megállapodás évi másfél milliárd forint bevételhez juttatta az akkor induló vállalkozást, a SATeLiT-et. A támogatás feltétele a feljelentés szerint az volt, hogy a médiacégnek a szponzori díj egy részét vissza kellett fizetnie a Siemens vezetőinek. Ki ne emlékezne a szintén 2006-os Combino-ügyre? Az akkor érkezett Siemens Combino villamosokról kiderült, baj van velük: rendszeresen meghibásodtak az ajtók, nem volt klímaberendezés a járművekben, s a 4-es, 6-os villamos teljes vonalán át kellett alakíttatni a pályát, hogy az alacsony padlós szerelvényeknek megfeleljen.


Gripen-vásárlás

A botrány 2007 júniusában robbant ki, amikor egy svéd tévécsatorna a cseh Gripen-beszerzésekről készített riportot, és kiderítette, hogy egy osztrák gróf, Alfons Mensdorff-Pouilly közreműködésével kenőpénzekkel győzték meg a cseheket. De nézzük az elejétől a sztorit. A magyar kormány 2001 szeptemberében döntött a svéd Gripen gépek beszerzéséről, majd az új kormány 2003-ban módosította a szerződést. A megállapodás értelmében Magyarország bő 210 milliárd forintért lízingel Svédországtól 14 vadászgépet, mondván, a repülők tíz év után magyar tulajdonba kerülnek. 2007-ben felvetődött a gyanú, az említett kenőpénzből korábban magyar döntéshozókat is próbálhattak meggyőzni arról, hogy Magyarország a Gripeneket válassza. 2007 novemberében a tekintélyes The New York Times a CIA-ra hivatkozva egyenesen azt írta, magyarországi pártok dollármilliókat kaptak a szerződés elnyeréséért. Több országban a svéd, a brit és a cseh hatóságok is nyomoznak, Magyarországon nem.


bocsi a nosztalgiázásért :)

2015. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Olyan cukik ezek a fidesznyikek :) Azt hiszik, hogy az MSZP korrupciója valahogy csökkenti a Fidesz korrupcióját. Bégessétek a Fidesz propagandát!
2015. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%

"hozhatnám a legújabb példát...az állami földek eladása Fideszes haveroknak."


na itt már el is ástad magad barátom, mégpedig a tájékozatlanságoddal.

legközelebb kicsit informálódj, mert így csak égeted magad.


az állami földeket nyilvános árverésen adják el, akár te is vehetsz födet, ha akarsz termelni és pénzed is van rá.

Lázár is kijelentette, hogy teljesen nyílt árverés lesz, hogy az ellenzék ne aggódjon feleslegesen, erről ennyit.


a magánnyugdíj pénztár államosítása pedig mióta számít korrupciós ügynek?

valaki fejtse már ki, érdekelne.

2015. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Én sem sorolom magam egyik táborban se, de egyszerre nevetséges és szánalmas ez a sárdobálás amit műveltek. :D Válaszolni egyik sem tud, csak a másik hibáit sorolni...
2015. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
És a filmmutyit senki meg sem említi? Hogy a Hollywoodban névtelen gagyigyáros hörcsög még jobban szétbarmolta a magyar filmgyártást, ami már amúgy is haldoklott, most pedig nem létezik?
2015. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

7: "na itt már el is ástad magad barátom, mégpedig a tájékozatlanságoddal.

legközelebb kicsit informálódj, mert így csak égeted magad.


az állami földeket nyilvános árverésen adják el, akár te is vehetsz födet, ha akarsz termelni és pénzed is van rá.

Lázár is kijelentette, hogy teljesen nyílt árverés lesz, hogy az ellenzék ne aggódjon feleslegesen, erről ennyit.


a magánnyugdíj pénztár államosítása pedig mióta számít korrupciós ügynek?

valaki fejtse már ki, érdekelne."


Jaj de okosnak tartod magad, közben olvasol híreket? Nem lesz sok embernek hektáronként 3 milliója és több pénze. És elővásárlási joga van több embernek! Tehát kik fogják megvenni? Azok a fideszesek akik eddig bérelték! ELADJÁK AZ ÁLLAMI VAGYONT képező földeket, KÖZBEN MARADHATNA ÁLLAMI ÉS ÉVENKÉNT FIZETNÉNEK AZ ÁLLAMNAK BÉRLETI DÍJAT MINT EDDIG! De nem, el kell adni, és a fideszesek jól járnak. Egy példát, érvet mondj miért jó hogy eladják!



"a magánnyugdíj pénztár államosítása pedig mióta számít korrupciós ügynek?

valaki fejtse már ki, érdekelne."


Neked 3000 milliárd forint eltüntetése nem számít annak?! Egy bizonyos vagyon volt ez ami megvolt. Egy biztos pont. Erre elvette az állam egy olyan törvénnyel amit ők szabtak! És mire is ment el a 3000 milliárd? A nyugdíjasokra? Nem! A stadionokra és minden másra!

2015. okt. 25. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!