Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi arra a racionális magyaráza...

Mi arra a racionális magyarázat, hogy az emberek állandóan olyanokat választanak meg a fejük fölé, akiket aztán négy éven keresztül utálni és szidni fognak?

Figyelt kérdés
Miért nincsen ezzel kapcsolatban akár csak egy kis elmozdulás is, miért a szélhámosok, gazemberek, demagógok kapják meg újra és újra a hatalmat? Pártállástól függetlenül kérdezem.

2015. ápr. 6. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Téveszd meg az embereket ---> szerezhetsz egy kis hatalmat ---> ezzel növeld a hatalmadat, építs ki ilyen intézményrendszert ---> tedd tönkre az oktatást ---> lesz egyre több olyan ember, aki nem érti a körülötte zajló dolgokat ---> hozz nagyon bonyolult intézkedéseket, amik célja a megtévesztés és összezavarás ---> állítsd szolgálatodba a médiát, az majd mindent megmagyaráz úgy, ahogy neked jó. Az embereknek nem lesz honnan tájékozódniuk, előbb utóbb elhiszik, hogy a rossz a jó. ---> néha dobj alamizsnát, inkább keveset de sűrűn, és magyarázd el ennek heroikus nagyságát ---> kenj minden rosszat másokra, mindkettőhöz használd kedvenc kreatúrádat, a médiát ---> teremts olyan (gazdasági) helyzetet, ahol az emberek legfőbb gondja a megélhetésük, így mást nem figyelnek ---> teremtsd meg a besúgó hálózatot biztonságod érdekében, izoláld magad a tömegektől ---> kész a hatalom!


Az emberek azt választják, akit lehet. Nem ők mondják meg, kit lehet, nem is tudják. A fentieket helyes sorrendben és arányban alkalmazva eredményre jutsz, ha figyelembe veszel néhány természettörvényt:

1. Az emberi butaság végtelen

2. Az embert mindig az érdekei vezénylik. A hamis érdekei is. Akkor is, ha rosszat tesz neki, mert csak az a fontos, mit hisz róla, nem az, mi a valóság.

3. A dolgok mindig a nagyobb erő irányába mozdulnak el (Newton) - akkor is, ha azok az erők politikai természetűek.

4. a helyes megoldáshoz mindig tárd fel az összes hatóerőt. Politika esetén ez sokkal összetettebb, mint a fizikai természetben. És ha egy fontos erőt elhanyagolsz, az végzetes lehet rád nézve.

5. A helyes fontossági sorrend megállapítása perdöntő.

2015. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy akik szidják és akik megválasztják őket nem mindig ugyanazok az emberek?
2015. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az emberek valahogy nem tudják felfogni, hogy a világgazdasághoz nagyon erősen kapcsolódik már mindenki, nincs olyan, hogy különálló gazdasági egység (na jó, Észak-Korea, meg a még civilizálatlan törzsek a dél-amerikai őserdőkben). Ráadásul ez az összekapcsolódó hatás csak egyre szorosabbá válik (az EU miatt is), egy ilyen nagy egészre jelentős hatással viszont nem tud lenni egy csöppnyi magyar gazdaság. Valamennyire tudunk befolyásolni persze, de nem 1 év alatt, meg nem 4 év alatt, hanem 10 éves távlatokban. Viszont azzal, hogy sosem hagyunk egy koncepciót végigvinni, csak azt érjük el, hogy folyamatosan egy helyben toporgunk. Ráadásul ma Magyarország semmiféle olyan előnnyel nem rendelkezik, ami kiemelné a hasonló méretű országok közül. Olcsó munkaerő? Nem túlságosan. Jó infrastruktúra? Ez sem igazán. Magasan képzett munkaerő? Hahaha! Ásványkincsek? Ja, a középkorban esetleg. Évtizedek, évszázadok alatt felhalmozott vállalkozói tőke és tudás? Nincs. Ezek közül sok dolgon egyáltalán nem lehet változtatni, a maradékhoz meg évtizedek kellenek.
2015. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3. válaszoló nem tudom, kinek szánta kérdését, de válaszolok rá. Ilyenre nem érdemes gondolni. A hatalom (választói) támogatottsága akkora, hogy emellett aki nem ezt szeretné, nem tud labdába rúgni. Különösen, ha a rendszer úgy van kreálva, hogy a nemtámogatót további hátrányok érjék. Nem nagy ügy ám ez, Sokan képesek lennének rá, ha volna lehetőségük (na meg akarnák is).
2015. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4-nek. Valóban van környezeti hatás. De semmit, így ezt sem érdemes eltúlozni. A hatás nagyon is belső. Nem feltétlenül mai keletű, de az egyik fő baj éppen az, hogy kellemesen hátradőlhetünk a semmittevésbe, ha azt hitetjük el magunkkal, ez az egész külső ok miatt van, mi semmit se tehetünk. Pedig hogyne tehetnénk. A gondolkodás, összefogás és helyes cselekvés másutt csodákat tesz. Ami nincs, az nem tehet csodákat.
2015. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a demokrácia eleve rossz,hibás rendszer.
2015. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én amikor elmondtam valakinek, hogy kire szavaztam, egyből azzal jött, hogy ez kamupárt, meg hogy elvész a szavazatom. Pont ez a hozzáállás a probléma. Nem tetszik a Fidesz? Szavazz az mszp- re, mert csak neki van esélye. Nem tetszik az mszp? Szavazz a Fideszre. És ha valaki kiábrándult az elmúlt 25 évből akkor meg inkább megvárja, amíg megjelenik egy fiatal szakértőnek tűnő valaki tömött zsebekkel és óriásplakátokkal, minthogy egy szavazóbazis nélküli kamupártra szavazzon.
2015. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb oka van, mint várná az átlagember:


önmagukat csapják be választó tömegek, mert a túlnyomó többség azoktól várja a saját életszínvonalának javulását, akik a savazás eredményeként a hatalom kormányrúdjához ülnek. Aki nem ígér jólétet, sok gondoskodást, állami juttatást, azt a többség nem fogja megválasztani.


Akit viszont megválasztanak az szükségképpen nem lesz képes teljesíteni az ígéreteit, hiszen lehetetlenek azok az elvárások, amit a többség támaszt a kormánnyal szemben.


A hiba tehát nem a demokráciában, nem is kormányokban van, hanem azokban a tömegekben, akik pártot választani mennek.



Ennek a gondolkodásmódnak már csak folyománya, mellékhatása az, hogy a hatalomban ülve azok is elszemtelenednek, korrumpálódnak aktív választói ellenőrzés hiányában, akik még valóban őszintén hitték megválasztásuk előtt azt, hogy becsülettel, tiszta kézzel fognak hozzá a kormányzáshoz. A lét módosítja a tudatot.

2015. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember azt hiszi hogy nem érdemes ilyenekkel foglalkozni.És nem tájékozottak.Erre jó a szociális demagógia ,mert így se érdekli senkit ki lesz hatalmon és elhisznek mindent.Aztán meg jön az ,hogy jajj de rossz .Akkor emeld fel a ki*aszott p*csád és menny el szavazni!Minden szavazat számít.
2015. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!