Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A megújuló energiaforrások...

A megújuló energiaforrások tényleg sokkal olcsóbbak és jobban megérik?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért nem inkább abba fektet bele hosszútávra magyarország?

2019. ápr. 22. 14:16
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Az EU rengeteg pénzt fektet a megújuló energiaforrások fejlesztésébe és elterjesztésébe, de nálunk sajnos azt látni, hogy ennek a szelét sem érezni. Sokan örvendnek a rezsicsökkentésnek és hasonló bullshiteknek ahelyett, hogy elgondolkodnának kicsit azon, hogy nálunk eleve túlárazott az energia és alig van náluk lehetőség olcsóbb alternatívákra. Pedig mint EU tagországnak nekünk is a környezetkímélő, előremutató és olcsóbb lehetőségeket kellene támogatnunk. Ti hogyan látjátok?
2019. ápr. 22. 14:26
 2/32 anonim ***** válasza:
10%
Igen. Paks 2 helyett naperőműveket, geotermikus erőműt és szélerőműveket kellett volna építeni. De ez a Fidesz-fanoknak és a fizikusok azon rétegének, akiknek az atomenergia a fő szakterületük, nem tetszik. Nagyon jól lehet keresni egyébként Magyarországon a Paksi Atomerőműben. De nekik a saját zsebük fontosabb, mint az ország jövője és biztonsága. Nyugaton már nem épülnek atomerőművek, az osztrákok elkezdtek építeni egyet de a civilek nyomására nem fejezték be, így nekik nincs atomerőművük, de nincs gondjuk az árammal. Pedig a Paks 2 mellett az a fő érv, hogy olcsó áramot biztosít. Van aki ezt komolyan elhiszi?
2019. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

LOL Magyarországon ne keress logikát.

Itthon a kormány pl. megadóztatta a napelemeket, mert hát az rohadtul környezetszennyező ::))

2019. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

1. nem, nem olcsóbb a megújuló energiaforrásokkal termelt energia. Ezért fizetnek sokkal többet az áramért a németek, pedig tele vannak napelemekkel.

2. nem éri meg jobban, mert a haragoszöldek mindig kifelejtik a folyamat elejét meg végét. Vagyis a bányászattól a napelemek és társaik ipari előállítást is kifelejtik a képletből, meg aztán a végét, amikor egy rakás veszélyes hulladék keletkezik belőlük. Ha mindezeket mellé teszed, akkor sem környezetterhelés, sem gazdaságosság szempontjából nem érik meg jobban - egyenlőre.

3. hatalmas lépésekkel fejlődik ez a technológia, de nem egy pillanat mire kiváltja az atomerőműveket. Vagyis hiába a mese, amikro Paks II. elkészül, még bőven szükség lesz rá, mindegy közben mennyi megújuló energiaforrást használunk.

4. csak akkor nem veszed észre azt a hatalmas nagy fejlesztést a napelemparkok kérdésében ami most folyik éppen az országban ha szándékosan csukott szemmel közlekedsz. Minden felé az országban napelemeket állítottak nyár óta és folyamatosan dolgoznak is a többin.

5. egyáltalán nem túlárazott nálunk az energia, azért kerül CSAK ennyibe, mert itt van Paks I. ami lehetővé teszi. Persze ha összehasonlítod a francia atomerőművekben termelt áram árával, akkor lehet, hogy az győz, de csak mert amit te fizetsz meg az nem csupán atomerőműből származik. Ha már hasonlítgatni akarsz, akkor hasonlítsd a német árakhoz, ott rengeteg háztartás napeleme is bedolgozik, mégis sokkal többe kerül. Nézd meg a saját szemeddel:

[link]

A nyugati országok közül egyedül Montenegróban olcsóbb 1 kWh energia ára, mint nálunk. És hiába jössz a fizetésekkel, hiszen éppen az a mese, hogy a piacon olcsóbban lehetne megvenni, vagyis lényegtelen, hogy mennyit keresnek a magyarok ha ugyanott kell ugyanabból a kínálatból vásárolni.

2019. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen ország amely teljes egészében a megújjuló energiára hagyatkozik az észak korea, nem azért mert így olcsóbb hanem azért mert ororszország és kína már nem importál villamos energiát. A legnagyobb gond vele az hogy a természettől függ mennyi energiát termel ezért instabil az egész a természetet meg nem lehet kontrollálni
2019. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

"A megújuló energiaforrások tényleg sokkal olcsóbbak és jobban megérik?"

Attól függ, mi az alternatíva. Egy szigeten, ahova mindent úgy kell odavinni, könnyen lehet, hogy a válasz igen, míg egy olajban gazdag országnak nem feltétlenül.

A megújuló energiaforrások fő problémája az, hogy nem szabályozható módon, és nem is kiszámíthatóan termelnek, áramot pedig csak baromira drágán tudunk tárolni. Ez pedig azt eredményezi, hogy minél több a megújuló aránya az energiamixben, annál drágább a hálózat szabályzása, és annál több gázturbinás erőművet kell építeni a rendszerbe, hogy akkor is legyen áram, ha nem fúj a szél. És ezek a csúcserőművek csak kis kihasználtságon fognak termelni, ergo piaci alapon soha nem térülnek meg, így ezeknek az árát is bele kell(ene) kalkulálni azokba a számításokba, amiknél a zöld energia megtérülését számolgatják.

Nem mondom, hogy az atom a legjobb energiaforrás, de Magyarország mind fosszilis energiahordozókban, mind megújuló energiaforrásokban szegény, két lehetőségünk van, vagy Paks 2, vagy szinte teljesen kiszolgáltatjuk az áramellátásunkat külföldi importáramnak, ez esetben úgy fog ingadozni az áram ára, mint pl a benziné, és ha elszáll az egekbe, akkor évekbe,-évtizedekbe telik, mire új erőmű(vek) építésével normalizáljuk a helyzetet.

2019. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Milyen szép a sötétzöld mentalitás.

Kérdező se nem olcsóbb, se nem hatékonyabb és ráadásul nem igazán beszélnek a flórára és faunára gyakorolt hatásaikról.

2019. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Valóban nem igazán értek hozzá, de ha annyira nem éri meg akkor a legtöbb fejlett ország miért azt preferálja? Nyugaton már egyre cikibb atomenergiába fektetni, mert egyrészt rengeteg függőséghez vezet.


A megújuló lehet, hogy kissé kiszámíthatatlanabb még jelenleg, de az egyre fejlődő technikának köszönhetően ezt egyre jobban tudják korrigálni. A Tesla cég is nemrég jelentette be, hogy akkumulátor újrahasznosító üzemeket épít, ami jó dolog szerintem, mert így kevesebb akku megy majd a szemétbe ami megint csak jó.


Én ebben látom a jövőt a zöld életvitelben, mert a sok pöfékelő, benzinzabáló autók ideje is megvan számlálva. 1-2 évtizeden belül az elektromos autók teljesen kifogják szorítani őket szerencsére. Én bízom benne, hogy egyre több ember rá fog jönni magyarországon is, hogy zölden élni sokkal jobb nekünk és a gyerekeinknek is.

2019. ápr. 22. 16:53
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az EU rengeteg pénzt fektet a megújuló energiaforrások fejlesztésébe és elterjesztésébe, de nálunk sajnos azt látni, hogy ennek a szelét sem érezni."


Érdekes én mindenfelé csak napelemparkokat látok, amik egy éve még nem voltak ott.

2019. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
4-es: "A nyugati országok közül egyedül Montenegróban olcsóbb 1 kWh energia ára, mint nálunk" - gondolom az egész hsz.-ed ennyire precíz és pontos... A háború-viselt balkáni Montenegró, mint nyugati mérce... hehehehehehehehe...
2019. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!