Magyarország túlnyomó többsége még mindig falusias helyeken él valódi városok helyett?
Valódi város , van bírósága, van legalább gimnáziuma és szakmelós sulija, és olyan kórháza ahol műtéteket végeznek (nem egynapos).
Azért írtam , mert a rendszerváltás óta egy rakás falú kapott városi rangot valós követelmények nélkül.
Kedves kérdező, a stílusod elég elnéző.
Ha te így akkor én is. Képzeld kis településen élek Borsodban, városi rangja van a településnek, ám m felel meg a te kritériumaidnak, így nem is város... Teszem fel a kérdést... És??? Nem csak nagy városban lehet élni. Tudod vidéken is van áram tv, stb.. Sőtt meg 4g mobil hálózat is teljes lefedetseggel. Nincs nagy zaj, nyugalom van. Van persze hátrány is, már ha az, ingázás munkába és haza. Napi kb. 100 perc utazás. (Nagyobb városokban is utazásnak ennyit). Ám marhára nem is vágyom nagy városi életre. Többet jelent nekem a nyugalom és hogy 300meter séta után a szabadban vagyok, nem parkban rendes erdőben akár. Ja, és véletlenül sem érzem úgy, hogy többet érnél vagy intelligensebb lennél nálam, azért mert te " nagy városi" vagy...
Érték rended alapján egy falusi...
(bocs a helyesírást)
Kérdésem a következő: Ha minden maradna Budapesten, ami van, de a bíróságokat kitelepítenék Pécelre, Maglódra, Gödöllőre, Dunakeszire, Fehérvárra, Esztergomba, akkor nem lehetne város?
Mondj olyan kórházat kérlek (elég egy!), ahol nincs műtét!
Egyébként a nagy várossá minősítési hullám a háború után volt. Kellett a népnek a rizsa, hogy a szocialista állam mennyivel jobb. Akkor lett pl. egy picinyke kis Duna menti faluból város, egy vasérccel nem rendelkező országban oda építve egy hatalmas kohót, s Pentele akkor lett Sztálinváros.
"24-es, a magyar "kórházak" többségében nincs műtét,csak járóbeteg ellátás létezik. Gyakran a rendelőintézeteket nevezik megszokásból kórházaknak."
Írod, az eszed megáll. Hát látszik.
De én se értem a problémádat. Nem csak az a város, ahol műtéteket is végeznek. Eleve nincs is értelme olyan sok kórházat fenntartani, plusz orvos sincs annyi. 30-40 ezres városokban már van kórház, ami ellátja a környező falvakat és kisebb városokat, ahogy a bíróságok és a szakiskolák körzetesítése is épp ennyire ésszerű. És amúgy se a te dolgod definiálni a város fogalmát, az meg végképp nem, hogy ki hol lakjon. Azt sem értem, hogy miért vinnék a pénzt a kisebb települések. Miért lenne jó, ha mindenki általad városnak nevezhető településen élné? Nem mindenki szereti a zajt és a tömeget. A nagyobb városokban összpontosul az ipar, a vidék pedig az ország éléskamrája. Biztos nagyobb üzlet Audikat gyártani, de sajnos az nem ehető, úgyhogy bármennyire is fáj, ahhoz, hogy te tudj kenyeret, paradicsomot, csirkecombot, tejtermékeket fogyasztani, szükség van "falusias" helyekre.
A kérdésed nagyon értelmetlen. Láthatóan nem vagy egy észlény.
Kedves 28-as, én pont arról beszélek hogy hol kezdődik egy valódi (nem címzetes) város, PL: gimi, szakmelós suli, műtétet végző kórház és bíróság minden 20.000 lelkes vagy az feletti városban már megtalálható.
Nem szeretem , hogy minden elmaradott kistelepülést 2-3000 fővel megdobálnak manapság a városi ranggal, mert megtévesztő.
A kistelepülések 90%-a több állami támogatást kap mint amennyi adót be lehet rajta kaszálni. (óriási inaktív populáció lakik a falvakban) Viszik a pénzt, kicsit olyan a támogatásuk mint lyukas hordóba vizet hordani.
"az meg végképp nem, hogy ki hol lakjon" Ezt csak a favágó végzettségű falusi barátunk vizionálta, erre válaszoltam, hogy engem nem érdekel hogy ő hol él, vagy hal meg éppen.
Nem hiszen hogy a vidék lenne az ország éléskamrája, ez csak elmaradott országokban és primitív kereskedelmi struktúrákban van így, ahol az emberek többnyire hazai élelmiszert fogyasztanak.
"Nem mindenki szereti a zajt és tömeget" HAmis sztereotípia, mintha minden város erről szólna. Általában azok a vidékiek állítják ezt Pestről, akik sosem éltek ott, és ha fel is mentek a fővárosba csak a metrón villamoson buszpályaudvaron, plázákban, egyetemen meg a belvárosi fő közlekedési csomópontokon jártak, ami BP területének max. kb. 15-20%-ra igaz. Ha BP teljes területét nézed, legtöbb BP-i utca kihalt és üres, embert alig vagy ritkán látni és guruló autót is ritkán lát az ember. ÉS a város nem automatikusan egyenlő BP-vel. Egy olyan város mint Sopron, Keszthely, Pápa sokkal magasabb életminőséget ajánl mint bármelyik falu vagy tanya.
Azt fogd már fel, hogy teljesen mindegy, hogy minek nevezel egy települést, attól az még olyan, amilyen.
Csak, hogy tudd: nem kimagasló, 124 az IQ-m, és egy igazi város negyedik emeleti lakásából költöztem tanyára. Sok városban éltem már bel- és külföldön egyaránt, nem kell bemutatni egyiket sem. Ne te mond már meg, hogy kinek mi jelenti a magasabb életminőséget! Nekem a csend, a madárcsicsergés, a kutyáim, a lovaim, szőlőm, gyümölcsfáim, a jó levegő jelenti a magas életminőséget, és nem az, hogy van-e bíróság vagy szakiskola. Utáltam a várost, a fényszennyezést, a trolira ébredést hajnalban.
Az, hogy a te szempontodból mi jó, a magánügyed, de azt is fogadd el, hogy sok ember soha nem szeretne városba költözni, és ezért nem kell leprolizni, leparasztozni és leostobázni senkit, mert épp itt kezdődik az alacsony IQ! Nem te vagy az atyaúristen attól, hogy pesti vagy! A lakosság nagy része ott is épp úgy haszontalan aljanép, mint bárhol máshol. Sajnos észt nem tud adni még Pest se. A te felmenőid is biztos nyírségből vándoroltak oda, úgyhogy benned is csörgedezik paraszt vér, úgyhogy majd a családfádat térképezd fel, mielőtt bárkit leszólsz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!