Ki melyik adórendszert preferálja és miért?
Talán jobb lenne a többkulcsos adórendszer, a SZJA és a társasági adózásnál is. De a felső adókulcs ne legyen nagyobb 25%-nál.
A kezdő cégek adómentességét ellenzem, mivel szerintem sok lenne a visszaélés az adóelkerülés érdekében, pár év után a nagymenők felszámolnák a céget és újat alakítanának.
Támogatom, hogy a kormány inkább a fogyasztást adóztassa a munka helyett. Ne a többlet munkát büntessék, inkább a magas fogyasztást. Utóbbi esetében a csalásoknak is kisebb az esélye, jobban megy az államnak a kifehérítés.
A családi adókedvezményeket támogatom, megtartanám a rendszert. Talán annyit kellene módosítani, hogy a 2. gyermek is jobban támogatva legyen.
A TBSZ adómentességét is támogatom, ellenzem ennek megszüntetését.
A lakástakarék támogatás megszüntetését is ellenzem.
A fogyasztás magasabb adóztatása lassítja a gazdaságot.
Nem kell adómentesség. Csak alacsony céges, szja és forgalmi adók. Egész EU-ból ide költöznének cégek. Nőhetnének a bérek és ennek ellenére is jönnének a multik. Az alacsony adókból is annyi bevétel lenne, amiről most álmodni se mernek.
De be van égve az agyakba, hogy valamelyik adónak magasnak kell lennie, hogy kiegyensúlyozza máshol az adócsökkentést. Nem kell. El kellene már felejteni a beidegződéseket. Az általános és mindenre kiterjedő adócsökkentést ellensúlyoznák a megtelepedő cégek. Ez elég gyorsan végbemenne.
A cégek minimális adóztatásával teljes mértékben egyetértek. Ez jó mind a nagycégeknek, mind a kialakulóban lévő kisebbeknek.
Viszont az szja többkulcsossá tétele semmilyen hatással nincs arra hány cég jön/települ az országba.
Annak egyetlen célja a társadalmi egyenlőtlenség csökkentése. A társadalmi szolidaritás növelése.
A jelen helyzetben lévő magas forgalmi adók pedig szükségszerűek.
Ha nem lenne magas ki fizetné a kórházakat, iskolákat?
Nagy mértékben ellenzem az önköltséges egészségügyet/oktatást! Gazdagok tudnák csak igénybe venni mindkettőt, ami óriási társadalmi egyenlőtlenséget szülne.
Inkább egy válaszolóval értek egyet:
"Támogatom, hogy a kormány inkább a fogyasztást adóztassa a munka helyett. Ne a többlet munkát büntessék, inkább a magas fogyasztást."
#12 A fogyasztás adóztatása visszafoghatja a gazdaságot, de a dolgozók, vállalkozások adóztatása még inkább.
Sajnos az sem igaz, hogy minél alacsonyabbak az adók, annál több bevétele lesz az államnak. Amerikában is a Trump kormány ebből a szempontból hiába hozott hatalmas adócsökkentéseket. Ugyan beindított a gazdasági növekedést, nőttek a fizetések, foglakoztatás, fogyasztás, javult az emberek élete, ugyanakkor a deficit is megnőtt. A kiesést nem ellensúlyozta a gazdasági növekedésből eredő többlet. Sokak szerint még a világ legerősebb, legmegbízhatóbb országa, az USA számára is veszélyes, káros lehet az államadósság gyors növekedése, ez a politika nem fenntartható. Egy olyan kicsi, sérülékeny ország, mint Magyarország esetében egy ilyen adócsökkentési élénkítési politikát még jobban meg kell fontolni.
Ha rajtam múlna, a lehető legegyszerűbb lenne az adórendszer. Elég lenne egykulcsos, de progresszív.
A minimálbér adómentes, ami afelett van, annak X százaléka az adó. A családi adókedvezményt is egyszerűbben oldanám meg: nem az egyes személyeket adóztatnám, hanem a családokat; ugyanúgy mint a személyi adó esetén, csak a család összbevételével illetve a család létszámával számolva...
És ugyanilyen alapon működő rendszer lenne a nem bérjellegű jövedelmekre is.
Egyetértek!
Vegyék figyelembe, hogy adott fizetésből hány embernek kell megélnie!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!