Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan a ballib sajtó manipulál...

Sokan a ballib sajtó manipulált hírei (hatása) miatt hőbörögnek a munkatörvény módosítás miatt?

Figyelt kérdés

A környezetemben lévő emberek, akik a nagyon hangosan beszélnek a munkatörvény még be nem vezetett javaslatáról, szó szerint semmit nem tudnak róla.

Valamit olvastak az egyik propaganda ballib hírben, és azóta folyamatosan csak skandálják az ott leírt Fidesz szapuló sablont.

A háttérből finanszírozott ballib sajtó ezzel akarja megalapozni a 2022-es választásokat?


2018. dec. 11. 00:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
6%

#18

Nem írtam olyat, hogy Kósának van igaza.

de komolyan azt hiszed, hogy Kósa volt az aki ezt a módosítást egyedül kitalálta, Hogy nem keresték meg előtte a kormányzatot mert valaki számára gondot jelentett a mai helyzet? Miért gondolod hogy nem beszélt Kósa szakértőkkel, nem kérte ki azoknak a véleményét is akik munkavállalóként érintettek? Hiszen a szakszervezetek éppen így kerültek a képbe.

nem tartod kissé furcsának legalább, hogy amikor tárgyaltak a lehetséges változtatásokról akkor a 350 órára emelt túlóra keretet még ugyanezek a szakszervezetek simán elfogadták volna, akik most rabszolgatörvényeznek? Hogy amikor beszéltek róla akkor a megfelelő garanciákat kérték a kormányzattól, hogy legyen biztosítva a törvényben a munkavállaló joga és csak a beleegyezésével jöhessen létre ilyen mértékű túlmunka? Hogy amikor belekerült a törvényjavaslatba amit kértek, akkor egyszer csak az már nem is ért számukra semmit? Érdekes módon pont akkor amikor az ellenzéki pártok belelendültek a rabszolgatörvényes hisztibe?

Nem vagyok sem ismerője sem szakértője a témának és írtam is hogy most találkoztam először a munkaidő keretben való alkalmazás fogalmával.

Csupán elolvastam a törvény mostani szövegét, megnéztem a tervezett változtatást, meghallgattam róla a valóban szakértőket és figyeltem az eseményekre egymás után. Egyéb kérdés?

2018. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
5%

#19

Csak néhány adat a valóság megismeréséhez - hidd el nem fáj!

1. A 2010-es választás óta nem emelték a képviselők fizetését.

Az első ciklust itt láthatod:

[link]

A képviselők alapdíja is és minden más juttatása forintra ugyanannyi volt 2013-ban is, mint 2008-ban. Vagyis legutóbb a gyurcsány kormány parlamentje szavazott meg magasabb képviselői fizetéseket.

A második ciklusban látszatra emelkedett a képviselők fizetése, valóságban alacsonyabb lett, mert "bruttósították" és az ilyen olyan jogcímeken felvehető egyéb pénzek helyett lett egy magasabb összeg. Olvasd el ezt a cikket:

[link]

"A parlamenti képviselők fizetését a 2012-es Országgyűlési Törvény szabályozza. Ez alapján egy honatya most bruttó 748 ezer forintos alapdíjat kap. Elsőre soknak tűnhet, de pár évvel korábban a képviselők még többet kerestek. 2014 előtt 231.900 forint volt ugyan az alapdíj, de ehhez kaptak még a távolságtól függő választókerületi pótlékot (a képviselői alapdíj 60-160%-a), lakhatási támogatást (havi 116 ezer Ft), plusz pénzeket a bizottsági tagságokért (1 bizottság: +162.330 Ft, 2 bizottság: +220.305 Ft), továbbá frakciótisztségekért (frakcióvezető: +278.280 Ft, frakcióvezető-helyettes: +231.900 Ft) és alkalmazotti költségtérítést (+139.140 Ft). Így akár a milliós, másfél milliós képviselői fizetések sem voltak ritkák."

nem hiszem, hogy amikor a minimálbér a kétszeresére emelkedett már az évek alatt, az átlagbér 50%-kal nőtt, akkor a harmadik ciklusban olyan önző dolog lenne ha 10 év után megszavaznának maguknak is emelést a képviselők.

2018. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Miért gondolod hogy nem beszélt Kósa szakértőkkel, nem kérte ki azoknak a véleményét is akik munkavállalóként érintettek? Hiszen a szakszervezetek éppen így kerültek a képbe."


Érdekes, hogy így kerültek képbe a szakszervezetek, mert Kósa Lajosnak és kollégáinak másfél évük lett volna egyeztetni és olyan törvény javaslatot benyújtani, ami ellen nincs ekkora felháborodás. Másfél alatt szinte semmilyen érdemi változtatás nem történt.



"nem hiszem, hogy amikor a minimálbér a kétszeresére emelkedett már az évek alatt, az átlagbér 50%-kal nőtt, akkor a harmadik ciklusban olyan önző dolog lenne ha 10 év után megszavaznának maguknak is emelést a képviselők."


Nem mondom, hogy ne emeljenek, csak nem kicsit képmutatás, hogy többel emelnek, mint egy kezdő tanár fizetése, abban az új életpálya-modellben, amit ők hoztak létre.


Ezen felül a tanárok és mindenki másnak nincsen igazolt hiányzás.

2018. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

#23

Honnan az a másfél év?

Akkor megegyezhetünk abban hogy nem pofátlanság a saját bérüket is emelni 10 év után. Mert az állítás ez volt.

"Ezen felül a tanárok és mindenki másnak nincsen igazolt hiányzás."

De van. Betegség, tanfolyamon való részvétel stb.

2018. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
És az szerinted oké, hogy 30%-kal emelték a saját milliós fizujukat? Mert az lehet, hogy neked jó, de nekem szúrja a szememet.
2018. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

#25

Mivel 2008 óta a minimálbér összege 1005-kal emelkedett, az átlagbér pedig 50%-kal lett magasabb, így igen, az ország 199 vezető emberének, akik döntenek az életünkről és sikeresen tették is az említett bérnövekedések alapján (is), reálisnak tartok 30%-os fizetésemelést 10 év után.

2018. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
a minimálbér összege 100%-kal emelkedett - mindig melléütök
2018. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"Honnan az a másfél év?"


Onnan, hogy Bánki Erik 2017 tavaszi ülésszakában nyújtotta be először ugyanezt az törvényjavaslatot.


[link]


""Ezen felül a tanárok és mindenki másnak nincsen igazolt hiányzás."


De van. Betegség, tanfolyamon való részvétel stb."


Tudtommal legtöbbször ezeknél nem teljes fizetést kapja meg az illető az adott napra. Beírtam a táppénz kalkulátorba, ha egy képviselő így járna el, akkor a fizetésének kevesebb, mint a harmadát kapná egy napra. Nem hiszem, hogy tömeges fertőzés miatt szokott kongani a Országgyűlés párttól függetlenül.


"Akkor megegyezhetünk abban hogy nem pofátlanság a saját bérüket is emelni 10 év után. Mert az állítás ez volt."


Emeljenek csak ne ilyen pofátlan mértékben. Bruttó 200 ezer+ benzinpénz emelés+ lakhatási támogatás.


", reálisnak tartok 30%-os fizetésemelést 10 év után."


Én meg az összes többi területen tartanék reálisnak béremelést. Például az korábban említett pedagógus szakmának. Tudtad, hogy az elmúlt négy évben nem változott a 101 500 forintos vetítési alap, ami amúgy a 2014-es minimálbér. Infláció arányosan sem korrigálják. Ez jövőre sem fog változni.

Nagyon jól nyomon lehet követni az elmúlt évek híreiben a pedagógus bértáblát.

Viszonyítási alapon a tervezett bruttó minimálbér 2019-re 150 ezer forint, ami 47,78%-os növekedés 2014-hez képest.


Számomra ez a pofátlanság, hogy lehet 10 éve nem emeltek, de nem is legalacsonyabban megfizetett munkáról beszélünk.

2018. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Hogy nem keresték meg előtte a kormányzatot mert valaki számára gondot jelentett a mai helyzet?"


Amúgy ezt senki nem mondta, hogy nem és most kiderült, hogy a gazdaság szereplői voltak, nem a több munkára vágyó dolgozók tömege.

2018. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Csak néhány adat a valóság megismeréséhez - hidd el nem fáj!"


Ezt egy olyan válaszoló írja, akinek tíz állításából kilencről ki szokott derülni, hogy hazugság. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


vegyészmérnök úr fél éve még tanár volt de újabban már a vegyészmérnökséget sem reklámozza várhatóan pár hónap múlva már jogásznak vagy orvosnak hazudja magát.


csak a fideszes tempó. hazdok, hazudok, hazudok jó kis fideszes vagyok!

2018. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!