Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagyok egyből lelibsizve...

Miért vagyok egyből lelibsizve, ha nem vagyok fideszes?

Figyelt kérdés
És miért lenne baj, ha libsi lennék? Hogy nem látják be a fideszesek, hogy ez a kormány nem jó? Hajléktalantörvény, ltp eltörlése, 400 óra túlóratervezet/év, az egészségügyi dolgozók és a pedagógusok (meg még sok más dolgozó) alacsony bére, stb. Hm?

2018. nov. 27. 10:12
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy alapvető gazdasági törvényekkel nem vagy tisztában.

Ha felemelik a közalkalmazotti bért, akkor a versenyszféra elkezd kopni, mert közalkalmazottak nem dolgoznak annyit és még a pénz is jó.

Persze ez itt nem áll meg, mert a versenyszféra azt fogja mondani, hogy emeljük a fizetést mi is, tartsuk meg az embereket.

Szal hiába emeltek, a versenyszféra úgy is rátesz.

Persze mondhatod, hogy neked az mindegy, a lényeg, hogy neked emelték, de elfelejted, hogy itt akkor már az árak is emelkedni fognak.

És ugyan ott leszünk, ahol most, csak 2000 forint lesz a kenyér, egy pesti panel meg 50 mlla.

2018. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:

"Ha felemelik a közalkalmazotti bért, akkor a versenyszféra elkezd kopni, mert közalkalmazottak nem dolgoznak annyit és még a pénz is jó."


H__lye vagy fiam, egyes. Leülhetsz. Nem. Ha emelik a fizetésüket, akkor hatékonyabban is fognak dolgozni. Mert nem kell másod-és harmadállásban sehol máshol dolgozniuk, kipihentebbek lesznek.

2018. nov. 27. 12:13
 43/56 anonim ***** válasza:
21%
45# én valahogy nem emlékszem hogy a balos kormányok annyira teletömték volna a közalkalmazottak zsebét valaha. Szóval akkor miért is lenne jobb?
2018. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Én sem mondtam ilyet, hogy a balosok teletömték volna a közalkalazottak zsebeit. Szóval ez még mindig mellébeszélés.

Attól, hogy ők nem tömték tele, nem jogosítja fel a fideszeseket, hogy ők se tegyék ezt. Nem menti fel őket az a "bűnük" alól, hogy ők sem kezdenek semmit sem ezzel a kérdéssel.

2018. nov. 27. 12:23
 45/56 anonim ***** válasza:
53%

"H__lye vagy fiam, egyes. Leülhetsz. Nem. Ha emelik a fizetésüket, akkor hatékonyabban is fognak dolgozni. Mert nem kell másod-és harmadállásban sehol máshol dolgozniuk, kipihentebbek lesznek.

"


Persze, a portás nagyon hatékony lesz.

Fiam, hiába vergődsz, ez az igazság, amit írtam. Közgazdaságtan 1.

Amit te írsz meg egy baromság, amit most találtál ki.

Aki hatékonyan akar dolgozni, az kapásból nem megy közalkalmazottnak.

Jó reggelt!

2018. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

buták. miért fizetne valaki többet egy dolgozónak, ha talál olcsóbb munkaerőt. Sőt akár még minimálbérért is talál munkást, akkor miért fizetne 1 forinttal is többet. inkább tömi a saját zsebét.


"mindenki röhögve meg keres 700 ezret" oké, én hiszek neked

2018. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

"Aki hatékonyan akar dolgozni, az kapásból nem megy közalkalmazottnak."


Egyébként tisztában vagy annakk, hogy a tanárokk, és az eüsök munkája nélkül nem működne az ország?

2018. nov. 27. 12:38
 48/56 szántóvető ***** válasza:

mert a fideszesektől ennyi telik.aki mszp-s az komcsi,a Jobbikos náci:eddig terjed a tudományuk.ez az ún birka-effektus.

"Hogy nem látják be a fideszesek, hogy ez a kormány nem jó? "-mert osztanak segélyt meg támogatást,minden rétegnek.az okosabbja pedig(nyilván ilyenek is vannak,kérdés hogy mennyien)pontosan tudják hogy egy balos kormány még ennél is sokkal rosszabb lenne.mindeközben újabb kórházi osztály szűnt meg.nem a beteg fogyott el,hanem az orvos.

[link]

2018. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Ezek a válaszok, te jó Isten! Az abszolút mélypont az a 41-es! Ez kész, hogy aszongya' ne emeljék a közalkalmazottak bérét, mer' ja mer' infláció lesz belőle. :-DDDDDD


Kapaszkodjunk meg az általános béremelés inflációhoz vezet....őőőő drága 56%os válaszoló, az elmúlt években mi az istennyavalya volt a bérekkel? Tán csak nem nőttek? Mutasd már meg nekünk földi halandóknak, hogy hol az az elszálló infláció? (ja sehol)

Egyébként elárulom a nagy titkot, mert ezt más kérdésnél is leírtam, hogy a bértömeg növekedés akkor okoz inflációt önmagában, ha nincs mellette elég magas mértékű gazdasági növekedés. A 2003-as 50%-os közalkalmazotti béremelés se okozott inflációt, pedig de sokan megjósolták.


ui. nem az bosszant, hogy valaki ilyen hülyeséget ideböfög, hanem az, hogy még bele is írja, hogy a kérdezőnek nincsenek gazdasági ismereti, tükörbe nem nézne, meg úgy általában véve a valóságra se

2018. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
0%
Az ltp-t nem torolte el senki. Tudod egyaltalan hogy mukodott? Segitek...evente adott 70ezer forintot a kormany az embernek, ha havonta 20ezret berakott a szamlajara. Most ugyanigy berakhatja barki a huszezret ugyamugy van kamat, csak 70ezret nem ad hozza allam. Huha. 70ezer forint?tudod az mi? Lofa$z. 10 ev alatt is csak 700ezer forint... abbol nem vesz hazat senki. Az ltp azert eri mg mert kedvezobb hitelfeltelekkel lehet felvenni utana lakaskolcsont..ez most igy van..most is van ltp most is van kedvezobb lakashitel. Legalabb nezz mar utana annak amin nyavajagsz.
2018. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!