Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugati szintű árakhoz és...

Nyugati szintű árakhoz és adókhoz nem járna nyugati szintű fizetés is?

Figyelt kérdés
Vegyük például azt a "luxust", ami szinte csak Magyarországon elképzelhetetlen, 2018-ban a fővárosban lakást vásárolni: [link]
2018. szept. 30. 11:14
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
50%

# 40 folytatása, mert véletlenül rányomtam a küldésre.


Amúgy én nem tagadtam, hogy megéri nekik, de ki az a hülye, aki olyan üzletbe vág bele, hogy ne érje meg?


Én egyet szeretnék kérni, hogy a fejlődő országokat ne sorold ide, mert ők tudnak ebből hasznot húzni ellentétben a közép-európai országokkal.


"Mit kezdenének magukkal nyugaton, ha mindent maguknak kellene megtermelni maguknak, és hirtelen elzáródnának a keletről érkező pénzcsapok?"


Azért a legfontosabbat ne felejtsük el, hogy nem a Nyugat rohant, érte utol és hagyta le a Keletet. Lehet lesznek nehezebb évik a kinti cégeknek, de feltehetjük visszafele is a kérdést. Azért Magyarországon sem lenne felvirágzás, ha hirtelen kipaterolnánk őket.


"Az a pénz, ami innen elmegy nyugatra, jelentősen hozzájárul az ottani magasabb életszínvonalhoz, meg az ottani magasab fizetésekhez. Itt meg ennek ellenkezőjéhez."


Érdekes módon nem nagyon pörög az Ikarus gyár, pedig két megválasztott kormány is várta 1989 után, hogy hazai tulajdonú befektetők majd újra felvirágoztatják, emiatt nem adták külföldi cégeknek el.


Esetleg ideje lenne már a csatlakozni a Kína, Japán, Korea, Írország, stb. táborhoz, akik önsajnálat és másikra mutogatás helyett a fejlődés útjára léptek.


Kezdhetnénk azzal, hogy nem nyúljuk le másik megyének az EU támogatását, hogy az elköltsük a fővárosra.

2018. okt. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!