Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugati szintű árakhoz és...

Nyugati szintű árakhoz és adókhoz nem járna nyugati szintű fizetés is?

Figyelt kérdés
Vegyük például azt a "luxust", ami szinte csak Magyarországon elképzelhetetlen, 2018-ban a fővárosban lakást vásárolni: [link]
2018. szept. 30. 11:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
80%

#19:

Tudod, ott egy kezdő, friss diplomás orvos keres minimum 5000 eurót (de szakiránytól függően akár jóval többet is), pár év múlva, szakorvosként meg akár ennek a sokszorosát is. Lazán megveszi pár év után az első lakását. De tényleg én vagyok eltévedve...

2018. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%
Azt hiszem a kérdező nagyon nincsen tisztában a nyugati élettel. Jó lenne előbb tájékozódni. Most felmentem egy ingatlanos oldalra 32 millió alatt, több mint 10 ezer lakást/ház hirdetést találtam. Majd szólj, hogyha ennyi hirdetést lehet találni 100 ezer euró alatt, mert akkor lehet én is beruháznék.
2018. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
48%

A kiragadott ingatlanárak, albérletárak éppen, hogy sokkal alacsonyabbak Magyarországon, mint Nyugat-Európában. Mivel ezek csak a helyi, lokális fizetőképes kereslethez-kínálathoz igazodnak.


Inkább az autók, műszaki cikkek, élelmiszerek, bolti áruk, üzemanyagok, amik árai nyugati szinten vannak vagy akár magasabbak is lehetnek olykor a 27%-os ÁFA miatt.

2018. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Na, remek, még a végén néhányan be akarják magyarázni azt, hogy Németországban nehezebben élnek meg az emberek, mint itthon. Várom már a végső kommentet, miszerint Magyarország a TOP 3-ban benne van, mint legélhetőbb ország.
2018. szept. 30. 12:34
 25/41 anonim ***** válasza:
4%

"Na, remek, még a végén néhányan be akarják magyarázni azt, hogy Németországban nehezebben élnek meg az emberek, mint itthon"


Én ezt nem mondtam, de például az ingatlan árak tekintetében nagyon el vagy tévedve lehet, hogy többet keresnek itt Belgiumban az emberek, attól nem olyanok lesznek az ingatlan árak, mint Budapesten. Vagy ott van London 1 hálószobás, nappali konyha egyben, fürdővel, havi 600 ezer forint a bérleti díja. Szerinted egy ilyen lakásnak mennyi lehet a valós ára?

2018. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
25%

"Gehalt Arzt / Ärztin

Datenbasis: 1.652 Datensätze

Region Mittelwert Offene Jobs

Deutschland: 6.259 €

Baden-Württemberg 6.347 € Jobs

Bayern 6.493 € Jobs

Berlin 6.005 € Jobs

Brandenburg 6.397 € Jobs

Bremen 6.835 € Jobs

Hamburg 6.459 € Jobs

Hessen 6.546 € Jobs

Mecklenburg-Vorpommern 5.859 € Jobs

Niedersachsen 6.332 € Jobs

Nordrhein-Westfalen 6.617 € Jobs

Rheinland-Pfalz 6.509 € Jobs

Saarland 7.072 € Jobs

Sachsen 5.078 € Jobs

Sachsen-Anhalt 6.027 € Jobs

Schleswig-Holstein 5.859 € Jobs

Thüringen 6.098 €"


Itt van a német orvosok átlagfizetése.


Ez persze bruttó, szal a nettó olyan:4300 euró.


Szal nem hogy egy kezdő, egy átlagos orvos se kap 5000 eurót.

Ebből fiam te nem veszel lakást pár év után :)

2018. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
95%

Még ha ezt a nettó:4300 eurót vesszük figyelembe akkor is bőven jobban keresnek kint mint itthon.


Itthon sok orvos még a felét sem tudja sok túlórával és sokkal rosszabb körülmények között megkeresni a fent említett kinti átlagnak.

2018. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
88%

#26:

Tudod, fiam/lányom, ez a táblázat elég informatívnak látszik, de pont a lényeget nem mutatja meg.


1. Nem ártott volna egy link, hogy honnan is vannak az adatok, mert ez így semmi.


2. Nem az ÁTLAGfizetést kell nézni az egyes régiókban, mivel abban azok a dolgozók is benne vannak, akik nem a legjobban fizetett orvosi szakirányokben dolgoznak, a nem frekventált helyen lévő kórházakban és praxisokben. Ott nyilván ahol alacsonyabb a fizetés, de ezeken a helyeken az ingatlaonk is olcsóbbak. De ha ezeket hasonlítjuk a Berlin vagy München belvárosában tapasztalható lakásárakhoz, akkor valóban nem.

Olyan ez, mintha a magyar átlagfizetést venném alapul (ez orvosoknál 376 ezer forint: [link] és azt számolgatnám, hogy ebből hogy él meg valaki Budapesten, és aztán mennyi idő alatt tud venni egy 50-60 milliós lakást. Ehhez képest a német átlagfizetésből még mindig könnyebb ott lakást venni.


3. Szakterülettől függően meg lehet keresni Magyarországon végzett orvosként, Németországban, pár év tapasztalattal 20-30 ezer eurót is havonta.


Neked hány ismerősöd van, aki Németországban orvosként dolgozik? Mert nekem elég sok. És érdekes, pár év után mind tudtak saját lakást és autót is venni, és közben félre is tudnak tenni, és jó színvonalon is élnek. Nálunk azért nem ilyen könnyű az orvosok élete.


Persze ha nem ismerjük a valóságot, csak a netes táblázatokból tájékozódunk, akkor ezt nem látjuk. De azért mindenképp okoskodni kell. Na, kisfiam/kislányom, ennyit erről...

2018. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
79%

De hogy mennyire nem foglalkozik orbán a Magyar egészségüggyel itt egy írás erről.


A leg frissebb botrányról már nem is beszélve ami a Honvéd kórházban zajlik, miközben az orbán banda a luxus kórházba jár gyógykezelésre.


[link]

2018. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos kikell mondani hogy orbán miatt már emberek halnak meg a kórházakban, akiket egy rendbeszedett egészségügy megtudna menteni.

És most lehet elmúlt nyócévezni meg visszafelé mutogatni.

2018. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!