Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugati szintű árakhoz és...

Nyugati szintű árakhoz és adókhoz nem járna nyugati szintű fizetés is?

Figyelt kérdés
Vegyük például azt a "luxust", ami szinte csak Magyarországon elképzelhetetlen, 2018-ban a fővárosban lakást vásárolni: [link]
2018. szept. 30. 11:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
36%

"Sajnos amíg a multik kiviszik nyugatra a hasznot, a nagy cégek vezetői csak a saját hasznukkal törődnek, a kormány meg olyan törvényeket hoz és hagy változatlanul, amik ezeket lehetővé teszik, addig nem nagyon várható változás.



Lényegében mi tartjuk el nyugatot, és abból a pénzből élnek magas színvonalon, amit a multik oda kivisznek, vagy amit a nálunk eladott rossz minőségű termékeik hasznával kimegy, esetleg abból, amit államadósság címén a nyugati bankoknak évente utalunk, és amiből az ottani állam is leveszi a maga részét, ami segít fenntartani az ott lakók magasabb életszínvonalát. Az a baj, hogy egyesek azt hiszik, hogy a brit TESCO-pénztáros munkája értékesebb, mint a magyaré, csak azért, mert neki vélhetően több pénz megy keresztül a keze között az ottani vélhetően magasabb (ami egyre inkább nem igaz) árak miatt."


Na ezt jó lenne valamivel bizonyítani is, ha már másoktól ezt kéred számon.


Mi tartjuk el, jó vicc, az Apple ha akarná csak készpénz állományából kitudná fizetni a teljes magyar államadósságot. Nem komoly piac vagyunk nekik, hanem egy kishal, ha akarnák már az egész országot megvették volna, 6 évi teljes magyar GDP kellene ahhoz, hogy megvegyük őket.

2018. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
14%

Szeretem, mikor olyan mesébe illő képe van egyeseknek a nyugati életről és amikor valaki ellentmond, akkor kijelentik hazudik, jobb esetben, hogy téved.

Itt nincs Kánaán és soha nem is lesz. De kint sincsen.

Egyik rokonom már 25 éve él a német fővárosban, bolti eladóként dolgozik. Tényleg soha nem volt olyan nehéz helyzetben egyedülálló anyaként, mint itthon lett volna szakmai végzettség, érettségi nélkül, ez tény. Ellenben csak a külvárosi rész olcsó területén tudott lakást bérelni a fizetéséből, olyat, amelynek a vécéje a folyosón van. Sajátjuk, de mégiscsak ki kell mennie hozzá a kis, 2 szoba konyhás lakásból. A marha nagy német fizetése (legálisan, német állampolgárként, azóta leérettségizve és elismert szakmai tapasztalata mellett, mert már volt boltvezető helyettes is) arra elegendő, hogy a gyerekével kettőjüknek a legszükségesebbeket megvegye és évente egyszer hazajöjjön majdnem egy teljes hétre. Nem nyaralni, csak családhoz, látogatóba.

Másik rokonom a belgáknál dolgozik informatikusként és a munkahelyétől távoli településen tudott csak magának lakást bérelni, mert az ingatlanárak megfizethetetlenek voltak közelebb. Valóban tudott 2 év alatt kocsit venni magának, de nem hiszem, hogy ez annyival több lenne, mint itt sokak fejében. Sok ismerősöm, rokonom van vagy volt kint már dolgozni. Van akinek bejött és van aki éppen csak annyival keres többet, hogy még nem éri meg neki hazajönni, de van aki már megtette, mert itthon is talált már munkát és elegendőt keres ahhoz, hogy ne érje meg neki visszamennie. Ahogyan van olyan is aki jól keresett és pár év után hazatérve építkezésbe kezdhettek, gyereket vállalhattak.

De nincs kint sem kolbászból a kerítés, kint éppen úgy keményen kell dolgozni és a kinti árszínvonal is magasabb, nem csak a fizetések.

2018. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
95%
Hiába dolgozol, hiába van piacképes szakmád, ha nincs olyan terméked, amit megvesznek tőled és a haszna nálad marad. Magyarországon az a legnagyobb baj, hogy nincsenek sikeres termékeink, amit magunk találtunk ki és magunk állítunk elő. Amíg csak bedolgozók vagyunk, addig ne csodálkozzunk, hogy alig csurran-cseppen valami...
2018. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
3%
Az előttem lévők csak megerősítették amiért le lettem pontozva. Ja és semmi sem JÁR.
2018. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 árokpart ***** válasza:
94%
Már hogyne járna, hiszen az ember már gyerekkorban egyfajta szerződést köt az állammal mikor iskolába kezd járni. Ugye az állam nem azért taníttatja ki, hogy ne tudjon boldogulni. A jó megélhetést illetően a manufaktúrális antik fegyverjavító, fegyverápoló, restauráló mesterséget érdemes kitanulni, mert a jövőben keresett szakma lesz. Egyre többen hódolnak ennek a hobbynak szerte a világon, nálunk meg a gazdag történelmünk miatt különösen nagy hagyománya van, ráadásul nagyon szép szakma. Jómagam is nemsokára egy ilyen képzésbe fogok részt venni . Egyébként nálunk nincsenek sem nyugati fizetések, de nyugati árak sem.
2018. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ADHATÓ, ha az illetonek piackepes tudasa van. Ha nincs, akkor ne sirjon tobb penzert.
2018. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
4%

"Tudod, fiam/lányom, ez a táblázat elég informatívnak látszik, de pont a lényeget nem mutatja meg."


Na jah, tiszta hülyék ezek a németek.



"em ártott volna egy link, hogy honnan is vannak az adatok, mert ez így semmi."


Google simán kidobja, ha rákeresel a táblázatra.



"Nem az ÁTLAGfizetést kell nézni az egyes régiókban, mivel abban azok a dolgozók is benne vannak, akik nem a legjobban fizetett orvosi szakirányokben dolgoznak, a nem frekventált helyen lévő kórházakban és praxisokben"


Jaja, ne nézzük csak a fő fő főorvosokat Németben, sőt, szorozzuk meg kettővel, itthon meg a közmunkás bért vegyük alapul és akkor még jobb lesz :D


"aztán mennyi idő alatt tud venni egy 50-60 milliós lakás"


Az a lakás, ami itthon 50 milla, az kint vagy 200.


"zakterülettől függően meg lehet keresni Magyarországon végzett orvosként, Németországban, pár év tapasztalattal 20-30 ezer eurót is havonta."


Nem ártott volna egy link, hogy honnan is vannak az adatok, mert ez így semmi.


"Neked hány ismerősöd van, aki Németországban orvosként dolgozik? Mert nekem elég sok."


Nem ártott volna egy link, hogy honnan is vannak az adatok, mert ez így semmi, hogy neked mit csinálnak az ismerőseid, akik nem léteznek :)



"Persze ha nem ismerjük a valóságot, csak a netes táblázatokból tájékozódunk,"



Még mindig hitelesebb, mint amit te idehánysz hasraütésszerűen :D


Komolyan azt hitted, hogy majd elhiszem, csak mert te azt írod?


"De azért mindenképp okoskodni kell."


Kettőnk közül te okoskodsz, én belinkeltem egy német oldal által készített felmérést.

Szal kérlek ne...

2018. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 árokpart ***** válasza:
100%
Most hagyjuk már ezt a piacképest tudást. Egy sima átlagembernek, akár egy takarítónak is joga van ugyanúgy megélni mint bárki másnak. Ha már nyugat, ott pont a szociális piacgazdaság működik, egy átlagos munkás most mondhatnék bármilyen foglalkoztatást ugyanúgy társadalmi minimumon meg tud élni mint nálunk pl. akinek úgymond piacképes tudása van. Egyszerűen nem értem itt ezen a fórumon ezeket a torz hozzászólásokat, hogy csak bizonyos embereknek van joga jól élni. Az pont a Csaucseszku Romániájában volt meg a hasonló diktatórikus országokban. Nálunk még a legpiacpártibb közgazdászok is azt mondják, hogy szociális piacgazdaság kell, még Bokros Lajos is pedig hát valaki liberális , maximálisan piacpárti politikus, ő akkor az.
2018. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%

#31:

„Na ezt jó lenne valamivel bizonyítani is, ha már másoktól ezt kéred számon.”

Másoktól joggal kérem számon, hogy ha már idéznek valahonnan, legalább adjanak egy linket. Mivel én nem idéztem, hanem a saját véleményemet írtam le, nem feltétlenül kellett igazolnom. Meg nem is lehet minden mondatot forrásolni, mivel ez nem tudományos értekezés (a bemásolt tartalmat viszont illik, de a kolléga ezt még határozott kérésre sem volt hajlandó, de tényleg biztos velem van a baj). De tessék:

A multik kiviszik a hasznot:

[link]

[link]

[link]

De akár innen is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__55..


„A nálunk eladott rossz minőségű termékekről (amik általában ugyanannyiba kerülnek, mint nyugaton):

[link]

[link]

[link]

[link]


„Mi tartjuk el, jó vicc”

A „mi” alatt nem Magyarország értendő, hanem általában Kelet-Közép-Európa, illetve a „fejlődő országok”. Vagy szeritned miért jönnek ide a multik, ha annyira nem éri meg nekik? Miért érte meg pl. az Audinak Győrbe jönni? Vagy a Mercedesnek Kecskemétre?

A nyugatra vitt haszonnal szerinted mi lesz? Mit kezdenének magukkal nyugaton, ha mindent maguknak kellene megtermelni maguknak, és hirtelen elzáródnának a keletről érkező pénzcsapok? Az Apple se tudom, mihez kezdene, ha hirtelen csak az USA-ban és Nyugat-Európában lenne érdekeltsége, és megszűnnének a keleti piacai és érdekeltségei...

Az a pénz, ami innen elmegy nyugatra, jelentősen hozzájárul az ottani magasabb életszínvonalhoz, meg az ottani magasab fizetésekhez. Itt meg ennek ellenkezőjéhez.


#37:

„Na jah, tiszta hülyék ezek a németek.”

Nem mondtam ilyet, ne akard a számba adni.

Vagy miért hülyék? Mert megfizetik az orvosokat? Esetleg, mert nem adják meg egyértelműen, hogy milyen szakterület átlagfizetéséről van szó, hanem egybemossák?


„Google simán kidobja, ha rákeresel a táblázatra.”

Rákerestem, de abban a formában, amiben idehánytad, nincs rá találat. De látom, egyszerűbb volt beírni, hogy a gúgli a barátod, mint belinkelni... Tudod, nagyon nem mindegy, hogy ezek az ÁTLAG ALAPfizetések, esetleg az ügyeleti díjak is benne vannak (gyanítom nem, azokkal együtt meg simán legalább + 1000 euró nettóban), nem beszélve az egyéb juttatásokról (pl. ingyen lakhatás és rezsi, amíg az embernek nem telik sajátra). Ez heti hány óra munkára vonatkozik? Standardizálták valamilyen módon, vagy aki csak heti 3 napot dolgozik, neki a 3 napos fizetését vetették össze mások 5 napi bérével, és úgy jött ki az átlag? De gondolom, neked eszedbe sem jutott, hogy ilyenek is vannak. A statisztika nem minden, meg a lényeget amúgy is eltakarja.


„Jaja, ne nézzük csak a fő fő főorvosokat Németben, sőt, szorozzuk meg kettővel, itthon meg a közmunkás bért vegyük alapul és akkor még jobb lesz :D”

Nagyjából ezt csinálod. Azokat a magyarokat kell megkérdezni, akik kimennek. Mivel jellemzően többet és jobban dolgoznak német kollégáiknál, pár év múlva a fizetésük messze átlag feletti. Ehhez nyilván az oly sokat (általában indokolatlanul negatív kicsengéssel) emlegetett „magyar mentalitás”-nak is köze van. Meg az ok nélkül sokat szidott magyar orvosképzés valódi színvonalának.


„Az a lakás, ami itthon 50 milla, az kint vagy 200.”

Ezt nem értem miért írtad, de akkor is sokkal hamarabb összejön rá a pénz mondjuk Németországban az ottani (akár csak 4600) eurós fizetésből (+ ügyelet, amit ne felejtsünk el ugyebár) is, mint itt a 365 ezerből... Majd ha kiszámolod úgy, mint én tettem a 15-ösben, te is rájössz.


„Nem ártott volna egy link, hogy honnan is vannak az adatok, mert ez így semmi.”

Megakadt a lemez. Meg tudod, keress rá a gúgliban... Linkeltem volna én álláshirdetéseket, de nem engedi az oldal (törölték az előző hozzászólásomat, mivel az álláshirdető közvetítő cég kérsére nem említhetem meg őket név szerint, most beírom hát csak az adatokat, konkrét linkek nélkül). De hogy tudd ellenőrizni, segítek: a következő kulcsszavakat add meg: „németország, szakorvos”, aztán böngéssz az első 3 találat között.


Könnyen találsz olyat, ami 7000 euró bruttó + ügyelet + egyéb juttatások. Vagy 10000 euró, és még szolgálati lakást is kapsz... És mindez úgy, hogy magyarként kimész (friss szakorvosként, pl. belgyógyász, neurológus, anesztes), úgy, hogy semmit se tudnak rólad. Ha már eleve ott dolgozol (mert pl. rögtön a diploma után kimentél rezidensnek 3500-4500 nettóért + ügyelet, ami még legalább 1000 euró, és ami nincs benne a táblázatodban, de attól még az is pénz), akkor meg ennél sokkal jobb ajánlatokat is kaphatsz. Főleg magyarként, mert a kórházak hamar rájönnek, hogy többet és jobban dolgozol, mint az ott végzett kollégák, így mindent elkövetnek, hogy téged alkalmazzanak, illetve megtartsanak, ha már alkalmaztak.


Ezt a cikket is kiadja 3-4. találatnak:

[link]

„Egy kezdő kórházi orvos, szakvizsga nélkül havonta 3500-4000 eurót kaphat Németországban, de szakorvosként 6000-8000 eurót is lehet keresni, vállalkozóként pedig ennél is sokkal többet....”

„Ma már egy üzemorvosi cégnél heti három napot dolgozik, .... 2800 eurót kap készhez”

Heti 3 napi munkával ügyelet nélkül azért nem rossz.


Számold ki, mennyi lenne 5 napi munkával és ügyeletekkel... Vagy gondolj bele abba, hogy mennyi a 6-8 ezer euró sokszorosa, amit vállalkozóként lehet keresni...


Vagy egy másik cikk:

[link]

„heti 36 órával, ügyeletek nélkül nettó 6-7 ezer eurót keresett.”

36 óra szintén nem annyi, hogy megszakadjon az ember. Számold ki, mennyi lenne mondjuk heti 40 óra, esetleg megtoldva még pár ügyelettel. Ismét kérdezem: vajon a táblázatban, amit írtál, hogy vették figyelembe az ilyesmit?


„...hogy neked mit csinálnak az ismerőseid, akik nem léteznek :)”

„Komolyan azt hitted, hogy majd elhiszem, csak mert te azt írod?”

De, bizony léteznek (vannak köztük magyarok és németek is). De ha nekem nem hiszel, akkor keress rá, nézz utána (ehhez adtam segítséget is, és ez is több, mint amit te tettél, te még azt az oldalt sem voltál hajlnadó linkelni, ahonnan a forrásaid származnak), te is kérdezz meg embereket, akik érintettek (mondjuk, ha – velem ellentétben - nem ilyen körökben forogsz, akkor nem könnyű). De a 2 linkelt cikkben is van erre adat. Nem az én dolgom helyetted utánanézni. Én elmondtam az igazságot, amit könnyen magad is megtalálhatsz, ha követed az útmutatásaimat. Hogy hiszed-e vagy sem, az a te dolgod, engem meg nem is érdekel. Hihetőbb, mint a te táblázatod, amire még forrást sem voltál hajlandó adni, ráadásul nem is a lehetőségeket mutatja, hanem az átlagot, amiben mindenki benne van, a régiók kevésbé felkapott részeinek kevésbé felkapott szakmában dolgozó orvosai is...


„Kettőnk közül te okoskodsz, én belinkeltem egy német oldal által készített felmérést.

Szal kérlek ne..”

Lárifári. Ha emlékszel, a vita úgy kezdődött, hogy te kezdtél el kötekedni, a 17-esben, pedig senki nem állította, hogy ÁTLAGfizetésből lehet pár év után lakást venni. Csak azt, hogy joggal lenne elvárható Magyarországon, hogy az átlagfizetés többszörösével már tudjon az ember 10 év alatt egy lakást venni... De erre te azzal jössz, hogy Németországban sem lehet. Aztán én elmondtam, hogy milyen szakmával lehet, de tovább kötekedtél a 19-esben, ráadásul 3000 eurós fizetésről beszéltél, a 19-esben meg már 4600-ról, mert magad is rájöttél, hogy a 3000 irreálisan kevés még rosszabb helyen is. A valóság meg az, hogy ehhez még hozzájön az ügyelet + egyéb juttatások, de még az is megeshet, hogy 10000 euró a havi fizetés ingyen lakhatással (tehát amikor nem kell sem albérletre költeni, de talán rezsire sem, pusztán a megélhetésre, a többit meg félreteheted lakásra, vagy amire akarod), 5 perc alatt találni ilyen álláshirdetést magyarul. De ha már ott vagy, ennek a többszörösét is megkeresheted. Ennyit a tájékozottságodról... De egyszerűbb lenézően személyeskedni meg vádaskodni, mint utánanézni és utánaszámolni.

2018. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
0%

# 39


Ha a külföldi multik kiviszik a pénzt, akkor miért olvasom azt mindenhol, hogy ők azok akik jobban megfizetik a dolgozóikat, mint a magyar multik?


"A multik kiviszik a hasznot:


[link]


[link]


[link]


Thomas Piketty én tartom azon állítást, amelyet egy portfolio.hu-s cikkben olvastam, azaz "Felesleges számháború tört ki Piketty miatt".


Emiatt ebbe nem folyok bele, találhatsz rengeteg cáfolatot az interneten.


" Az Apple se tudom, mihez kezdene, ha hirtelen csak az USA-ban és Nyugat-Európában lenne érdekeltsége, és megszűnnének a keleti piacai és érdekeltségei..."


Nézz utána és rájössz, hogy messze nem ez a főpiacuk. Nem véletlen, hogy nincsen kiskereskedelmi üzletük ezen piacon. Ausztriában van a legközelebb, nincsen se Magyarországon, Lengyelországban, Oroszországban. Vajon véletlen?


[link]


"A „mi” alatt nem Magyarország értendő, hanem általában Kelet-Közép-Európa, illetve a „fejlődő országok”. Vagy szeritned miért jönnek ide a multik, ha annyira nem éri meg nekik? Miért érte meg pl. az Audinak Győrbe jönni? Vagy a Mercedesnek Kecskemétre?"


De volt előttünk is élet, apám már a '91-'92-ben hatszoros fizetést keresett Németországban, akkor amikor a győri Audi, még csak egy kis üzemmel rendelkezett.

2018. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!