Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják bemagyarázni,...

Miért akarják bemagyarázni, hogy a diktatúra jó dolog?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy jobb az, ha helyettünk döntenek, és leveszik a döntés súlyát. De akkor így leszokunk a gondolkodásról, és nem lehetünk önmagunk, nem szólalhatunk fel sehol, ha valami bajunk van. De ez kinek jó?
2018. szept. 7. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
25%

Senkinek.

Azok teszik - legalábbis én olyanoktól hallottam - akik szerint a demokrácia rossz, de nem tudnak helyette jobbat mondani, és akik úgy képzelik el a diktatúrát, mint a mai Magyarországot. vagyis akiknek fogalmuk sincsen arról, hogy mi a diktatúra, milyen egy diktatúrában élni.

2018. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
34%

Lehet jól is csinálni, lásd Szingapúr. Az úgynevezett "demokrácia" meg olyan is lehet, mint nálunk, hogy két farkas és egy bárány azon vitázik, mi legyen a vacsora.

Ne csodálkozz, hogy egyre több embernek lesz elege ebből a mostani rendszerből, ami csak elvesz.

2018. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
24%
Nemtudom, nekem szimpatikusabb a diktatorikus szingapur mint a "modern demokráciák" itt Kelet-Europában
2018. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
79%

"Lehet jól is csinálni, lásd Szingapúr."


Szingapúrban maximális piacgazdaság és jogbiztonság van, ami egy diktatúrára egyáltalán nem jellemző.

2018. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
28%

Szingapúrban papírforma szerint diktatúra van, nézz utána.

De én a magam részéről a principátus rendszerét is támogatom maximálisan. Ennél a demokráciának gúnyolt szartengernél még az is fényévekkel jobb lenne.

2018. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
32%

"Miért akarják bemagyarázni, hogy a diktatúra jó dolog?"


Azért ne általánosítsunk! Ugyanis ezt csak a jobbosok akarják belemagyarázni!

2018. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
72%

#5

Nevezd, aminek akarod, de a legtöbb helyen, ahogy Magyarországon is, megismételhetetlen. Az sem biztos, hogy egyáltalán működik városállami kereteken túl. Sőt, ha fogadni mernék rá, akkor bizony nem.

2018. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
87%

Hogy kinek jó?

A prolinak, akit kiszolgálnak. Aki nem tanult soha, csak dolgozgatott. Csinálja a sokműszakos gyári melóját, röhög a viccesvidejókon, amit lát a fészbúkon, 30 éves korára összehoz 4 purgyét a minimálbérnél csak műszakpótlékkal nagyobb fizetéséből, aztán sajnáltatja magát: há' hogy éljek meg ennyi pízbű' ennyi gyerekkel?

Neki nagyon egyszerű életmódot ajánl fel a diktatúra: ne gondolkodjál, ne politizáljál, szavazzál rám, osztán adok neked annyi pízt, hogy meg tudsz belülle élni!

A prolinak ennyi is elég. Ha van meló, akkor van, ha nincs, hát nincs. A lényeg, hogy píz legyen. Ha meló nélkül is adnak pízt, az a legjobb, de ha kicsit dógozgatni kell hozzá, azt is elviseli. A pízbű' teljen óccsó pijára, kenyérre, virslire meg a zállam csinájjon népünnepélyt, amikó' van ingyen pija.

Ha ez megvan, a proli pont letojja, mi a világrend, csak őt tartsák el. És mivel a magyar társadalom túlnyomó többsége proli (a többit elüldözte Kádár atyácska rendszere, ami az ún. rendszerváltás után egy az egyben átöröklődött, tehát jó 60 éve tart), ezért a magyar társadalom vevő a diktatúrára.

De ha egyszer nem táplálja megfelelően a kiapadhatatlan állami csecs, lesz ott nemulass...

2018. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
3%
Mert a diktatúra az jó dolog. Egy diktatúrában például orbánc már lógna, sintért pedig tarkón lőtték volna, és a családját is. Mészike pedig valószínűleg ki lenne belezve és kocsi után kötve, mert ugye a halálbüntetésnek is vannak nemei és aszerint szabják ki.
2018. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
16%

"Azok teszik - legalábbis én olyanoktól hallottam - akik szerint a demokrácia rossz,"


A demokrácia nem rossz, hanem gecciszar.

2018. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!