Igazságosabb társadalom lenne, ha ingatlant nem lehetne örökölni?
Minden ingatlan halál után az állam tulajdonába kerülne, céges tulajdon esetén 50 év után (függetlenül más cégek részére történő átjátszások számától) szintén állami tulajdonba kerülne.
Majd az állam a tulajdonában lévő ingatlanokat bérlakás vagy örökíthetetlen eladás (lényegében haszonélvezeti jog eladás) útján újra elosztaná a lakosság között biztosítva a halál esetén beálló tovább bérlést korrekt áron vagy korrekt átmenetet új ingatlanba.
A szupergazdagok nyilván más tőkébe tennék a pénzüket, hogy megőrizzék vagyonukat, de legalább lakhatás téren valamelyest csökkenne a társadalmi olló.
Nem gondolom, hogy ha valaki ingatlant örököl az akkora igazságtalanság lenne lakhatás szempontjából. Az öröklés szerintem inkább egy lottónyereményre hasonlít, extra jövedelem valakinek. De arra bazírozni, hogy majd megörökli a szülő lakását és ott fog lakni, szerintem nem túl okos dolog. Egyrészt az ember van vagy 50-60-70 éves mire mindkét szülője jólétre szenderül, addigra meg már csak van saját lakhelye, sőt talán még a gyerekének is. Másrészt meg örökséget nem lehet biztosra venni. Akármi közbejöhet, pl mamát otthonba kell rakni és a lakást eladni, hogy finanszírozzák. Vagy pl az én esetemben hiába van a szülőknek egy nagy lakása, ismerem őket és tudom, hogy pénzügyileg analfabéták, egész életükben képtelenek voltak gazdálkodni, szóval nem lepődnék meg, hogy ha öröklésre kerül sor kiderülne, hogy óriási adósság van a házon.
Szóval végeredményben szerintem függetlenül attól, hogy várható-e a szülők ingatlanának öröklése, mindenkinek gondoskodnia kell a saját lakhatásáról, tehát nagy igazságtalanság nincs a dologban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!