Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki most fiatal, hogyan...

Aki most fiatal, hogyan képzeli el a jövőjét? Ilyen gyenge fizetés mellé, ilyen brutál ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 21:43
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem,ha az a természetes felfogás,hogy az ember éljen távol az otthonától,családjától,akkor nem is érdemes családban gondolkodni.


Minek?

2018. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
82%

"mikor dögöltök már ki komcsik?"

Neked mindenki komcsi te jószág, aki nem orbán segglukából szívja a napi táplálékot?

Elárulom neked, hogy én lehugyozom orbánt, gyurcsányt, vonát, lendvait, szélbernit, dk, momentumostól mindenestől!

A helyzeten nem változtat, hogy egy éhbérért vegetáló cseléd szarnak vagy megcsinálva...

2018. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
#49 az irányítástechnika harmadéves tárgy és az áramlástani gépek is, diffegyenletek pedig vannak még Msc-n is. Bár azóta lehet megváltozott, mert, ha jól tudom tavalytól lett új tanterv.
2018. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
20%

"el lehet menni munkásszállóba is, nem kötelező baranyában lakni...


de persze erről is az óóóóóórbán tehet, hogy ostobák vagytok az élethez


én sem nőttem fel gazdag környéken, 5 éve minden tele volt vele, hogy fizetett szállás koszt kvartéj + 160 nettó csak menjenek az emberek


és igen marha nagy hazugság azt állítani, hogy románia lehagyott minket, annak az országnak a legnagyobb része pontosan akkora putri mint baranya"


Mindig van egy gyengéd bája, mikor valaki még arra sem képes, hogy megértse, amit írok, de már nekiáll hisztériázni, mert ugye erről írtam, hogy belelépünk a lelkivilágodba, abba a Disneylandbe, ahol mindenki 200 ezer fölött keres, (ez mondjuk alapból érdekes, mert az átlagbér se sokkal jobb ennél, tehát ha ez az átlag, akkor ki kéne, hogy magadtól is okoskodd, hogy legalább a fele ennél biztos rosszabbul keres) ahol senki se Romániába dolgozni, csak balliberális provokátorok és akkora jólét, hogy minden magyar munkás unja már a bécsi kávézókat.

2018. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
15%

Off: Imádom ezt az oldalt. Egymás pénztárcájába nyilkáló panelprolik, gyűlölködő kisemberes és trollok írják a válaszok 3/4-ét. :D Csodálatos!


A kérdésre válaszolva: kb. 5 év múlva kapom kézhez a tanári diplomámat, utána itthon szeretnék vele elhelyezkedni és szintén itthon kívánok családot alapítani. Nyilván lakást venni önerőből sehogy nem fogok, először albérlet, azután hosszú évek munkája után saját lakás. Nem sírni kell, hanem cselekedni, tenni azért, hogy jobb legyen!

Én szeretem a hazámat és semmi pénzért nem mennék külföldre élni, ahol nem tudom megélni magyarságomat, hiába érné meg jobban anyagilag. Az élet nem csak a vagyonról és a milliós fizetésekről szól (ami külföldön sincs...), legalábbis számomra nem.

2018. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
19%

#55

Sok sikert a tanulmányaidhoz.

Csak egy javaslat - mert nekünk bejött - kezdd el már amint lehet a takarékoskodást, kicsiben.

Az állami támogatású előtakarékosságot pl. Lakáskassza érdemes már most elindítani, csak legfeljebb akkora havi összegekkel, amivel az éves maximális támogatási összeget igénybe tudjátok venni. Persze az elején ez lehet sokkal kisebb is, 5000-6000Ft/hó, csak amennyi egy egyetemistának még belefér. Ha lesz majd párod, akkor neki is. HA ajándékokról, egyebekről kérdez pl. a rokonság, hogy mit szeretnél, kérheted, hogy 1 havit fizessenek be helyetted részben vagy egészben. Több értelme van, mint egy újabb pulcsinak vagy hasonlónak.

Az egyetem végére még nem lesz nagy a megtakarítás, de lesz, aztán a fizetésetekből már lehet emelni rajta és így már ennyivel is hamarabb eljuttok oda, hogy egy értelmesebb összeg összegyűlik és még ugyanannyit felvehettek nagyon kedvezményesen hitelként is tőlük.

Ha egy nagyon kicsi, albérletnyi lakás megvásárlásával kezditek, ami nem olyan szép, nem olyan nagy és nincs olyan jó helyen, de azért lakás, akkor megspóroljátok utána az albérleti díjat és azt megint félre lehet tenni. Pár év elteltével már futni fogja egy kicsivel nagyobbra, majd megint nagyobbra. Nekünk a 3. gyerekünk már egy 3 szobás, igen jó panelba született meg, hitel nélkül, sajátba, csupán a közben a lakáskasszával (azért nem az elején, mert akkor még nem volt, csak 35% feletti banki kamat ha valaki lakást akart venni, így mi csak szimplán félretettük a kis pénzeinket) és családi segítséggel. Azóta már családi házunk van - szocpol nélkül, csak saját erőből, de ehhez már kellett a magasabb fizetés is a végén.

A lényeg, hogy sem nem lehetetlen a dolog, sem nem kilátástalan annak a helyzete, aki nem bankár lesz vagy ügyvéd, hatalmas fizetéssel. Csak tenni kell érte időben.

Szóval sok sikert!

2018. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
77%

55-ös tanári fizetésből albérlet mellett saját lakás:D


Köszi,feldobtad a napomat,jót nevettem:)


Te jó ég,milyen naiv emberek vannak.

Jó gyűjtögetést!

2018. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
93%
Uzsora, seft, hebálfőzés, lányfuttatás, ócskavas, ezek a versenyszféra szakmái amiből meg lehet élni a jelek szerint. Munkából és adózásból nem!
2018. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
31%

"55-ös tanári fizetésből albérlet mellett saját lakás:D



Köszi,feldobtad a napomat,jót nevettem:)



Te jó ég,milyen naiv emberek vannak.


Jó gyűjtögetést!"


Mit vársz tőle ez egy gyerek, akinek még anyu-apu vesz meg mindent, most majd egy kicsit rádöbben a valóságra, meg van egy olyan sanda gyanúm, hogy ő lesz az elsők között, aki visítva fog kocogni nyugatra mosogatni. Általában minél hangosabban mondja valaki fiatalon, hogy mennyire itthon akar maradni ők azok, akik a leghamarabb lelépnek, amint tehetik, mikor rádöbbennek, hogy a "magyarság megélése" a gyakorlatban mit jelent.

2018. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
55%

“Mit vársz tőle ez egy gyerek, akinek még anyu-apu vesz meg mindent, most majd egy kicsit rádöbben a valóságra, meg van egy olyan sanda gyanúm, hogy ő lesz az elsők között, aki visítva fog kocogni nyugatra mosogatni. Általában minél hangosabban mondja valaki fiatalon, hogy mennyire itthon akar maradni ők azok, akik a leghamarabb lelépnek, amint tehetik, mikor rádöbbennek, hogy a "magyarság megélése" a gyakorlatban mit jelent.“


Kikérem magamnak ezt a stílust és a sértegetést! Semmi nem igaz, amit leírtál rólam... Talán tényleg naiv vagyok, mert nem hittem volna, hogy ennyi magyargyűlölő, megkeseredett bunkó él ebben az országban, amilyen a válaszolók többsége itt... Jobb is, ha elmentek innen, nem érdemlitek meg ezt a hazát!

2018. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!