Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki most fiatal, hogyan...

Aki most fiatal, hogyan képzeli el a jövőjét? Ilyen gyenge fizetés mellé, ilyen brutál ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Itthon senki nem akar?
2018. aug. 7. 22:48
 12/60 anonim ***** válasza:
86%

Na most tekintsük a valós tényeket és ne nézzük a statisztikát. Adott az én esetem. Mérnök szakon végeztem tavaly, hazajöttem vidékre diploma után dolgozni. Nettó 210-et kapok, ami azért jól hangzik errefele. Meg is lehet belőle azért élni.


Na most, mivel elköltöztem a szülői házból a következők a költségeim havonta :

- albérlet rezsivel ~60 ezer ft

- autó költségei ~30 ezer ft

- kaja ~50 ezer


Marad 70 ezer forintom, ebből kell ruházkodni, edzéseket fizetni, szórakozni.


Ha reálisan nézzük, önerőből dolgozhatnék az örökkévalóságig egy saját házért vagy egy új kocsiért. És akkor még ilyeneket nem számoltam bele, hogy elmenjek esetleg egy pár hetes myaralásra vagy, ha bármilyen hirtelen kiadásom van, akkor cseszhetem, mert szinte felélem az egész fizetésem.


De azért valamennyit mindig félre tudtam tenni és most arra gyűjtök, hogy lelépjek innen a francba.


Rengeteg ismerősöm dolgozik a szakmájában külföldön, én is már szabadidőmben nyelvet tanulok. Nekik pár éven belül saját házuk lesz, jó kocsijuk, egy olyan anyagi háttér AMINEK ITT IS ALAPNAK KÉNE LENNIE mert nem egy szerencsétlen 8 általánost végzett közmunkás vagyok, hanem szakember. Ha én így élek meg, akkor a sok szeremcsétlen minimálbérből hogyan? Mert az én színvonalamon kéne élnie MINIMUM egy szakmunkásnak is. Tőlünk nyugatra ez adott.

2018. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
32%

aki havi 50 ezret elver kajára, az nem is érdemli meg a saját lakást...

egyébként azzal nem kalkuláltál, hogy nem fogsz egész életedben 210et keresni "mérnökúr"

(amúgy gratulálok, hogy annyit keresel, mint egy operátor)

2018. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
38%

Én valószínűleg maradok. Vidéki kisvárosból felköltöztem Budapestre, mérnökként dolgozom jó társaságban, kellemes környezetben, viszonylag jó fizetésem van. Az igényeim is szerények, nem élek nagy lábon, családot se kell eltartanom még, így a saját lakás is elérhető.

Egyébként az ingatlanárak, bérletárak, szolgáltatásárak mindenhol a fizetőképes kereslethez igazodik. Bécsben, Münchenben, Párizsban négyszeresek a fizetések és az ingatlanárak, albérletárak is. Budapest nyugati összehasonlításban nagyon olcsó és ugye elmaradott, szegény is.

2018. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
63%

Én 19 éves koromtól dolgoztam kint 24 éves koromig, és az építkezésem felénél járok, eddig hitel mentesen, és valószínűleg bőven a haza hozott megtakarítás alatt megáll az egész folyamat, így marad is még a pénzből.

Nálunk egy családtagom dolgozott kint, és segített az elindulásban.


Én nem feltétlen költöznék külföldre, olyan házat terveztettünk, amit itthoni fizetésből is fent lehet tartani, nem irreális elképzelések alapján valósult meg.

Egy pár éves kevés km-es jó kocsit, még hazahoznék kintről, hogy 10-15 évig ne legyen rá gondom, el lehet élni itthon is.


Az a gond a kinti élettel hogy bár normális helyeken jó fizetés van, és olcsóbb is az élelmiszer, de az ingatlanok meg ott kerülnek nagyon sokba, amire megint csak hitelt kell felvenni.

Akkor már inkább itthon vesz az ember 25-30ért egy házat, vagy épp épít ha személyes elképzelés a lényeg.

2018. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
84%
Kimegy a "hanyatló" nyugatra 3-4X es bért keresni 2X árak mellett és néha hazalátogat hogy még mindig ilyen szutyok e itthon a helyzet.
2018. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
82%

"Már előre látom, milyen sokan fognak pofára esni Nyugaton, amikor azt hiszik, ott milyen könnyű saját ingatlant megfinanszírozni..."


Írta ezt valaki? Amúgy szerintem itt a nyugati nagyvárosokban, eléggé jó lakásokat lehet bérelni és magas a kínálat, néha már túlzóan is, viszont egy-egy emelésnél könnyebben költözöl. Nem lakás és autó, hogy érj valamit.

2018. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
12%

#12 te csak szeretnél mérnök lenni :)

nyilván csak mézes mázba burkolt elégedetlenségedet akartad ezzel a kamuval levezetni.

érdekes az én mérnök ismerőseim, akik 28-30 évesek mind bőven 600 felett keresnek, az egyik pl belekarcol az 1 millióba is.

szóval ne a rendszert okold a saját hibád miatt, mert nálunk a szakképzett piacképes mérnököket tejben vajban fürösztik a munkaadóik.

2018. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
79%

"aki havi 50 ezret elver kajára, az nem is érdemli meg a saját lakást..."


Tipikus proli válasz.

Gondolom neked kielégítő száraz kenyéren élni.

50 ezer Ft havonta kajára egyáltalán nem sok.

Gyanítom a kérdező "kaja" alatt a boltban elköltött pénzre gondol,amiben nem csak kaja van.Hanem tisztálkodási,háztartási dolgok.

2018. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
38%

Ki kell ábrándítsalak, de az ingatlanok árai oha nem voltak alacsonyak, mert mindig a kereslet és kínálat viszonya határozta meg azt.

Ha sokan akarnak lakást eladni és kevesen venni, akkor alacsony lesz az ár, de sok ember akar lakást venni és kevesen eladni, akkor az a kevés, a lehető legmagasabb áron fog elkelni.

Ha megnézed a vidéki kistelepüléseket, azt láthatod, hogy nagyon jó állapotú, 30-40 éve épült, tehát nem öreg, 80-100 m2-es házakat kínálnak 3-5 millióért és nem veszi meg senki. Pedig egy kezdő fizetésből sem nagy cucc összerakni a felét, a másik felére meg lazán vehet fel bárki egyszerű hitelt is, még azt sem kérdezi a bank, mire kell az a 1-2 millió.

Miért vannak mégis eladhatatlanul évek óta? Mert pont azért alacsony az áruk, amiért ott vannak. Ott nem akar senki lakást, házat venni. Ugyanekkora, ugyanilyen házakért máshol 30-50 milliót is elkérnek és találnak is vevőt.

El kell kezdeni gyűjteni a pénzt. Lakáskassza, egyéb megtakarítások. Kicsivel kell kezdeni és utána menni sorban nagyobba. Amikor mi vettünk lakást akkor sem volt egyszerű, ráadásul akkor 35% feletti volt egy lakáshitel kamata. Mégis sikerült. Sok más emberrel együtt. Sokaknak meg nem sikerült.

2018. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!