Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki most fiatal, hogyan...

Aki most fiatal, hogyan képzeli el a jövőjét? Ilyen gyenge fizetés mellé, ilyen brutál ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 21:43
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
21%

26.


Dehogynem. A technikumban simán végigszámoltunk mindent. Amúgy autó mérnöknek készültem, jártam főiskolára.

2018. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
84%

"amúgy meg vagy huzatva, egy operátor sem keres itt a sötét a Baranyában 210 ezret...kezdőként főleg nem. És 600-at még a nagyfőnök sem kap.... De mindegy te biztos jobban tudod. Pedig nem kis cég vagyunk azért helyi szinten."


Ilyenekkel nem szabad megzavarni a lelkivilágukat, én régebben ilyenkor linkeltem nekik állásajánlatokat, ahol a ennek felét, kétharmadát fizetik, de már ráuntam, mindig jön egy újabb és újabb idióta, aki be akarja bizonyítani, hogy betanított melós annyit keres, hogy csak azért nem vesz magának Ferrarit mert neki jobban bejön a Lamborghini, meg hogy minden munkás Bécsbe jár kávézni, és ezt tényleg leírta egyszer egy díszpinty. Ennyit arról, hogy mennyi kapcsolatuk van a valósággal, fogalmuk nincs arról, hogy egy vidéki üzem mennyit fizet, ha az nem valamelyik multi. De egy konkrét példa, éppen a napokban olvastam egy főleg betanított munkásokat foglalkoztató üzemről, ahol mikor rákérdezett az újságíró maga a főnök mondta, hogy itt mi 110-120 ezret tudunk fizetni, de nem is panaszkodnak, meg lehet abból élni szépen. Ilyenkor azért elgondolkodom, hogy sokan miért nem hiszik, hogy 150 ezres fizetésért már inkább átmegy, aki teheti Szlovákiába meg Romániába, mert erre meg jellemzően az válasz, hogy ez ocsmány ballibsi hazugság. Vagy ez egy ilyen magyar jobber újbeszél, hogy "balliberális propaganda/hazugság" egyenlő azzal, ami a valóság, de kínos így átnevezzük hazugságnak.

2018. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
55%

Itt végeztem Magyarországon, jelenleg is itt dolgozom, nettó 150.000 a bérem (a közszféra sajnos nem fizet többet), + némi cafetéria. Van saját házam, 1 emelet + tetőtér, kerttel. A családommal jelenleg egy épülő lakás is venni fogunk, amit vagy kiadunk vagy valaki családtag fog beköltözni.

Nem panaszkodom, de persze nekem könnyű. Nincs testvérem, így két lakás lesz az enyém + ha meghalnak a párom szülei, akkor az ő házuk is a miénk. Tehát az ingatlanárak nem nagyon befolyásolnak. Itt képzelem el a jövőmet is, mivel olyan végzettségem van (nekem is, páromnak is), ami ideköt.

2018. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
25%

"jelenleg is itt dolgozom, nettó 150.000 a bérem (a közszféra sajnos nem fizet többet),"


Hogy mersz ilyen leírni!!! Hát te biztosan csak valami büdös balliberális ellenzéki genderista sorosista 444ről szaljtott provokátor lehetsz, hát itt akkora a jólét, hogy egy másik kérdésnél azt is kisilabizálták, hogy a mentőápoló is nettó 250 ezer fölött keres, tanuld meg, hogy ma mindenki 200 ezer fölött keres, aki mást állít az "balliberális hazugságokat" terjeszt.

2018. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
82%

200+ :D nah ezen besírtam


itt 140 et fizetnek 3 műszak gyári meló

-33,5% adó lehet számolgatni mennyit kap kézbe, rezsivel egy albérlet 100+ ha szobát bérel 80+ dübörög a jólét


Nem győzik kivágni az Angol, Német, Francia gazdasági menekülteket akik a hanyatló nyugatról járnak ide dolgozni mert náluk nem lehet megélni :D


aki szerint 200+ nettót lehet kapni operátorkén írja már meg létszi mert megyek oda dolgozni


Fel nem foghatom hogy lehet ilyen baromságokat összehordani. Húzd már le a narancsos szemüvegedet lehet feltűnik majd a valóság.

2018. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
6%
A jó mérnököt megfizetik szerintem, viszont sok olyan van mint a cégünknél is volt, hogy az esztergaműhely ajtaját tervezte egy évig autocad-el és csak annyi volt a baj, hogy az eszterga nem fért be rajta mikor hozták. Egy alkoholista kőműves autocad nélkül sem basz el így valamit...
2018. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
29%
Mi az az operátor? Nálunk a portást hívták így.
2018. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
35%

Hogy tervezem a jövőm?

Külföldön!

2018. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
79%
Aki szerint, a külföldre vándorlók hazaárulók, meg hasonlók, kérem indolkolja meg a miértjét az állítsának. Vagy, hogy miért lenne érdemes Magyarországon maradni.
2018. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
18%

"itt 140 et fizetnek 3 műszak gyári meló

-33,5% adó lehet számolgatni mennyit kap kézbe, rezsivel egy albérlet 100+ ha szobát bérel 80+ dübörög a jólét"


na az újabb balmajom versenyzőnk!

80 ért szobát bérel a minimálbérével!

2018. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!