Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak miért nem kell...

A magyaroknak miért nem kell a liberális demokrácia?

Figyelt kérdés

Jóval kisebb lenne az állam, kevesebb az adó, nagyobb a jólét és a fejlődés, a magáncégek tulajai sokkal gazdaságosabban költenék el a pénzüket, nem lenne az, hogy 100 milliárdokat szórunk el teljesen üresjáratban, ahogy most.

Miért nem kell a magyaroknak a nagyobb jólét és a hatékonyság?



2018. júl. 19. 10:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Merkel te vagy az?


Nem olyan nagy dolog, szimpla kultúrálatlanság.

Jórészt történelmi okai vannak, hogy sosem jutottunk el arra a szintre, hogy megértsük mindez miért jó. Merthogy ez is egy tanulandó folyamat.

Azok akik mégis megértették a lényegét, ha nagyon leegyszerűsítem már külföldön vannak. A többség mindenképp, egy részük belerokkant szellemileg, egy részük meg még küzdd, de mindenképp kisebbségben vannak sajnos.

Nem csak az utóbbi 5 évben, hanem az utóbbi 10-15-20-25-30-35 évben és még sorolhatnám.

Röviden kb erről van szó.

2018. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

Az a baj, hogy nem is látom esélyét a változásnak.

2018. júl. 19. 10:19
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Az általad leírt dolgok egyike sem jár automatikusan a liberális demokráciával.
2018. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

A magyarság nagy részének a kasztrendszer a szimpatikus, például mint Indiában, hogy van néhány milliárdos maharadzsa, a többi meg őt szolgáló nincstelen. Sok ilyen honfitársamról tudok akiknek ez a természetes.

Annyi kivehető volt a szavaikból hogy szerintük előnyös az ha az emberek el vannak nyomva, mert a szegénytől könnyebb elvenni a javakat. Tudtam hogy sok sötét hülye van, de az ilyen kijelentéseivel csak tovább bizonyította. Az 1. válaszolónak is hasonló a véleménye csak túl finoman fejezte ki: "szimpla kultúrálatlanság".

2018. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%
Az elméletben jól elképzelt liberális demokrácia ugyanúgy nem valósult meg jól a gyakorlatban, mint ahogy az elméletben jól elképzelt kommunizmus sem. Ezekben a társadalommérnöki remekművekben az emberi tényezőt nem sikerült helyén kezelni. Az emberi gyarlóság eddig még mindig győzedelmeskedett az idealista elképzelések fölött. Ahogy a kommunizmus a bolsevikok uralma a többség fölött, úgy a liberalizmus a pénzemberek uralma a többség fölött, csak a díszlet más. A magyarok ezt ösztönösen tudják. Ezért nem kell a liberális demokrácia.
2018. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

#2


Nem szívesen mondom ezt, de nem is lesz. Itt több évtizedes lemaradás van a szellemi fejlődés bizonyos területein.

Én a munkám során szoktam nyugatosabb megközelítést alkalmazni (nem majmolásból), egyszerűen van bennem igényesség, minden siker ellenére amit ez hozott, iszonyú akadályokat jelent az emberek gondolkozása, ezt nap mint nap tapasztalom. Ráadásul komoly gátakat is szab, hogy egy ponton túl az ember fejlődhessen.

Most, hogy mindezt megértettem, már én is tervezem az életet külföldön.

Nem szívesen teszem, de ez van.

2018. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
5-ös! Miért az illiberális "demokrácia" meg az oligarchák uralma a társadalom felett, akik pénzemberek, akkor hol az a különbség? Ott, hogy a liberális verzióban te is bekerülhetsz közéjük illibsiknél meg csak beleszületni lehet. Gyakorlatilag az illibsi rendszer egy új arisztokrácia kiépülése, ahol lehetsz hülye is, ha örökölsz egy vagyont, vagy valaki strómanja vagy, most nézd meg a nemzet gázszerelőjét, tényleg a tehetségével hozta össze a vagyonát?
2018. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Javaslom olvasásra Géher István Polgár Istók című verseskötetét. Ott lesz a válasz, kiváló versek formájában.
2018. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Jó. Nekem akkor kell. Jólétet és fejlődést akarok. Mit kell tennem?


Támogassam a bevándorlást? Akkor jólét lesz? De ígérd meg, bizti?


Ne legyek homofób? Na jó, megpróbálom. Várjál, mi kéne még?


Kire szavazzak? Momentum? Ssszzz, nehéz lesz, de oké, a fejlődésért bármit.


Fékek, ellensúlyok, azt így mondogassam? Mondogatom majd. Tüntizni és melegfelvonulásra nem megyek! Muszáj? Hja, a fejlődés. Majd valahogy erőt veszek magamon. Bekapok előtte három deci Unikumot. Ja, azt se? No jó, majd kibírom valahogy, más is kibírja.


Tájékozott, széles látókörű legyek, nyitott? Jó, majd nekiállok. Olyan nyitott leszek, de olyan. Nekem kell a jólét! Mindent megteszek!

2018. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

#9


A világon semmit nem kell tenned a felsoroltakon kívül, csak ezt a primitív stílust levetkőznöd, persze ezt sokkal nehezebb, tudom.

2018. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!