Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig demokrácia van...

Még mindig demokrácia van Magyarországon? Mikor lesz hivatalosan is diktatúra, ha lesz egyáltalán?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 11:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Észak koreában mikor lesz hivatalosan diktatúra? :D


Koreai népi DEMOKRATIKUS KÖZTÁRSASÁG :D

2018. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
27%

Még mindig demokrácia van? Az államosítás és a Rákosi korszak óta nincs demokrácia.

"Kedvenc" diagramom ez az ábra, ami az egykori szülőfalum népességének alakulását mutatja 1700-2000 között:

[link]

Látható hogy 1960-ig mindenki szabad és boldog, sok gyereket vállal mindenki. Mert nincs adó, ÁFA, nyugdíj járulék, TB-járulék, munkahelyi megfelelések, stb. Hanem minekinek megvan a saját magánélete például az otthoni gazdaságban vagy más családi vállalkozásban. Még a két világháború és az 1930-as világválság sincs hatással a görbe felfelé törésére. Ahogy az emberek jövőbe vetett bizalmára se, mindenki boldogan járja a csárdást a bálban, majd ismerkedés, baba, házasság, persze nem mindig ebben a sorrendben.

Aztán jött a Rákosi korszak és attól kezdve megszűnt a magánélet és a magántulajdon, mindenki rab lett és nincstelen kiszolgáltatott munkás lett belőle. A görbe jól mutatja a hatását és a napjainkig is lefelé tart. Látható hogy minden férfi "impotens" lett és mindenki "párkapcsolati nehézségekkel" küzd.

Ha az ilyen görbe felfelé kezd ívelni, az lesz a jele annak hogy ismét demokrácia lett.

De azért nem csak a mindenkori "diktátorok" tehetnek erről. Hanem a botnak két vége van, vagy úgy is lehet mondani hogy a fát a gyökerei tartják. Vagyis a nép beleegyezése vagy nemtörődömsége elengedhetetlenül szükséges minden diktatúrához.

2018. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%

"a fát a gyökerei tartják. Vagyis a nép beleegyezése vagy nemtörődömsége elengedhetetlenül szükséges minden diktatúrához."

Egy hétköznapi példa: Társasházi közgyűlés van, ahol az évek óta lopós közös képviselő a Napnál is világosabban előadja a lakók előtt további lopási terveit ami évi átlagban 1 millió simán meg szokott lenni, de egyre többet szokott lopni. Erre mit tesz a "nép" a bűn és a korrupció ellen és egy élhető haza létrehozása érdekében? Hát például azt hogy egyik lakásból előjött mégegy lakó a kutyájával, ami összenyaldosott néhány lábat és kiszakított néhány harisnyát a jelenlévők lábán, majd odapisilt a társaság közepére, majd a lakó elégedetten lement vele megsétáltatni, ott hagyva a pisit. Hát így nem nehéz diktatúrát és korrupciót létrehozni és fenntartani. Hülye lenne az aki nem él a lehetőséggel, hisz a népet úgysem zavarja bármit tesznek vele, vagy a munkájával, pénzével és életével.

2018. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

A demokrácia és diktatúra nézőpont kérdése.

A demokrácia egy diktátornak és haszonélvezőinek sose jó. Egy értelmes gondolkodónak jó.

A diktatúra egy értelmes gondolkodónak sose jó. A diktátornak és haszonélvezőinek jó.


A te dolgod, hogy egyik mellé állj. A miénk, hogy ebből megállapítsuk a szemléleted minőségét.

2018. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
A Rákosi-korszak nem 1960 után kezdődött.😀 A demográfia némileg összetettebb kérdés ennél, ha a te gondolatmenetedet helyesnek fogadjuk el, akkor minden fejlett országban véres diktatúra van, Irakban, Szíriában stb. pedig a legteljesebb, boldog demokrácia.
2018. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan egyetlen diktatúra sem nevezi magát diktatúrának, gondolom, ezt tudod, kérdező...


A rendszerváltás előtt például két Németország volt, az egyik demokrácia volt, a másikat pedig demokráciának HÍVTÁK (miközben diktatúra volt).


Vicces módon a diktatúrák bizonygatják a leginkább, hogy valójában demokráciák: a demokratikus Nyugat-Németországot hivatalosan Német Szövetségi Köztársaságnak hívták, míg a kommunista diktatúrában tengődő Kelet-Németországot hivatalosan Német DEMOKRATIKUS Köztársaságnak nevezték.


De jó példa a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság is, amelyet fentebb már említett valaki.


Hivatalosan sosem lesz diktatúra Magyarországon sem, nyilván, csak a gyakorlatban körvonalazódik egyre hangsúlyosabban.


Ez egy FOLYAMAT, amely során egy korábbi demokratikus jogállam fokozatosan diktatúrává épül le. Hogy pontosan hol az a határ, amikortól diktatúrának számít, azt nehéz az adott pillanatban megmondani, de még meglátni is.


A történészek is általában csak UTÓLAG látják azt a pontos határvonalat, amit ki tudnak jelölni vízválasztóként: pl. egy adott pártkongresszust, választást, alkotmánymódosítást, stb.


Elég ha csak Törökországra gondolsz, amit még mindig bizonytalanul sorolnak be (egyesek szerint már diktatúra, mások szerint még "csak" autokrácia), pedig ott százezres nagyságrendű elbocsátások, tízezres nagyságrendű bebörtönzések, ezres nagyságrendű kivégzések történnek, mióta a diktátor kihirdette a "szükségállapotot".


A diktátor fenti lépését kiváltó puccs előtt Törökország kb. ugyanott tartott, mint Magyarország ma (az akkori Magyarország pedig még épp csak elmozdult az autokrácia irányába).


Törökország esetében tehát az a kérdés, hogy már diktatúra-e, vagy csak diktatúra felé hajló autokrácia, Magyarország esetében pedig még "csak" az a kérdés, hogy autokrácia-e, vagy csak autokrácia felé elhajló demokrácia?


Egy dolog egészen biztos: a demokratikus jogállamiság irányából Magyarország hangsúlyosan a diktatúra irányába mozdult el, jelenleg az autokrácia kategóriájába lép át.


Hogy a diktatúra kiteljesedéséig tartó idő mennyi lesz, az persze nagy kérdés, mint ahogy az is, hogy mennyire lesz kemény az a diktatúra. Sokféle diktatúra létezik, elég ha csak a rendszerváltás előtti időkre gondolunk: egyik diktatúra nem olyan volt mint a másik.

Kádár diktatúrája például habfürdő volt a Ceausescu-féle diktatúrához képest, ahol jegyre adták az ételt, a lakosság éhezett, átnevelőtáborok és gyermekbörtönök működtek az országban, százas nagyságrendben történtek évente politikai gyilkosságok stb.


Kérdés, hogy a kiépülő orbánist diktatúra a kádári gulyáskommunizmushoz, vagy a Ceausescu-érához áll-e majd közelebb - ez nagyon nem mindegy az utánunk jövő generációknak...


Egyelőre nem látszik teljesen világosan, hogy Orbán a Tusnádfürdői beszédében felsorolt példaképei ("mintaállamok") közül melyiket követi majd: Erdogant, Putyint, Hszi Csin-pinget, vagy ne adj' isten Kim Dzsong Un szintjéig jut el (amit erősen kétlek).


De hogy mindenképpen valamilyen diktatúra van kialakulóban, a diktátort övező totális személyi kultusszal, kirakatellenzékkel, politikai befolyás alá vont intézményrendszerrel (az ügyészségtől az Akadémiáig), az teljesen világos, és nincs is mit vitatkozni rajta. Sajnos... :-(

2018. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

Majd amikor eléggé át lesz mosva a lakosság agya és az összes lipsi lelépett nyugatra és senki nem marad lázadni.

Na, akkor lesz nyílt diktatúra.

2018. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Mikor lesz hivatalosan bejelentve? Soha. Szerintem ha így folytatja Magyaroszág idővel egy súlyos válaszút elé fog kényszerülni, vagy marad végérvényesen ázsiai mentalitású leszakadt szovjet gyarmat vagy európai értékrendű ország kíván lenni. De kétlem, hogy az utóbbit választaná, és ezzel a sorsa végérvényesen megpecsételődik majd...
2018. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
20%

A liberálisok szerint akkor van diktatúra, ha nem ők vannak hatalmon.


Ez azt jelenti,hogy az un. "liberális demokrácia" az igazi diktatúra azaz a régi "kommunizmus" szellemi utódja.

2018. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Nem, egy jó ideje nincs már demokrácia Magyarországon. Diktatúra -remélem- sosem lesz, de az autokrácia is több, mint sok. Az meg már -Igaz, nem hivatalosan, de- van.
2018. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!