Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig demokrácia van...

Még mindig demokrácia van Magyarországon? Mikor lesz hivatalosan is diktatúra, ha lesz egyáltalán?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 11:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A hivatalosat úgy értem, hogy nemzetközileg van diktatúrának meghatározva. Nyilván egyik ország sem tekinti magát annak.


Pl. (2015): Hivatalosan diktatúrák vannak: Türkmenisztán, Szíria, Csád, Észak-Korea stb.

Autokrácia van: Kína, Oroszország, Egyiptom

2018. júl. 18. 14:52
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
#9 orbánék liberálisok? Mert úgy emlékszem ellenzékben a diktatúrától hörögtek :D
2018. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

"Látható hogy 1960-ig mindenki szabad és boldog, sok gyereket vállal mindenki"


Haha,vagy inkább besikerültek.

2018. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
17%

Majd ha ilyen kérdést nem tehetetsz fel.


Nyugaton van diktatúra, mert bizonyos dolgokról nem lehet beszélni. Nálunk van "Hasskommentar"?


Magyarországon nagyobb a szólásszabadság mint Nyugaton.

2018. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Azért az durva lenne, ha a netet letudná Orbán tiltani vagy legalább is felügyelni. Az még Észak-Koreába se megy nagyon.
2018. júl. 18. 16:57
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Hadd adjak egy gyakorlati tanácsot az elvakult ellenzékieknek. Amíg a diktatúrázás, országtönkretétel, autoriter rezsim kiépítése, stb. a fő vád a jelenlegi kormánnyal szemben, addig mindig a Fidesz-KDNP szövetség fog nyerni, mert ezek a gondolatok egyszerűen nem találkoznak az emberek hétköznapi tapasztalataival. Magyarországon igenis demokrácia és jogállam van, mindenkire ugyanazon törvények vonatkoznak. Lehet pártot alapítani, megmérettetni magunkat a választásokon és el lehet nyerni a választók többségének bizalmát. Hajrá!


Lehet beszélni médiatúlsúlyról, de a valóság az, hogy mindenki onnét tájékozódik, ahonnét szeretne, bárki bármilyen információhoz hozzá tud férni a XXI. században, mellesleg az online hírportálok nagy többsége amúgyis ellenzéki. A választást pedig az nyeri, aki a legtöbb szavazatot kapja. Ha olyan zsarnoki diktatúra lenne, akkor nem tartanánk szabad választásokat, ahol ellenzéki szavazóköri delegáltak is lehetnek...


Ezzel szemben az emberek azt látják, hogy a bérek emelkednek, a gazdaság bővül, munkanélküliség szinte alig van, folyamatos fejlesztések vannak szinte minden téren, támogatják a nagycsaládosokat és a magyar fiatalok gyermekvállalását, otthonteremtését + napestig sorolhatnám. Ezekre az ellenzéknek kb. semmilyen válasza nincs, csak állandóan a polgárpukkasztás megy, meg a stadionozás és Mészáros Lőrincezés. Ez nem elég, amíg ez megy, addig a többség mindig a kormánypártokat fogja támogatni. A migrációra inkább ki se térek, pedig az is megér egy misét már önmagában is.


Higgyétek már el, hogy nem azért szavazott több ember a Fidesz-KDNP-re, mint az összes többi parlamenti pártra összesen, mert büdös gyökerek, hanem mert szerintük ez a pártszövetség képes jól kormányozni az országot.

2018. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: a Fidesz-KDNP-re nem érkezett több szavazat mint az összes többi pártra együtt, ezt rosszul tudod.


A Fidesz-KDNP pártszövetség a szavazatok 48%-át kapta, míg az összes többi párt együtt a szavazatok 52%-át.


48 < 52


Ez a 48% persze nagy siker a Fidesz számára, 3%-os növekedés a korábbi 45%-hoz képest. De pontosan tudjuk, hogyan jött össze: a Fidesz támogatottsága egyenesen arányos a munkanélküliséggel, a szegénységgel és fordítottan arányos az életszínvonallal és a képzettséggel.


A legnagyobb arányban (95-100% között) ott teljesített a Fidesz, ahol a teljes település közmunkából él, a legkisebb arányban pedig ott nyert (vagy akár vesztett is), ahol magasabban képzettek, tájékozottabbak, anyagilag függetlenebbek az emberek.


Minél fejlettebb egy település, annál inkább igaz, hogy a Fidesz csak enyhe többséget, relatív többséget szerzett, vagy akár egyenesen veszített is.

2018. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Azt írtam, hogy több szavazatot kaptak a kormánypártok, mint az összes többi parlamenti párt. Ez így igaz, nyilván a Momentumra, MKKP-re, Együttre leadott szavazatok nem eredményeztek mandátumot, ezért azok a szavazatok “elvesztek”. De akkor legyünk nagylelkűek, nézzük a teljes listás eredményt a be nem jutókkal együtt, úgy 49,27%-ot ért el a Fidesz-KDNP, ami 2 824 551 leadott érvényes listás szavazatot jelent.


Megjegyzem, minden település minden szavazókörében a kormánypártok kapták a legtöbb listás szavazatot, még a fővárosban is, emellett minden társadalmi csoportban és minden korosztályban a Fidesz-KDNP a legnépszerűbb pártszövetség.

2018. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

És persze senki sem állítja, hogy a Fidesz-szavazók mind "büdös gyökerek", ahogy te írod, noha nyilvánvalóan köztük akad a legtöbb ebből a kategóriából.


Alapvetően négyféle Fidesz-szavazó létezik:


1.) Az érdekember, aki konkrétan érdekelt a rendszer fenntartásában, anyagi haszonszerzés, egzisztenciális érdek fűzi hozzá. Ez sokféle Fidesz-kegyelt lehet, az oligarchától a vidéki trafikosig, aki a hűségéért cserében nyerhetett dohányboltot (ahelyett a valódi kisvállalkozó helyett, aki addig tisztességesen évtizedek óta működtette a kisboltját, de nem volt a NER csókosa)... EZEK AZ IGAZI "BÜDÖS GYÖKEREK", a legbüdösebb gyökér réteg közülük is a rendszer által kitartott korrumpálódott értelmiségi: a bértollnokok, álhírgyártók, botcsinálta újságírók, önjelölt véleményvezérek és egyéb hazugsággyártó szellemi nagyiparosok, akik az agymosás boldog önkéntes eszközei.


2.) A szektás-Fideszes, akiket az amerikai ihletettségű pünkösdi-karizmatikus mozgalmak mintájára szervezett egykori Polgári Körök idején tettek örök életére hívővé. Ez az egyre szűkülő, de azért még mindig több százezres réteg a szavazói kemény mag, akiknek még egy koncot sem kell dobni a prédából jutalom gyanánt, ingyen és bérmentve, valódi fundamentalizmussal követik a szent vezért, akit egyenesen Isten küldöttének tekintenek.


3.) A megfélemlített vagy ami még rosszabb, teljesen agymosott Fidesz-szavazó, akinek elmagyarázták, hogy ha nem a Fidesz nyer, ő azonnal elveszti a közmunkáját, a családi pótlékját, a települése soha többé nem kap támogatást, a fideszes kiskirály helyére lépő új vezetés pedig migránsokat telepít az ő lakásába, Szamosmalombaktaházára, akik azonmód meg fogják erőszakolni a kislányát. Ráadásul segély sem lesz, mert azt a pénzt a migránsoknak fogja adni Soros György személyesen, akit Magyarország titkos kormányzójává választ a gonosz ellenzék, amelyiknek semmilyen más életcélja nincsen, mint a saját országát tönkretenni maga körül.


4.) Az erő kultuszát imádók és jobb híján szavazók. Ez az a csoport, amelyik szerint az erő és az erélyesség önmagában is pozitív érték: tehát jobb egy magabiztos sofőr, aki biztos kézzel kormányozza a szakadékba az autót, még ha minden utasa meghal is vele együtt, mint egy nyámnyila anyámasszonykatonája, aki csak ötvennel mer menni az úton, és bizonytalan kézzel kormányoz, még akkor is, ha ez utóbbi végülis az úton halad, és épségben eljuttatja utasait A-ból B-be...

Ez a Stockholm-szindrómás kategória, bár látja, mit művel a Fidesz, de az erő látszatától megbabonázva rászavaz mégis, mert "ők legalább kormányzóképesek", azaz "tudják, mit akarnak"...

Azt persze elfelejtik, hogy Nicolae Ceausescu, Sztálin, Hitler vagy Kim Dzsong Un is kormányzóképesek (voltak) és pontosan tudták, mit akarnak...

Ez az egyik legveszélyesebb réteg, amelyik pusztán azért szavaz ide vagy oda, mert ott erőt vél fedezni, mindegy, hogy az az erő jó vagy rossz irányba hat-e, épít-e vagy rombol...

Hiába tudják, hogy szinte mindenik elenzéki erő programja jobb mint a Fideszé, hiába látják a soha nem tapasztalt mértékű tomboló korrupciót, a jogállam lebontását, a diktatúra kiépülését, a posztszovjet érdekszférába való visszatolatást, az nyugati civilizációval való szembefordulását az országnak, és hiába nem helyeslik ezt, mégis, "jobb híján" rányomják az ikszet az állampártra, mert "a többiek gyengék és csak balf...szkodnak".


Ötödik kategória nincsen. Ez a négy féle fideszes szavazó létezik napjainkban.


Én egyikre sem lennék büszke...

2018. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ez szomorú hír, mert én egyikbe sem tartozom. Egyszerűen jobboldali, konzervatív értékrendem van és ezért támogatom a kormánypártokat. Abban igazad van, hogy vannak, akik “szektásan” fogják fel a politikát a kormányoldalon, de ez általános jelenség, az ellenzékre legalább ennyire jellemző.


Viszont több mint 2 millió tisztességes magyar nevében kikérem magamnak az ilyen gyűlölködő, semmitmondó lefitymálást! Én sem szoktam ítélkezni eltérő véleményű emberekkel szemben, nem értem, miért nem lehet egymás véleményét tiszteletben tartani. Nem csoda, hogy az érdemi szakpolitika helyét átvette ez a személyeskedő maszlag a közéletben, ha erre van igény a hozzád hasonlók részéről...

2018. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!