Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Himnusz és a Szózat közben...

A Himnusz és a Szózat közben vigyázban állni is nagymagyarkodás, úgy mint az, ha valaki büszke a magyarságára és hirdeti azt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 11:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Szózatot és himnuszt vigyázállásban kell énekelni. Aki nem így teszi, az bunkó.
2010. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim válasza:
64%
Nem tartom magam "nagymagyarnak", sőt utálom ezt a bandát... De valahol kiveri a biztosítékot, amikor a retardált diszkós menőgyerek nem hajlandó állni a Himnusz alatt, és inkább a kedvenc "dídzsíjét" hallgatja. Na, az ilyennek elküldeném azért a két pofont.
2010. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Azért itt olyan vélemények vannak, hogy a gyomrom kavarog. NagyMagyarországot rühelli az egyik, a másiknak természetestés hogy azt csinál, himnusz alatt ami akar, idióták. Egy csepp tartás, haza és nemzet szeretet legyen bennetek. A sok agymosott, gumigeric ember miatt, tartunk ott, hogy mindenki a magyarságba törli a lábát, még a cigányok is! Az összetartás, összetartozás ízét bizonyára még nem éreztétek... Szebb magyar jövőt!
2010. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
93%

az a baj, hogy egyáltalán ez kérdés. Nem a kérdezővel van a baj, de amiket láthatunk a parlamentben, azmár felháborító (MSZP->Székely himnusz). Hát de sajnos lassan már...

nemis mondom tovább

2010. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
Miért nincs meg az emberekben, kicsikben és nagyokban az az érzés, a hova, nemzethez való tartozás érzése, aminek kifejezésére bárhol és bármikor szégyenérzés és korlátoltság nélkül képes és kész? Sokan kutatják a családfájukat, és néha már kérkednek is vele, de minden esetre büszkék rá. Van gyökerük és azt többnyire jól ismerik is. És a családnak mint szervezetnek a napi életébe normaként be is épül. Talán ez kellene a nemzetek esetében is. Egy hitelesen igazolt múlt, annak összes következményével (nemzetközi jogi alapon) és egy a többség által elfogadott, meghírdetett nemzet sratégiával ami irányulhat a múlt következményeinek korrekciójára és a fennmaradás mennyiségi és minőségi paramétereire. Arra, hogy a népnek nincs szégyelni valója, és aki vállaja a nemzetközösséget, azt ne szégyelje kinyílvánítani. Aki pedig a helyén való kinyílvánítást megszólja, azt ki lehet közösíteni, nyílvánosam meg szabad szégyeníteni! Persze nem ártana a rendezvényeken a cselekvés módját is konferálni, pl.felállva, halgassuk meg a ... közösen vagy: énekeljük el felállva, (az énekkerral) a ... közösen. Ezzel nem sértenénk senkit, tanítanánk mindenkit aki nem tudja miként kellene viselkednie, és elejét is vehetnénk a beszólásoknak, rosszallásoknak.
2010. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:

Hú, hát érdekes volt ezt végigolvasni...

Amik közben eszembe jutottak:

1. A Himnusz és a Szózat közben igencsak illik vigyázzba állni és énekelni is, nem kell Simándy Józsefet megszégyenítő harsogást produkálni, de legalább félhangosan, hogy egy kicsit átérezd a hovatartozást!

2. Megmondom őszintén, hogy a Himnusz nekem személy szerint nagyon nem jön be, mint nemzeti himnusz, mert, ahogy feljebb már leírták, tényleg egy ilyen rinyálás az egész, jaj Istenkém segíts már rajtunk, mert mindég csak bántanak, jajj-jajj-jajj, azt gondolom, hogy a Szózat sokkal alkalmasabb lenne Himnusznak, de ez az én véleményem, attól még éneklem és vigyázzban is állok, ha szól valahol.

3. "Nagymagyarkodás" ez egy f@szság, az amcsiknál mindenki a szívére tett kézzel énekli a himnuszukat és nem ciki senkinek, attól senki nem lesz magyarkodó, ha megadja a tisztességet a hazája himnuszának.

4. Azt, aki nem tiszteli a nemzeti himnuszt, (f@szvakargatás, 50 cent, stb.) rendre kell utasítani, mert egyszerűen gusztustalanul viselkedik, ettől nem leszel irredenta, fasiszta, akármi, csak normális érzelmű ember. Esetleg meg lehet kérdezni, hogy "Anyád temetésén is ezt fogod csinálni, te gyökér?"

5. A fő problémát abban látom, hogy az elmúlt 50 évben szétrombolták azt az érzelmi hátteret, ami a "Magyar vagyok!" kijelentéshez régen kapcsolódott, rengeteg dolog van, amire büszkék lehetünk, csak szép lassan, sorban mindent nevetségessé tettek, mindenből gúnyt űztek, nem csoda, ha amostani generáció vajmi kevéssé érzi, mi az a nemzeti büszkeség...:(

2010. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

Magyar vagyok, bár itt a Kárpát-medencében elég nehéz valakiről azt állítani, hogy tisztán magyar. Szóval magyar vagyok, de nekem sem a Himnusz, sem a Szózat az égvilágon nem mond semmit. Bunkóságnak tartom, ha valaki nem áll vigyázban a Himnusz vagy a Szózat alatt, de nekem nem tud semmiféle alapot nyújtani egyik sem. Tudjátok, értitek a szövegét? Mert vettem a fáradságot és elejétől a végéig megtanultam mindkettőt és értő figyelemmel értem. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy ezen az alapon nem lehet összetartani az országot. Az össznemzeti depresszió, a beteg lélek országos szintre és piedesztálra emelése nem alkalmas arra, hogy egy virágzó, alkotó, örömteli, egymást és önmagát megbecsülő, tisztelő nemzet alapja legyen.

Megértem, ha a fiatalok túlságosan fiatalok a himnusz-féle és szózat-féle lelkülethez. Még egészségesebbek, mint azok, akik ráerőltetik az országra.

Ideje volna levetni a 19. századi depressziót, kedves honfitársaim.

2010. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Egyértelműen vigyázba kell állni. Én személy szerint soha nem énekeltem, de a tiszteletet akkor is meg kell adni. Kibírható szerintem az a pár perc. Magyarkodás...az itt a probléma hogy egyből a politikával kell összekötni a hazaszeretetet...
2010. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Ez természetes, hogy vigyazzba állunk. Ennyivel megtiszteled az őseidet, a honfitársaidat, és az utónemzedéket, ha nem vagy magyar, csak papiron, vagy még ottsem, akkor is megtiszteled, és nem viselkedsz bunko modon!!! A nagymagyarorszag zászlorol meg annyit, hogy akik felteszik, AZOK akik egy teruleti igazsagtalanság ellen tiltakoznak!! Ne mérgesitsetek légyszi a bunkosaggal. A kérdezonek mondanam, h sajnalom, h ezt kell önnek mondjam, de az önök generacioja a hibas, hogy nem volt kepes minket megnevelni olyanná, hogy ne keruljon elő ilyen kerdes, a mi felelosségunk, hogy ezt visszaforditsuk! Ha olyan tapasztaltnak tartjak magukat az idosek, akkor nem csak a kommunizmus mocskat kéne atadjak nekunk, hanem azokat az erkolcsi, és eszmei ertekeket is, amiket megprobalt kiirtani a kommunizmus és a TV mocska altal nem mondom meg, melyik nepcsoport... mert biza ezt hanyagoljuk napjainkban.
2010. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

* ja, és felejtsuk el ezt a hulyeseget, hogy nagymagyarkodas... ezt melyik marha talalta ki?! Egy egeszseges Magyarorszagban mindenki "nagymagyar" kéne legyen, igy tud csak mukodni egy egyészseges orszag, egészséges gondolkodassal. Nincs abban semmi rossz, ha valami jo. Nem is tudom, kinek jutott eszebe, hogy az rossz! Ez olyan, hogy az én csaladnevem pl Pataki, s akkor aláirok egy okmanyt, s azt mondjak nekem, h na mit nagypatakiskodik?

Sok bunko! Faj a szivem, h latom, h lassan nincs az a nép, akinek a himnuszarol beszélunk... mert eltátottuk a szájunkat, és elmostak az agyunkat, és mert elaludtunk egy évszázadot s még tobbet, azért...

2010. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!