Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Himnusz és a Szózat közben...

A Himnusz és a Szózat közben vigyázban állni is nagymagyarkodás, úgy mint az, ha valaki büszke a magyarságára és hirdeti azt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 11:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
36%

Nono... a Himnusz éneklése és a Nagy-Magyarország kiragasztása nem egy és ugyanaz. Számomra az egyik a nemzeti öntudatunk kifejezése, a másik viszont egy területi revízióra utaló, más népekkel szemben nem igazságos rendszer visszaállítására utaló jelkép. És nem, az, hogy valaki fiatal, még nem lehet elfogadható magyarázat arra, hogy radikálisabb legyen.

Ha valaki igazán a nemzeti egységet akarja kifejezni, az rakjon ki mást, mert a Magyar Királyság nem csak magyar volt.

2010. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%

Hát nemtudom...valahol én is kényszerből állom végig vigyázban az ilyeneket, de ezzel az is baj, hogy az emberbe bele akarják nevelni azt, hogy erre büszkének kell lenni, csak közben meg nem érzem úgy, hogy annyi nagy büszkeségre okot adó dolog lenne a magyarságunkban. Már a 14. századtól nagyrészt kudarcokból meg melléfogásokból áll a magyar történelem néhány kivételtől eltekintve, amire valahogy nem vagyok büszke. Egyáltalán nem vagyok "magyarellenes", de különösebben büszke sem vagyok a magyarságomra. Az a bizonyos Nagy-Magyarországos dolog meg a hozzá kapcsolódó ideológia miatt "visszataszító" számomra, az emberek fel még közel sincs tisztában az egészhez kapcsolódó történelmi háttérrel.


Ha megnézed, más, a nemzeti múltra annyira büszke államokban van társadalmi összefogás, de jelenleg ez nem nagyon társul mindenféle militarista meg reverzionista nézetekkel, egyszerűen csak emlékeznek a dicsőbb időkre, és próbálják megtartani a hagyományokat. Mindenféle politikai ideológia hajszolása nélkül. Ha nálunk is ezt jelentené büszke magyarnak lenni, akkor szívesen lennék büszke magyar, de amíg nem ezt jelenti, akkor csak leszek egy egyszerű magyar, aki itt született, itt próbál majd meg boldogulni az életben (jelenleg még tanulok), aztán nagy valószínűséggel majd itt is lesz eltemetve.

2010. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, mint ahogy írtam, nem ez a baj, hanem hogy rendszerint az ilyen árpádsávos pólót viselő fiataloknak

1: lövésük sincs a történelemről ( a történelemről beszélek, nem Szaniszló meg a hasonszőrűek öntömjénező, irreális szövegeiről)

2: A hazaszeretet nem azt jelenti, hogy szeretik a hazájukat, hanem utálják, ami nem az.

3: Lenéznek mindenkit, aki nem osztja a véleményüket.


Na, ez a magyarkodás. Van ennek is terepe, de pl New Yorkban, vagy Chicagoban is kiröhögik a délizászlós-pofaszakállas nagyamerikait.

2010. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Akkor már az is nagymagyarkodás amikor a Himnusz alatt rászólok arra aki a f*szát vakargatva 50cent-et énekel?

Mert szerintem rohadtul nem az.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:39



Besírtam:D:DD:D

2010. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
54%
Ki mondta neked, hogy ez nagymagyarkodás?
2010. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez illem, himnusz közben egyenesen vigyázzban állunk. Ez nem csak nálunk divat, hanem szinte mindenhol, ahol van himnusz. Pont ezért is lenne orbitális marhaság nagymagyarkodásnak nevezni.
2010. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez az illendő,hogy vigyázzban állsz,ez egy mindneki zsámára evidens dolog kéne legyen.

Az már a másik része,hogy ugyan én sem parasztkodok a himnusz közben de abszolút nem érzem azt hogy nekem énekelnem kellene,sőt én meghallom a himnuszt és kész vége,teljes megsemmisülés. Meghallgatod minden nap egyszer és 2 hét után elhiszed,hogy esélyed nincsen,és egy senki gyáva eltiport nép része vagy,és egész életedben kötelességed az ország sirgödre fölött zokogni..


Ha hazaárulónak neveztek azt is leszarom,én igy érzek,és nem vagyok olyan képmutató hogy énekeljek ,meg árpád vezéres pólókban majomkodjak,ha egyszerűen nem érzem azt,hogy én erre tényleg büszke vagyok.


Ettől függetlenül,a kérdéshez visszakanyarodva a Himnusz és a Szózat alatt 50centet énekeleni és tökötvakarászni és bunkóság.

2010. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Ezek alap dolgok kellene hogy legyenek. "Magyarkodni" meg amúgy is az tud, aki igazából nem magyar.
2010. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
49%
nem
2010. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
már miért ne lehetne az ember büszke a nemzeti származására? az is a lényed része, ha szégyelled, akkor magadat szégyelled. az USA amúgy pl. technikailag fiatalabb állam , mégis büszkék magukra, kirakják a házukra a zászlót stb. na és Szlovákiában büszke szlováknak lenni "nagyszlovákoszkodás"?:D és az erdélyi magyaroknak a kultúrájukat tudatosan ápolni is szégyellnivaló, mi? ne mááár:)
2010. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!