Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Himnusz és a Szózat közben...

A Himnusz és a Szózat közben vigyázban állni is nagymagyarkodás, úgy mint az, ha valaki büszke a magyarságára és hirdeti azt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 11:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelt kérdező!

Én már ott leragadtam, hogy olyan szó nincs h magyarkodás... őszintén, olyan hülye szó, ahogy szlovákoskodás sincs, vagy románkodás. Ez mi??

A véleményem az, így 18 éves fejjel, hogy a mai fiatalok, meg lehet az idősebb generáció is, nagyban tojik erre az egészre, volt iskolai rendezvényeinken énis megdöbbenve néztem hogy a telefonukkal babrálnak az emberek, vagy beszélgetnek a Himnusz éneklése közben. Mi lesz itt? A Magyar Himnusz Magyarországot jelenti, az összes többi magyar emberrel való kapcsolatot, erre utal számomra. Amikor énekeljük, vagy meghallom, számomra természetes hogy kihúzom magam, és büszkén éneklem énis, mert ez fejezi ki az összetartozást a többi magyar emberrel.

A Nagymagyarországos autómatricával nekem semmi problémám nincs... 90 év a történelemben nem túl hosszú idő. Ki tudja mi fog még itt történni?

U.i: nevezzetek nyugodtan fasiszta-rasszistának... :)

2010. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, hogy a "nagymagyarok" nem a nemzeti származásukra büszkék. Maguk sem tudják, hogy milyen ideológiát követnek elvakultan. Amúgy lehet én vagyok elképesztően érzéketlen, de egyszerűen fogalmam nincs, hogy milyen büszkeség származik nekem abból, hogy magyar vagyok. Mint ahogy a mostani amerikait sem értem, hogy mire büszke. Én arra vagyok büszke, amit én tettem. Az hogy magyarnak születtem, az meg egy körülmény. Mivel ehhez a területhez vagyok hozzászokva, valószínűleg ha elmennék innen, honvágyam is lenne, de nem a nagy magyarságom miatt, hanem mert ezt szoktam meg. Az is egyértelmű, hogy amíg itt élek, nem fogok a hazám ellen tenni, de nem azért, mert annyira büszke vagyok, hanem mert nekem is így a jó, ez a saját érdekem.
2010. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Miért lenne az?
2010. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
73%

"Amúgy lehet én vagyok elképesztően érzéketlen, de egyszerűen fogalmam nincs, hogy milyen büszkeség származik nekem abból, hogy magyar vagyok."


Nagyon érzéketlen vagy. Attól még nem tartozol a nagymagyar kategóriába, ha büszke vagy a származásodra. Tény és való, hogy vannak olyan emberek, akiknek tetszenek az ezzel kapcsolatos pólók és egyéb öltözékek, de akár hiszed akár nem ők vannak kisebbségben. A többség tudja mit jelent ez és nem is kell más öltözetet viselni ahhoz, hogy képviselje az álláspontját.


Arra pedig a világon mindenhol büszke lehetsz, hogy magyar vagy. Csak pár példa: A magyar emberek IQ-ja, a magyar kultúra, a magyar nyelv, ami szinte egyedülállóan egy gyönyörű, választékos, nehéz nyelv, a magyar találmányok. Sokan nem hinnék, mennyi magyar találmány van, még az orvostudományon belül is, nem csak random. Hány éves is a mi kultúránk? Na ugye. Bőven van mire büszkének lennünk, neked is, nekem is, pedig én nem viselek bakancsot, hosszú szőke hajam van és többnyire rózsaszín vagy zöld felsőket hordok. Ez nem ezen múlik.

2010. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látom nem egészen értetted, amit mondtam. Nekem abból büszkeség semmi nem származik, hogy ide születtem. Nem tehetek róla, bár nem bánom. De ez nekem ilyen "ez van" kategória. Majd ha lesz egy szép házam, családom, autóm, arra büszke leszek, mert azért én dolgoztam meg, tudom, hogy mi van mögötte, tudom, hogy milyen kemény munka volt, nem csak kaptam egyszerűen. Valóban lehet, hogy nem vagyok valami szentimentális, de egyszerűen nem tudok elérzékenyülni a Himnusz hallatán, meg azon sem tudok gondolkodni, hogy a barátaim milyen szép meg egyedi nyelvet beszélnek.
2010. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
90%

Hát tudod azért egész más kategória ha a saját eredményeidre vagy büszke, illetve ha a "társaid" eredményeire vagy büszke. Én is büszke vagyok a saját eredményeimre, nem is erről van szó, de ha valaki megkérdezi, hogy hová tartozom, akkor is emelt fővel mondhatom azt, hogy magyar vagyok. Természetesen tudom, hogy nem tehetsz róla, hogy ide születtél, de ha már így sikerült, akkor igenis te is emelt fővel mondhatod bármikor, mert tényleg irigylésre méltó az egész magyar nemzet. (Most az elmúlt 8 év politikájától tekintsünk el).

Ez az elérzékenyülés dolog meg, hát nézd, van aki meghatódik van, aki nem. Én sem vagyok egy érzékeny mindenensírós típusú emberke, de ez megint csak semmit sem jelent, ugyanolyan büszke vagyok.

Te is büszke lehetsz mások sikereire, elvégre te is magyar vagy, és ezt a büszkeséget nem lehet összehasonlítani az általad elért eredmények megítélésével.

2010. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látszik mást jelent számunkra a "büszkeség" szó :)
2010. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Hát ebben van valami :)

Elég kifacsart szó lett egyébként, de én úgy gondolom, hogy arra is illik, amit én mondtam és arra is, amit te mondtál.

Viszont a meleg büszkeség...Na mindegy ezt hagyjuk :D

2010. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Ha régen a suliban ilyen alkalmakkor nem álltunk vigyázva, kijárt egy füles és egy intő is. Nem hinném, hogy az a pár perc bárki számára megerőltető lenne. Akinek mégis, ott észbeli hiányosságok vannak.
2010. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
A Himnusz és a Szózat alatt vigyázzban állni; alapvető társadalmi normához tartozik. Minden országban. Aki nem tartja be az alapvető társadalmi normákat, azt általában bunkónak, illetve gyökérnek szokás nevezni. Minden országban. Ez nem kultúrafüggő. Egyébként mi az, hogy nagymagyarkodás? Miért csak nálunk probléma az, hogy valaki büszke a származására? A cseheknél is természetes, ha valaki büszke a nemzeti identitására, pedig az átlag cseh liberálisabb felfogású...
2010. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!