Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért meglepő, ha én...

Az miért meglepő, ha én liberális vagyok, de nem vagyok demokrata?

Figyelt kérdés

A demokráciát elcseszettnek tartom, egyszerűen túl sok inkompetens ember van, akiket könnyű populizmussal megvezetni. Ha rajtam múlna komoly cenzusos választást vezetnék be, ahol csak bizonyos intelligenciával rendelkező emberek szavazhatnának mind az országgyűlési választáson, mind egyéb kérdésekben. A népszavazás is egy butaság, mert elég nevetséges, hogy mondjuk egy paksi atomerőműről szóló szavazás esetén egy Stephen Hawking-hoz hasonló intelligenciájú embernek a szavazata, ugyanannyit ér, mint a Mari néninek Kecerakoncáról.


Emellett azonban klasszikus értelemben liberális vagyok, fontosnak tartom a magántulajdonhoz való jogot, szabadpiac ,szabad egyén párti vagyok, alacsony adókat, kisebb állami szerepet javasolnék, gazdasági értelemben abszolút liberális vagyok.


Nem tudom, hogy ez miért meglepő. Magyarország legjobb, legdinamikusabban fejlődő időszakában, az Osztrák-Magyar Monarchiában is csak bizonyos szint felett szavazhattak az emberek(talán pont ezért ment minden olyan jól, mert a hozzá nem értők nem ugattak bele, és a politikusok sem arra költöttek végtelen pénzeket, hogy propagandával megvezessék a népet). A szabadelvű párt politikusai pedig klasszikus liberálisok voltak.


2018. márc. 16. 23:40
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

"Nem lenne egyszerűbb, ha nyíltan kimondanák, hogy diktatúra van, azt a rengeteg pénzt meg, amit plakátokra, propagandára költenének, inkább visszaforgatnák a gazdaságba, vagy akár befektetnék az oktatásba, egészségügybe."


Te idealista vagy, elég alaposan, ez már komoly szintű naivitás. NEM fog megtörténni ez, mert akik hatalmon vannak, a maguk hasznát nézik (szerencsére mindent nem tehetnek zsebre, mert az kontraproduktív lenne).

Sajna az emberiség brutálisan fejletlen ebből a szempontból, tisztelet a kivételnek, de sajna az átlag sokat számít.

Ha az emberek nem rendesek, semmilyen államforma nem válik be, de ha mindenki rendes, becsületen, nem nyerészkedő, aki lop, csal, hazudik s eltapossa a másikat, na akkor lehetne anarchia is, sokkal jobb lenne, mint a mai demokráciák. Mindig van lehetőség, hogy a szép elvek ellenére a hatalmon levők (s persze nemcsak ők) elcsesszék a dolgokat s ezzel élnek is.

Sokáig szeretnék élni, de nehéz lesz, már gyerekként is mizantróp voltam s azóta még rosszabb a véleményem a világról s erről a fajról. Siralmas.

2018. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!