Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért meglepő, ha én...

Az miért meglepő, ha én liberális vagyok, de nem vagyok demokrata?

Figyelt kérdés

A demokráciát elcseszettnek tartom, egyszerűen túl sok inkompetens ember van, akiket könnyű populizmussal megvezetni. Ha rajtam múlna komoly cenzusos választást vezetnék be, ahol csak bizonyos intelligenciával rendelkező emberek szavazhatnának mind az országgyűlési választáson, mind egyéb kérdésekben. A népszavazás is egy butaság, mert elég nevetséges, hogy mondjuk egy paksi atomerőműről szóló szavazás esetén egy Stephen Hawking-hoz hasonló intelligenciájú embernek a szavazata, ugyanannyit ér, mint a Mari néninek Kecerakoncáról.


Emellett azonban klasszikus értelemben liberális vagyok, fontosnak tartom a magántulajdonhoz való jogot, szabadpiac ,szabad egyén párti vagyok, alacsony adókat, kisebb állami szerepet javasolnék, gazdasági értelemben abszolút liberális vagyok.


Nem tudom, hogy ez miért meglepő. Magyarország legjobb, legdinamikusabban fejlődő időszakában, az Osztrák-Magyar Monarchiában is csak bizonyos szint felett szavazhattak az emberek(talán pont ezért ment minden olyan jól, mert a hozzá nem értők nem ugattak bele, és a politikusok sem arra költöttek végtelen pénzeket, hogy propagandával megvezessék a népet). A szabadelvű párt politikusai pedig klasszikus liberálisok voltak.


2018. márc. 16. 23:40
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

"Egyébként ma is van olyan ország, ahol az államforma monarchia: Brunei, a világ 4-dik leggazdagabb országa. Brunei szultánja a 15. század óta uralkodó dinasztia tagja."


Mióta szolgálja az ország és nép érdekeit ezek?

" brunei szultán rendelkezik a világ legnagyobb kocsi-gyűjteményével, a földkerekség legdrágább és legritkább márkáival. Nincs hivatalos adat, de egy jelentés szerint olyan 2500 autó lehet a birtokában, bár azt is híresztelik, hogy ebből 2000 olyan keserves állapotba került az évtizedek alatt, hogy azoknak végük. Itt egy érdekes beszámoló ezekről a Ferrarikról, Porschekról, Bentleykről. Sok mindent elmond az is, hogy az 1990-es évek közepén a Rolls-Royce bevételének felét a brunei hercegek megrendelései adták. A kedvenc biztos a 24 karátos aranylemezzel borított Royce lehet. A sportrepülők, helikopterek és jachtok a saját Boeing 747 már tényleg bagatell."

2018. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Brunei pont arra a legjobb példa, hogy az uralkodó jó létben él, de az átlag polgár semmivel sem él jobban, mint Magyarországon.
2018. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Az olaj önmagában nem elég, ahhoz, hogy az meg is maradjon egy biztos vezetésre is szükség van. Számtalan országban találtak olajat, aztán némelyik mégis jelenleg a béka feneke alatt van a nem megfelelő stabilitású vezetés miatt.(Szíria,Irak,Jemen)


Nézd meg azoknak az országokat, amelyekben olajat találtak, és nézd meg ,hogy ezek közül melyek azok amelyek ma is dúsgazdagok (Brunei,Egyesült Arab Emírségek,Szaud-Arábia, mind mind monarchia).

2018. márc. 17. 10:06
 44/51 A kérdező kommentje:

"Brunei pont arra a legjobb példa, hogy az uralkodó jó létben él, de az átlag polgár semmivel sem él jobban, mint Magyarországon."


Ezt még te sem gondolhatod komolyan.


Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2018. márc. 17. 10:12
 45/51 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi vagyok, hogy te hol élsz Magyarországon belül, hogy nem kell adót fizetned, ingyenes az egészségügy , lakásokat kapsz az államtól...Oda akarok költözni én is;-)
2018. márc. 17. 10:16
 46/51 anonim ***** válasza:

"Az olaj önmagában nem elég, ahhoz, hogy az meg is maradjon egy biztos vezetésre is szükség van."


Még inkább szövetségesekre akik sietnek segíteni és hatalmon tartani pont Borneó, ahol a már rég megdönték volna az uralkodó hatalmát, ha a britek nem sietnek a segítségükre.


"Ezt még te sem gondolhatod komolyan.


Ajánlom figyelmedbe:

[link] "


Én meg ezt.

[link]

"Kelet Velencéjének is csúfolt városrészben aztán szembesültünk, hogy itt tényleg nem luxusban élnek az emberek. A cölöpökön nyugvó roskatag faházakban több mint 30 ezer ember él."


" viszont ingyenes oktatás és egészségügy. Közel 1000 emberre jut egy orvos!"


Hát igen biztos jobb, mint a magyar helyzet, ahol 1000 főre 3,2 jut.


Egyesült Arab Emírségek,Szaud-Arábia, ezek véletlenül nem azok az országok, ahol az emberi jogokra nincsenek tisztelettel vagy ez már nem fontos a klasszikus liberalista nézeteknél?

2018. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Itt én most csak tárgyilagosan megállapítottam ,hogy ezek mind monarchiák.


A liberalizmusnak semmi köze nincs ahhoz, hogy egy adott országnak monarchia az államformája vagy sem.

Ezek egymástól független dolgok, amik nem zárják ki egymást.

2018. márc. 17. 10:40
 48/51 anonim ***** válasza:

"A liberalizmusnak semmi köze nincs ahhoz, hogy egy adott országnak monarchia az államformája vagy sem.

Ezek egymástól független dolgok, amik nem zárják ki egymást."


Az államforma is független az adott ország sikerétől, csak az állampolgárokon múlik, hogy mi is lesz az országból.

Guillotine alá sem véletlenül fektettek be annyi nemest.

2018. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
A guillotine alá elsősorban a jakobinusok küldték a nemeseket. A jakobinusok élükön Robespierre-rel rendkívül kemény diktatúrát vezettek be (1793. június – 1794. július). Semmibe véve az emberi és polgári jogokat, kíméletlen terrort alkalmaztak. Letartóztatták és tömegével küldték vérpadra a az arisztokratákat valamitn minden rendű és rangú politikai ellenfelüket.
2018. márc. 17. 10:53
 50/51 anonim ***** válasza:

" Letartóztatták és tömegével küldték vérpadra a az arisztokratákat valamitn minden rendű és rangú politikai ellenfelüket."


Pont úgy, mint az elődeik évszázadokon át. Én csak azt sajnálom, hogy az olyanok felmenői elkerülték ezt, akik ma itt szoktak feltűnni az arisztokrata leszármazottak közül.

2018. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!