Az miért meglepő, ha én liberális vagyok, de nem vagyok demokrata?
A demokráciát elcseszettnek tartom, egyszerűen túl sok inkompetens ember van, akiket könnyű populizmussal megvezetni. Ha rajtam múlna komoly cenzusos választást vezetnék be, ahol csak bizonyos intelligenciával rendelkező emberek szavazhatnának mind az országgyűlési választáson, mind egyéb kérdésekben. A népszavazás is egy butaság, mert elég nevetséges, hogy mondjuk egy paksi atomerőműről szóló szavazás esetén egy Stephen Hawking-hoz hasonló intelligenciájú embernek a szavazata, ugyanannyit ér, mint a Mari néninek Kecerakoncáról.
Emellett azonban klasszikus értelemben liberális vagyok, fontosnak tartom a magántulajdonhoz való jogot, szabadpiac ,szabad egyén párti vagyok, alacsony adókat, kisebb állami szerepet javasolnék, gazdasági értelemben abszolút liberális vagyok.
Nem tudom, hogy ez miért meglepő. Magyarország legjobb, legdinamikusabban fejlődő időszakában, az Osztrák-Magyar Monarchiában is csak bizonyos szint felett szavazhattak az emberek(talán pont ezért ment minden olyan jól, mert a hozzá nem értők nem ugattak bele, és a politikusok sem arra költöttek végtelen pénzeket, hogy propagandával megvezessék a népet). A szabadelvű párt politikusai pedig klasszikus liberálisok voltak.
Először is az Osztrák-Magyar Monarchiában többször is módosították a szavazati jog feltételét.
Másodszor Magyarországon 1938-ig nem volt titkos szavazás, ami így a propaganda helyett mást részesített előnyben.
Így van, ez a kulcs, hogy a "liberalizmustól függetlenül".
Arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy sokan szeretik összemosni a kettőt, pedig a liberalizmus egész egyszerűen független a demokráciától.
Nem háborodnék fel. Részemről az is rendben van, ha csak egy szűk elit dönt mindenről, de akkor azok nagyon magasan szakképzettek és intelligensek legyenek és egy liberális teljesítményorientált piacgazdaságot hozzanak létre.
Ezek a lehetőségek persze gyakorlatban elsülhetnek nagyon rosszul is. De ha mondjuk visszahoznánk a monarchiát, a nemességet, az meghozná a békét és stabilitást, elvégre egy királynak sokkal inkább érdeke az ,hogy az ország sorsa rendben legyen, ugyanis a saját utódjának adja a tovább, 1000 éven át működött.
" a liberálisok meggyőződése szerint minden ember egyenlő "
Honnan szedted ezt a hülyeséget????
Ezt az egyenlőség dumát nem a liberálisok mondják, hanem a Marxisták és a szocialisták.
A liberálisok max a TÖRVÉNY ELŐTTI egyenlőségben hisznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!