Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem a multikat...

Orbán miért nem a multikat adóztatja meg és a jól (! ) keresőket sarcolja, miért a minimálbéren élő melósoktól vesz el pénzt?

Figyelt kérdés
A multik nyereségadója beszedésével sztem jobban járna,semmint hogy minimálbérből tengödő embereket szorongat meg mégjobban,hogy a minimálbér után is le kell adózni...Azokat szorongatná meg akik havonta 500e ft-t visznek haza!!!Hogy fog igy emelkedni a fogyasztás,hogy fog beindulni a kereskdelem,ha az emberek még kevesebbet visznek haza,és nem tudnak annyit vásárolni..
2010. jún. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
0%

Én nem bízom ezekben a homályos ígéretekben. Amikor annó kormányon voltak,akkor is csak a jómódúak jártak jól,a kiskeresetűek pedig megszívták. Elég sokat ígérgetett már Orbán,arra nem lehet adni. Ígéretekkel tele van a padlás!

Egyrészt lehet,hogy csak a népszerűség fenntartása miatt ígérget,főleg az önkormányzati választások előtt.

Másrészt,lehet,hogy komolyan gondolja,de addig a gazdasági helyzet bel-és külföldön is sokat változhat,ami miatt akkor sem tudja betartani az ígéretét,ha valóban akarná.

Harmadrészt: egykulcsos adórendszer nincs Európában,ez teljesen új elképzelés. Teljesen nyilvánvaló,hogy a részleteket kikell dolgozni,és ez nem kevés idő. Ha csak olyan tanácsadók vesznek részt a kidolgozásban,mint pl. Bod Péter Ákos,vagy éppen Járai,aki Jegybank elnökeként a rossz kamatpolitikájával sok kárt tett az országnak,akkor az eredmény kétséges.

Lehet persze,hogy szélesebb konzultációt tartanak a különböző nézetű közgazdászokkal,szakemberekkel és jól sül el majd az egész. De ezt a jövő dönti el.

Nem kell nagy reményeket fűzni hozzá,mert akkor kisebb lesz a csalódás. Ahogy mondani szokták: a pudding próbája az evés. Várjuk ki a végét!

2010. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

Ki,én???Hát csak tudom,hogy hogy minimállal vagyok bejelntve... A munkáltatóm mondta,hogy"Akkor minimálbérrel bejelentjük.."

Ezt,hogy kell értsem???:D

2010. jún. 9. 16:22
 43/70 anonim ***** válasza:
22%
72%, a kiskeresetűek kompenzációját sem lehet biztosrí venni sajnos. Anyám sajnos közalkalmazottként (tanárként) dolgozik, és hát nem keres vagyonokat. Viszont a közszféra 15% bértömegcsökkentésénél valószínűleg őt is megvágják majd kicsit. Most akkor csökkent, vagy kompenzál? Nem mindegy.
2010. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
10%

Ezt a bércsökkentést ti értettétek félre. Van valahol egy kérdés ezzel kapcsolatban ott páran levezették hogy van, én is olvastam, most ide nem akarom ezzel kapcsolatban írni.


Nem értem egyébként hogy látjátok ti ezt, bércsökkentés = elbocsátás

minimálbér emelkedés = elbocsátás


Ez így nem oké, valamit nem jól láttok.

2010. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
9%

És mondom, addig ne higgyétek, hogy nem lesz így, ameddig az ellenkezője nem bizonyosodik be. Nem adott okot a bizalmatlanságra. Nézzétek meg most mennyit tett az árvízkárosultakért és azokért akik nagyon rossz körülmények között vannak. Más nem feltétlenül tenné ezt meg. Szóval aki szerint a jómódúaknak kedvez, nyissa ki a szemét és lásson.

Mindenkinek jót akar és jót is fog tenni. Nektek és nekem sincs okom kételkedni :)

2010. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként felüdülés veletek beszélgetni erről, máshol már mi lenne, te jó isten :D
2010. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
0%
Hát nemtudom, lehet tényleg hülye vagyok hozzá, de nekem egy 15%-os bértömegcsökkentés a közszférában azt jelenti, hogy aki ott dolgozik, attól a rétegtől egységesen, valamilyen arányban szétosztva elvonnak 15%-nyi bértömeget. Az persze nem látható még, hogy honnan és hogyan, de van egy olyan érzésem, hogy nem a köztisztviselőket fogják szivatni.
2010. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
Végre korrekt beszélgetés folyik és nem anyázunk..ez is ritka itt!:))
2010. jún. 9. 16:29
 49/70 anonim ***** válasza:
44%

72

Nem akarok bunkó lenni, de nagyon pofára fogsz esni. Nincs, és nem is volt olyan kormány soha a történelemben, ami mindenkivel jót tett. Valaki mindig szív.

2010. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
9%
Én pedig ponthogy így gondolom, és szerintem így is lesz :) Anyukádnak sincs oka aggódni :) És a megbecsültség miatt sem. Hamarosan ne félj újra megbecsült szakma lesz a tanári munka :) Ez is olyan biztos, minthogy itt ülök és nektek írok :)
2010. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!