Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem a multikat...

Orbán miért nem a multikat adóztatja meg és a jól (! ) keresőket sarcolja, miért a minimálbéren élő melósoktól vesz el pénzt?

Figyelt kérdés
A multik nyereségadója beszedésével sztem jobban járna,semmint hogy minimálbérből tengödő embereket szorongat meg mégjobban,hogy a minimálbér után is le kell adózni...Azokat szorongatná meg akik havonta 500e ft-t visznek haza!!!Hogy fog igy emelkedni a fogyasztás,hogy fog beindulni a kereskdelem,ha az emberek még kevesebbet visznek haza,és nem tudnak annyit vásárolni..
2010. jún. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
49%

Csak hogy mindenki értse, miről beszélek

A jelenleg érvényes rendszerben, 17 százalékos kulcs mellett adózol 90000 forintra 4.331 forintot. Ha bejön a 16 százalékos, egykulcsos adó, két dolog lehet

1: Megtartják az adójóváírást. Ebben az esetben 72-nek van igaza, konkrétan annyi pénz lesz az emberek zsebében, hogy nagyobb nadrágokat kell majd venni, és a pénztárcák is kicsik lesznek. Hátránya, hogy ugye, kevesebb adó, kevesebb adóbevétel, kisebb jóléti állam. ( Hozzáteszem, pl az alanyi jogú családi nekem csípi a csőröm. Ha Kókának holnap születik egy gyereke, ő is kap családit, amikor milliárdos)

2: Nem tartják meg az adójóváírást. Ebben az esetben ez adónövekedést jelent, ha nincs gyereked, ugyanis az egyetlen adócsökkentő tényező a gyerekek száma lesz.

2010. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
0%
Hát a mikorra nem tudok válaszolni, annyit tudok csak mondani,hogy még az egykulcsos adórendszer bevezetését megelőzően. Szerintem nem is egyszer fogja emelni, de ez az én meglátásom, szubjektív, de úgy gondolom igazam van.
2010. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
33%

"2: Nem tartják meg az adójóváírást. Ebben az esetben ez adónövekedést jelent, ha nincs gyereked, ugyanis az egyetlen adócsökkentő tényező a gyerekek száma lesz."


Akkor jelentene ez hátrányt, ha nem lenne kompenzálás. Tehát oké növekszik, de több marad a zsebedben = jobban jártál. Szerintem ez a lényeg, tehát mindezek összessége. Nem az adójóváírás.

2010. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
50%

72

Azért, mert Orbán megígérte... én elhiszem, hogy nagy benne a bizadalma sok embernek, de azért nem ő az úristen.

Amúgy meg, ugye tudod, hogy ha nő a minimálbér, mégpedig jelentősen, az munkaerő elbocsáltással jár majd? Ezzel nem azt mondom, hogy az egykulcsos rendszer ellen vagyok, mert támogatom, csak nem szeretem, ha nem fejtik ki egy rendszer minden előnyét és hátrányát.

2010. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
5%

72

Kompenzálás alatt mit értesz? Most nem a minimálbéresekről beszélek, hanem a kis keresetűekről. Államilag akarják majd szabályozni a béreket, vagy mi?

2010. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
54%
39% amúgy azért nem mond hülyeséget, mert ez a családi alapú adókedvezmény veszélyes dolog tud lenni. Teljesen felváltani nem tudja az adójóváírást, mivel más alapon nyújt támogatást. Az egyetlen járható út tehát valóban a béremelés, ami viszont egyrészt állami kasszából von el pénzt, másrészt meg meg kell róla egyezni a munkáltatókkal is. Nem egyszerű dolog ez, okozhat még fejfájást a gazdasági szakembereknek.
2010. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
6%
Egyébként nagyon kevés vállalkozó jelenti be magát minimálbérre, inkább egy kicsit többre szokták, mivel minimálbérnél a minimálbér duplája a járulékalap. Ez a minimálbéresdi egy baromság. Ilyen hülyeségen nem is kéne agyalni. Szerintem te se minimálbérre vagy bejelentve, de mindegy
2010. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
9%

Nana, majd akkor mondd, hogy ne higgyek neki, ha hazudik. Nem adott okot arra, hogy bizalmatlan legyen. Ő nem, a Jobbik sem.


A minimálbéremelést ne úgy képzeljétek el, hogy hopp. A gazdaság egy iszonyú összetett dolog, ami ha előre lendül, akkor nincs elbocsátás. Nem akar az ország munkanélkülieket, gondoljatok bele. Mi a jobb nekik? Ha adózik és dolgozik, vagy ha munkanélküli és segélyből él?

Dupla kiadás lenne, ezért nem látunk bele mi annyira, mint ők, mert ők a gazdaságot részletesen mégis összhangban kezelik, és ezt nekünk is így kell végiggondolunk és ha végiggondolom egyértelműen látom a megvalósíthatóságát és azt is, hogy ez kiút a válságból, ami mindenki érdeke.

2010. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
0%
A kis keresetűek is ugyanúgy részesülni fognak belőle, a kérdés te mit értesz kis keresetű alatt. Mennyivel a minimálbér felett?
2010. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

Jah és a kompenzálásról ebben a tekintetben még nem tudok mondani semmit. Ha a minimálbér emelkedik, akkor az ő keresete is arányosan emelkedik, mert a munkaadó megteheti a javuló gazdaság miatt, ha nem, akkor már lesz lehetőség a munkahelyváltásra. Viszont ez az én elképzelésem, tehát ne vegyétek készpénznek, majd Orbán elmondja hogy gondolta, addig csak találgatás.


A másik a támogatás. Nem csak az kaphat támogatást, akinek családja van és nem csak adóval kapcsolatos támogatások léteznek azért mert jelenleg ez van napirenden, szóval akár itt is.

2010. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!