Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem a multikat...

Orbán miért nem a multikat adóztatja meg és a jól (! ) keresőket sarcolja, miért a minimálbéren élő melósoktól vesz el pénzt?

Figyelt kérdés
A multik nyereségadója beszedésével sztem jobban járna,semmint hogy minimálbérből tengödő embereket szorongat meg mégjobban,hogy a minimálbér után is le kell adózni...Azokat szorongatná meg akik havonta 500e ft-t visznek haza!!!Hogy fog igy emelkedni a fogyasztás,hogy fog beindulni a kereskdelem,ha az emberek még kevesebbet visznek haza,és nem tudnak annyit vásárolni..
2010. jún. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
55%
Orbán nem szocdem, ennyi. Szavazz az LMP-re, ha azt akarod, hogy szétadóztassák, akinek három forinttal többje van, mint a nagy többségnek, csak aztán ne csodálkozz, ha eltitkolják a jövedelmük. Hozzáteszem, én el tudnám képzelni a "másfél kulcsos" rendszert, azaz, hogy mindenki adózik, de a minimálbér ( és csak az) 8 százalékkal. 70560 forintot adóznának le éves szinten.
2010. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsónak is igaza van. Mint mondtam az adó eredményei mindenkire vonatkoznak, akkor bizony mindenki járuljon is hozzá.
2010. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:
Értem,akkor van esély rá,hogy emelik a minimálbért is évek alatt?
2010. jún. 9. 15:42
 14/70 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy

Nem tudjuk az adórendszer részleteit, de jelenleg úgy néz ki, hogy a két éves, átmeneti időszak után elsősorban a bruttó 220 k fölött keresők járnak majd jól. De az ördög a részletekben lakozik, ugyanakkor, én úgy vettem ki a fidesz szavaiból, hogy felszámolja az összes adókedvezményt,( az adójóváírást is) és csak a gyerekek után lehet igényelni tax breaket.

2010. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
61%
Eddig elég erősen az új adórendszer ellen voltam, bár más megfontolásból, mint a többiek. Elsősorban azért, mert féltem attól, hogy az államháztartásban fog hiányt okozni az, hogy alapvetően kevesebbet adóznak. Azt változatlanul nem tartom teljesen megalapozottnak, hogy akkora fellendülést fog okozni a fogyasztási mutatókban, ami kompenzálja a kieséseket, de olvastam már néhány gazdasági elemzést, és azok szerint a közszféra megnyírbálása és a bankadó képes lesz kompenzálni. Az egyetlen aggasztó dolog számomra már csak a bankadó, mert azzal vagy a hiteleseket fogják ismét terhelni (amire ígéretett tettek, hogy elkerülik), vagy - ahogy azt szintén gazdasági elemzésekben olvastam - versenyképtelenné és hitelezés-képtelenné teszik a bankokat. Ezek persze egyelőre csak "előrejelzések", hiszen konkrétumok még nincsenek. Jelenleg úgy vagyok a dologgal, hogy megvárom én, mi lesz ebből, annak ellenére, hogy alapvetően nem látom, hogy akkorát lendítene a gazdaságon. Max egy 0-s eredményt nézek ki még most is az egészből, de ne legyen igazam.
2010. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
55%
Persze hogy van esély rá, pont ezért nem vezetik be rögtön, hogy a minimálbéresek ne járjanak rosszul, hanem nekik is kedvezzen a rendszer, csak sokan elhintették a rémhíreket, és akkor rengetegen elhitték pedig ez nem így van. Nincs mitől félned, neked is jobb lesz :)
2010. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
40%

72

Valóban, lesz egy két éves türelmi időszak, aztán viszont vége hatszáz. Úgy tisztességes, ha ezt is közlik az emberekkel. Mondom, mint egykulcsos adó párti.

2010. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
10%
Te milyen vége hatszázról beszélsz? Most komolyan nem értelek.
2010. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
58%

72

Elmagyarázom

Elöljáróban: igazságosnak, és jónak tartom az egykulcsos adórendszert, bár méltányossági alapon el tudnám képzelni a fele ekkora minimálbéradót, mint ahogy írtam.

Jelenleg, aki keveset keres, kap úgynevezett adójóváírást. Ez azt jelenti, hogy adóznia kellene mondjuk 15000 forintot, de ehelyett csak 4000-et adózik. Na, ezt az adójóváírást akarja a jelenlegi tervek szerint megszüntetni 2 év alatt a kormány, és csak a gyerekek után lehetne adócsökkenést igénybe venni. Így, hiába alacsonyabb az adókulcs, egy bizonyos összeghatár alatt ez adónövekedéssel jár. Ha persze meghagyják az adójóváírást, akkor nem szóltam, de jelenleg nem ez a terv.

2010. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:
Értem 72%!Ha igy lesz tényleg,akkor annyira már nem vagyok betojva...,köszi!
2010. jún. 9. 16:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!