Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek megéri így itt...

Szerintetek megéri így itt élni, hogy Európában a migránsoké a jövő?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egyetemre járok, nyomorgok. Nyaralni utoljâra táborban voltam. Nem vaguok fidesze, előre leszögezném. Rengeteget szenvedtem eddig, az egészségügy egy kalap sz.r, az oktatás szintúgy. Hosszú évekig tanulod a németet, angolt stb. Éjjeleket virrasztasz át. Sokszor arra se volt pénzünk, hogy betétet vegyünk nekem. Anyàm 40 évet dolgozott tanárként és 120.000 Ft a nyugdíja. Ezeket meg be kell fogadni és ugyanannyi alapjövedelmet kell biztosítani nekik, mint Németországban, nehogy tovább álljanak. Aztán hozzák a családtagjaikat, asszonyokat, gyerekeket. Dolgozni, nyelvet tanulni nem akarnak, iPhone-al, menő ruhákban vannak.

Barátnőm stewardess az Emirates-nél, igaz, hogy megindult a fekete csorda, bocs, Közép-Afrikából. Szaporodnak és nyomorognak,a lakosság ott 60 %-a 24 év alatti. Behurcolják a betegségeket, elvárják a minőségi ellátást. Itthon meg te vagy a rossz, ha beteg mersz lenni. Tanulni nincs értelme, kezdődiplomás is 100.000 Ft.

Egyszerűen itt csak az ingyenélőké a jövő. Egyre jobban nem akarok Európában élni.


2018. márc. 1. 19:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben keep calm és vetesd fel magad egy multicéghez gyakornoknak már most, és nem fogsz 100 ezerből vegetálni ;) Én is egy ilyen helyen dolgozok (nem mondom meg mit, höhöhö), és egy sima, csak érettségivel rendelkező adminisztrátor is kézhez kap 150-et plusz cafeteriát, útiköltséget, lakástámogatást.

De hogy visszatérjek a témához, úgy tudom, hogy azt a segélyt, amit kapnak, az eu küldi rájuk, és még az országnak is küld pénzt, hogy építsen menekülttábort, iskoláztassa őket, stb. Ez sem ingyenpénz, hiszen a közösbe mi is adunk, de azért a németek többet adnak bele :D Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor azzal kampányoltak az olimpiára, hogy de hát megkapjuk a lóvét a NOB-tól, nem nekünk kell kifizetni a rendezés költségeit.

Amúgy ja, én is örülnék, ha adna nekem az eu ingyenpénzt, de ha ezért több ezer kilométert kellene gyalogolni, szabadban aludni, elkölteni minden pénzem az embercsempészekre, imbolyogni valami nyomorult tízfős gumicsónakban negyven másik gyökérrel, majd megérkezni a "kánaánba", de úgy, hogy nekem menekültként sosem lesz nagy karrierem, se semmim, amire bennszülöttként minden lehetőségem meg van, akkor nem is ér már annyit az az ingyenpénz.

Lehet egyébként, hogy annak, hogy máshogy gondolkodunk, mindössze az az oka, hogy én kényelmesen kijövök most a fizetésemből. Lehet, hogy ha ez az egész egyetemista koromban ütött volna be, mikor egyik napról a másikra élve majszoltam a száraz májkrémes zsemlét, akkor én is úgy gondolnám, mint te, mert nem tudom azt mondani, hogy nincs igazad, de közben meg szerintem nekem is igazam van.

2018. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Olvass utána a Kalergi-tervnek és rögtön megvilágosodsz.
2018. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!