Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek megéri így itt...

Szerintetek megéri így itt élni, hogy Európában a migránsoké a jövő?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egyetemre járok, nyomorgok. Nyaralni utoljâra táborban voltam. Nem vaguok fidesze, előre leszögezném. Rengeteget szenvedtem eddig, az egészségügy egy kalap sz.r, az oktatás szintúgy. Hosszú évekig tanulod a németet, angolt stb. Éjjeleket virrasztasz át. Sokszor arra se volt pénzünk, hogy betétet vegyünk nekem. Anyàm 40 évet dolgozott tanárként és 120.000 Ft a nyugdíja. Ezeket meg be kell fogadni és ugyanannyi alapjövedelmet kell biztosítani nekik, mint Németországban, nehogy tovább álljanak. Aztán hozzák a családtagjaikat, asszonyokat, gyerekeket. Dolgozni, nyelvet tanulni nem akarnak, iPhone-al, menő ruhákban vannak.

Barátnőm stewardess az Emirates-nél, igaz, hogy megindult a fekete csorda, bocs, Közép-Afrikából. Szaporodnak és nyomorognak,a lakosság ott 60 %-a 24 év alatti. Behurcolják a betegségeket, elvárják a minőségi ellátást. Itthon meg te vagy a rossz, ha beteg mersz lenni. Tanulni nincs értelme, kezdődiplomás is 100.000 Ft.

Egyszerűen itt csak az ingyenélőké a jövő. Egyre jobban nem akarok Európában élni.


2018. márc. 1. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

"Tanulni nincs értelme, kezdődiplomás is 100.000 Ft. "


:D

2018. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj én nem tudom miért vannak úgy oda emberek a migránsoktól. Én speciel csak a tv-ben láttam és szerintem az emberek többsége se látott még, max a határnál vagy BP-n. Ha ilyen helyen laksz és ennyire zavar akkor költözz máshova, de nem az a megoldás hogy "Kiköltözök Európából a migrik miatt"..akkor te is ugyan olyan migráns leszel -.-"
2018. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
57%
Látom, működött az agymosás...
2018. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Sajna ez van... egyébként elgondolkodtál már azon, hogy mi lenne, ha a migránsokba forgatott pénzt inkább ösztöndíjakba és fejlesztésbe ölnék az országok? o(*0*)o

Na az lenne szuper! De nem... a migránsok jobb biznisz, pláne az embercsempészeknek és a modern rabszolgakereskedőknek XP

2018. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De én nem is értem,hogy ezt sokan miért nem veszik észre.

Ez nem agymosás, ez a valóság.

2018. márc. 1. 20:11
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Rossz hírem van, migránsok mindenütt vannak, kivéve Japánt, de ode meg téged nem engednek be, mert migráns vagy.
2018. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért ha én kimegyek németbe dolgozni, akkor nem migráns vagyok, hanem max. vendégmunkás.

Fogalomzavar.

2018. márc. 1. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Honnan vetted ezt az alapellátás dolgot?

Nemrég voltam Angliában (tudom, rossz példa, mert már épp lépnek ki), nem igazán azt láttam, amit itthon beszélnek, hogy kellett volna látnom. Egyetlen őrjöngő muszlimmal se találkoztam, nem zárkóztak még az emberek az otthonukba félelmükben... Igen, tény és való, hogy követtek el a bevándorlók bűncselekményeket, nehezebben szocializálhatók, voltak terrortámadások, és hogy jobb lenne, ha nem jönnének. De azért apokalipszis szerintem nincs. A leírásodból süt, hogy szarsz te pl. a közbiztonsági kockázatra (pedig ezért szoktak a leginkább pánikolni, hogy majd a nők nem mehetnek az utcára), a hosszú távú hatásokra is, csak azt nézed, hogy rohadjanak meg, ezek pénzt fognak kapni, mikor nekem meg nem adnak ingyen pénzt (egyébként honnan vetted ezt az alapjövedelem dolgot? A jóléti államokban folyt némi vita arról, hogy talán be kéne vezetni, hogy minden állampolgár kapjon egy bizonyos alapjövedelmet, alanyi jogon, ami a túléléshez elég, és ha bármi mást is akarsz (kocsi, nyaralás, hobbi, gyerek), akkor dolgozz érte, viszont ha nincs munkád, akkor se döglesz éhen, ez az alapjövedelem. Amire te gondolsz, amit a migrik is kapnak, meg nálunk a cigók is, az a segély)

Azt, hogy dolgozni, tanulni nem akarnak, se tudom, honnan szoptad. Ja, de, tudom. Ezt szajkózza a média. Beszéltél akár egyel is személyesen, vagy ezt csak feltételezed? Az ájfón megint csak a prolik szemében szálka, valamiért az ájfón-bmw kombóra azonnal ugrotok. Cseszheti a bantunéger az ájfónját, ha szomjan hal mellette, mert tényleg annyian vannak, hogy nincs már neki hely.

A megoldás a terrorszervezetek kiherélése, a középiskolai képzés szélesítése, az ingyenes fogamzásgátlás, és a túlszaporodás szankcionálása lenne támogatás helyett (aki eddig nem vette volna le a fejem, az ezután biztos le fogja, de nézd meg, hogy Magyarországon ki szül hat gyereket. A mélyen vallásos, aki szerint a fogamzásgátlás bűn, de az asszonnyal birkózni szeret; az, aki semmit nem ért el és élete egyetlen értelme, hogy csinált hat gyereket és most már megadják neki a tiszteletet amit követel; meg az iskolázatlan, mélyszegénységben élő tudatlan emberek).

Ha nem akarsz itt élni, akkor menj el, senki nem fog erőszakkal visszatartani, már nem az a világ van. Egyetemista korunkban mindannyian nyomorogtunk, akik első generációs értelmiségiek (sic) vagyunk, és nem tudtak minket a szülők támogatni, de lehet picsogni meg mást okolni, meg lehet tenni a saját boldogságodért. Mondanám, hogy ha elvégzed az egyetemet, jobb lesz, de ha havi 100K-ra számítasz kezdőként, akkor minek szenvedsz egyáltalán egy ilyen szakkal? Nem szoktam bölcsészeket ekézni, főleg, mert én is az vagyok, de most már igazán elárulhatnád melyik szakma az, ahol pályakezdőként annyit kapsz, mint egy árufeltöltő diákmunkás.

2018. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Több millión tartanak ode Közép-Afrikából, ez tény.

Nem nem beszéltem velük, de hova és az itteni ember kárára...

Fogalmazzunk segélynek. Itthon és Németországban is ugyanannyi segélyt kellene adni nekik, hogy ne jusson eszükbe továbbállni. Azért a pénzért meg lehet egy dolgozó magyar 3 hónapig dolgozik, de sebaj.

Én is jobban járnék, ha eldobnám az útlevelem és migri lennék csak nem nézek ki annak.

2018. márc. 1. 21:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Számviteli diploma, könyvelő iroda, teljes állás
2018. márc. 1. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!