Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki ez ennyi idősen?

Ciki ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, pár hónap múlva 19. A környezetemben a velem egykorúak még suliba járnak, kitűzött céljaik vannak. Én befejeztem az iskolát miután meg csináltam a szakmám,majd elkezdtem az érettségit, de abba hagytam. Jelenleg dolgozom, lassan fél éve bár nem a szakmámban. Most jól érzem magam az életben is és a munkahelyemen is. Viszont a jövőre nézve nem tudom mennyire lesz jó, hogy csak egy szakma van a kezemben. Valaki van/volt hasonló helyzetben? Ti nem éreztétek cikinek, hogy ti már dolgoztok rendes munkahelyen, míg a többi ismerősötök tanulnak és vannak céljaik, terveik? Vagy csak én érzem furán magam emiatt?

2018. jan. 2. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
szereted a szakmad? ha igen akkor probalj meg abban elhelyezkedni ha nem akkor nyugodtan csinald ezt vagy ha kesztetest erzel akkor tanulj tovabb, de az elet pont hogy akkor jo ha elegedett vagy (habar akkor nem tennel fel gyakorin kerdest errol szerintem) szoval a lenyeg h ne az hatarozza meg a tettedi h masok h elnek, ha es en buszke voltam mindig arra h dolgoztam
2018. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

En 21 evesen fejezte be a sulit de van olyan haverom aki meg most is tanul 27 evesen.

Akkor is lehetnek celjaid ha dolgozol es a karrieredben is lehet elorelepes. Volt par munkahelyem volt es mindenhol csak egyre tobbet kerestem mert tobb tapasztalatom lett. Most kulfoldon vagyok es munkat keresek ugyhogy foleg tobbet fogok keresni mint Magyarorszagon.

Az iskola csak akkor er valamit ha jo szakon vagy.

2018. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnökinfón tanulok, de ha jól megélsz, és a jövőd sem kilátástalan, nekem egy rossz szavam sincs rád. Nekem fura hogy nem kevés ismerősöm már családot alapított, dolgozik, meg mit tudom én mi, de jólvan, ha jól érzik magukat tegyék :D


Aztán gondolom hogy van valami ötleted hogy mit szeretnél csinálni, törekedj afelé, de azért tanulni valami mást, mert azt hiszed hogy mások azt hiszi rólad hogy..

2018. jan. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

,,Ti nem éreztétek cikinek, hogy ti már dolgoztok rendes munkahelyen, míg a többi ismerősötök tanulnak és vannak céljaik, terveik?"


Milyen céljaik, terveik? A munkával kapcsolatos célok és tervek semmit nem érnek, azon kívül hogy több pénzük lesz és nem gyári munkából. Pont ezért ne érezd magad kevesebbnek, de tanulj. És ne azért, hogy jó munkád legyen, hanem azért hogy okosodj.

Én egy betűt se pazarolnék a memóriámból pl. olyan egyetemi szakokra, mint Pl. kereskedelem és marketing, pénzügy és számvitel, jog stb. tehát ami csak a munkában és az emberi civilizációban felhasználható tudás. Sose mennék csak azért egyetemre, hogy jó munkám legyen, hogy a környezetemnek bizonyítsak, hogy úgy tűnjön ,,vannak céljaim", hogy értelmiséginek mondhassam magam, hogy anyám és apám büszkék legyenek, hogy bekerüljek az egyetemi közegbe.

16 éves korom óta pszichológiát akarok tanulni, és ha elég erősnek és késznek érzem rá magam (ha ez valaha egyáltalán be fog következni az életben), és fel is vesznek, akkor szeretném végigcsinálni...és komoly érdeklődéssel, nem azért hogy majd emberekkel beszélgessek a problémájukról. Magyarán azért akarok tanulni, hogy ,,kitörölhessem vele a seggem,,.


Ja amúgy én 21 vagyok és nem érzem magam kevesebbnek, mint az ismerőseim akik nemsokára diplomáznak. Volt egy ilyen időszakom amikor brutálisan felnéztem az egyetemistákra, és nézegettem felvin a szakokat hogy na melyik legyen, ahová fel is vennének jövőre, csak hogy én is egyetemista legyek...

2018. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Én érettségi után szakmát tanultam..már 3 éve dolgozok. Az utóbbi időben már vállalkozóként. Saját házam és autóm van 23 évesen hitel nélkül míg a volt osztálytársaim fele még egyetemre jár..

Szóval nálad se az a ciki hogy dolgozol és szakmád van, hanem hogy nincs egy értelmes terved a jövőre nézve.

2018. jan. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Hát tanulj valamit te is.
2018. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem cikiség-nemcikiség kérdése. Egyedül az fontos, hogy később, évek múlva is megtudsz-e majd élni kényelmesen?

Ma már az érettségi olyan, mint régen a 8 általános, nincs értéke, de kell, hogy legyen, mert mindenhol kérik. Szóval érdemes lerakni, és nem is nehéz.

Én pl. azért tanultam tovább, hogy később egyedül is helyt tudjak állni az életben, és történjen bármi, több mindenhez tudjak kezdeni, így könnyebben tudjak munkát találni.

2018. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok én is még nem dolgoztam rendesen, mert gimibe jártam leérettségiztem utána kezdtem szakmát tanulni, most fogom az első szakmám hamarosan megszerezni, és keresek pénzt is tanulmányaim alatt, ha úgy vesszük támogatás, ösztöndíj, abból az összegből pedig elvégzek egy önköltséges képzést még, úgy hogy a lényeg annyi, addig kell tanulni ameddig benne vagy, mert ha elhelyezkedsz rendesen munkába, utána nem sok kedve van már az embernek tanulnia szerintem, bár ez is ember függő, ha meg a szüleid támogatnak még, akkor ne kapkodj el semmit, tanuld ki amit még szeretnél, 2 szakmával esélyesebb manapság nekifutni a munka világának.
2018. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!