Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is elköltöztök Magyarország...

Felkelhetetle kérdése:

Ti is elköltöztök Magyarországról ha idén is a jelenlegi kormány nyer?

Figyelt kérdés
Mert én 100% eltűnök innen, én nem ilyen jövőt szánok a gyermekeimnek. Gyakorlatilag ha valakinek nincsenek milliói félretéve egészségügy nincs, oktatás valahol a 70-es 80-as évek közé rekedt és az adópénzeket gyűlöletkampányokra (plakátokra, propagandára) költik. A magyarországi média kezd szinte teljesen megegyezni az észak-koreai médiával gyakorlatilag másból sem áll a legtöbb médiás felület minthogy az emberek agyát kimossa. Én nem tudnám végig nézni hogy a gyerekeim ilyen közegben éljenek. Nektek mi erről a véleményetek?

2018. febr. 24. 21:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/130 anonim ***** válasza:
80%

Megoldanám én, de ehhez nem csak én kellenék. Olthatom én vízipisztollyal az erdőtüzet, ha a kormány a másik oldalról tonnaszámra önti rá a kerozint.


Azt meg, hogy kimegyek, nem megfutamodásnak gondolom. Nem azért tanultam nyelveket, hogy Steamen tudjak más játékosokkal beszélgetni, esetleg felirat nélkül filmet nézni. Szerintem ezt élelmességnek hívják, amikor látod, hogy az egyik úton nem lesz jobb, akkor nem megyek neki nyolcadjára is fejjel a falnak, hanem áttérek egy másik útra. Ha valaki azért a puszta tényért, hogy erre lehetőségem van, lehurrog, nem tud meghatni. Én sem áldozatok nélkül teszem meg.


Egy életem lesz, szeretném jól csinálni, ennyi kijár nekem. Örülök, ha valakinek sikerült javuló tendenciák vélt képével, netán valamiféle másvilági jutalommal ámítani magát, de nekem nem jött össze.

2018. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/130 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon gáz, hogy egyesek nem bírnak beletörődni, hogy vannak akik szeretnek itthon élni, boldogulnak. Ennél meg sokkal-sokkal rosszabb helyekre is születnek gyerekek meg nőnek fel. Ha őseink is így gondolkoztak volna, ma már nem sokan lennénk. Közel sem olyan szörnyű ez az ország mint amennyire túldramatizálják. Kicsit körül kéne nézni a világban milyen körülmények is vannak. Azt hiszem utána többen megbecsülnék hogy ide születtek.
2018. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/130 anonim ***** válasza:
66%
Ha még egyszer kétharmad lesz, én elköltözök, az biztos.
2018. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/130 anonim ***** válasza:
30%
Nekem 29 éves létemre lakásom és autóm is van, igaz utóbbi 11 éves, de hitel nélkül. És mindez ebben a "borzasztó" országban egy darab szakmával. Már lassan szarul érzem magam, hogy boldog vagyok Mo.n.
2018. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/130 anonim ***** válasza:
26%

111.


Ha te "nem azért tanultál nyelveket, hogy...", akkor semmi köze a kormánynak az elköltözésedhez.

A kerozinos meg a buddhista felhangos másik utas általánoskodó okoskodásod meg csak blabla, már ne is haragudj.


Találtál volna te mindenképpen ürügyet, hogy másra foghasd, hogy miért is vállalsz sorsközösséget a magyarok helyett másokkal. Bár lehet, hogy csak állampolgárságra vagy magyar; szóval jobb is.

2018. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/130 anonim ***** válasza:
72%

Ha a kormány kétharmaddal nyer, akkor szinte biztosan. Magyar vagyok, nem akarom elhagyni a hazámat, de szeretném, hogy az utódaim szabad emberek legyenek, szabad országban. Ha Magyarország nem lehet szabad, és ha már úgy érzem, nem tehetek semmit ezért, akkor elmegyek, mert nekem is csak egy életem van.


Ha tovább fokozódik az orosz befolyás és az ország putyinizálódása, nincs itt mit keresnie egy szabadságszerető magyar embernek sem.

A Szabad Magyarország ott van, ahol szabad magyar emberek élnek - mert a szívükben hordozzák a szabad magyar hazát.


Ahogy a 48-as szabadsághacosoknak is menekülniük kellett Haynau terrorjától, ahogy az 56-os szabadságharcosoknak is el kellett hagyniuk ezt az országot, nagyon valószínű, hogy ha így haladnak a dolgok, a mai szabadságszerető, demokrata magyaroknak is el kell menekülniük a szülőföldjükről előbb, vagy utóbb. Sajnos csak idő kérdése, ahogy ez kinéz.


De a Haynau-félék, a mai kor nyilasai, kommunistái, az orbánista diktatúrát építő, az országot orosz gyarmattá silányító hazaárulók, és a ma diktátora is jobb ha tudja: hiába üldöz el minket!


Lesz még szabad ország Magyarország, és akkor mi is visszatérünk ide, újraépíteni, amit leromboltak!


Ahogy a Habsburgok, a komcsik, a nyilasok, a bolsevikok, úgy a mai illiberáis kleptokraták is hiába örvendeznek, mert a napjaik meg vannak számlálva! Szellemi elődeik, a korábbi diktatúrák építői is azt hitték, hogy örök rendszereket betonoztak be, de azok kártyavárként omlottak össze. MOST IS ÍGY LESZ!


Eljön az idő, amikor magától omlik majd össze az orbáni maffiaállam, és akkor mi mind hazatérünk, egy SZABAD Magyarországot építeni a romokból!

2018. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/130 anonim ***** válasza:
86%

#115. nem igaz, hogy nem érted. Azért tanultam, mert a világban sokkal könnyebb így boldogulni. Sz*r a helyzet az országban, így épp kapóra jön a nyelvtudás kitelepülésnél. Ezt hívják "boldogulásnak". Ha azért feccöltem volna bele ennyi időt, hogy kissrácként magyarosítás nélkül játszhassam a játékokat, az kicsit parlagon hagyott tudás lenne, nemde? Ellenkező esetben táthatnám itthon a számat. 2 felsőfokút most nem tudnék csak úgy előrántani.


Na, most hogy ezt így el kellett magyaráznom neked, elmagyarázom a másikat is. Ilyenkor mindig jön a rágalom, hogy a magamfajták nem akarnak sorsközösséget vállalni a magyarokkal. (Ezt egyébként 90%-ban olyanoktól hallom, akiknek vagy jól megy a szekér, vagy nem, de kb. lehetetlen volna számukra, hogy elköltözzenek.) Ez nem igaz, csak nem akarunk szélmalomharcot vívni. Még egyszer mondom, egy életem van, a gyerekeimet is egyszer tudom majd felnevelni. Nincs jogom ezt jobb lehetőségek között megpróbálni? Te azt mondod, hogy azért, mert ide születtem, nekem kötelező itt végigszopnom az életemet, mert "muh sorsközösség". Igen, aki valahol megszületik, annak ott kell élnie és megdöglenie még a 21. században is, különben mocskos hazaáruló :^)

Szóval én elmondtam, hogy miért nem akarok maradni, annak ellenére, hogy sok aspektusát szeretem az itteni létnek. Ezt te nemes egyszerűséggel elintézed egy lebaromságozással, meg egy kis ad hominem dobálássl. Meg sem indokolnád, hogy miért baromság, de nyugi, nem haragszom.


Annyiszor hallottam már ezt. Ugyanakkor az is nagyon új, ahogyan ebből elegánsan kikanyarítottál egy "te nem is vagy akkor valszeg igazi magyar, nem is fogsz hiányozni, dirr-durr" szöveget. Ejj, egy kis indirekt zs-zés, c-zés. Még így több ezer km távlatából is teljesen olyan érzést képes ültetni a szívembe, mintha otthon lennék *szipp, szipp*. Tényleg, ezt még totál nem hallottam 1578 alkalommal, nagyon eredeti. Éppen ezért az 1589. alkalommal is meg fogok rajta sértődni, megígérem. Oké?

2018. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/130 anonim ***** válasza:
11%

117.


Persze, minden oké.


Elhasználtad az ingyen felnevelésedet, kezdve a születésedkori orvosi ellátással, folytatva az ingyenes védőoltásokkal, az iskolával, ahol írni-olvasni tanítottak, a nyelvtanítással, és amit csak kaptál, amiért nem fizettél. És úgy néz ki nem is fogsz.


Ahelyett, hogy meghálálnád, amit kaptál, inkább valami zsebből húzott ürüggyel MÁSHOL hálálod meg, amit OTT nem kaptál, MÁSOKat gazdagítasz azzal, ami MO-on kaptál, MÁShol fizetsz adót, hogy MÁS ország polgárai nyerjenek hasznot abból az értékből, amit te magadban fölhalmoztál MO-on.


Ez szerinted rendben van? Ez szerinted oké?

2018. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/130 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy költözöm!

Minek költöznék?

Jól élek, jól keresek, haladok az életemmel.

2018. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/130 anonim ***** válasza:
84%

Az annyira van "ingyen", hogy a szüleim mióta vagyok nekik (és már évekkel előtte is amúgy) folyamatosan dolgoztak és adóztak, hogy ezek nekem ingyen lehessenek. Mert ezek a dolgok mindig is úgy voltak ingyenesek, hogy az adófizetők fizettek érte.

Továbbá kérdezem, hogy tudsz-e a röghöz kötési szerződésről. Amely megköveteli, hogy a diploma megszerzése után itt dolgozzak le meghatározott számú évet, vagy pedig fizessem vissza Magyarországnak a tandíjat az itt le nem dolgozott évekhez részarányosan. Ilyen durván ez csak hazánkban van így. És végül de nem utolsó sorban, EU-s tagállam polgáraként vagyok egy olyan EU-s országban, amelyiktől kb. a legtöbb EU-s támogatást kaptuk. Tudod, azt, amiből olyan jó sokat elcsaltak. Így az egésznek a fényében szerintem ez nem csak oké, hanem több, mint oké. Állami alkalmazott lévén meg főleg.


Azt még mindig nem tudom, miért "mondvacsinált" indok egy 150-200 ezres itthoni kezdőfizetéssel szembeni 2500-3800 eurós kinti.

2018. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!