Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Paks II...

Mit gondoltok a Paks II építéséről?

Figyelt kérdés

2018. febr. 16. 16:11
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
46%

Ez kicsit elment egy humorestbe, most komolyan az a Fidesz nagy dicsősége, hogy és ezt még be is ismered, hogy hibás döntés hoztak az orosz hitellel, de nem baj, mert elő lehet törleszteni?

Mondjuk legalább van kormánykritika, még ha nem is ennek szántad. :-)

Tényleg pörög valakinek az agya, körbe-körbe a maga mániákus módján, és be akarja adni a hibáról, hogy az milyen jó volt, ez nem kicsit komikus. :-)

Az állampapírok kamatát döntően meghatározó tényező a mindenkori jegybanki alapkamat, az meg egész Európában egy csökkenő trendet mutatott 2012-2013 után, tehát a lehető legrosszabbkor írták alá a paksi hitelcsomagról a döntést, hiszen épp utána indult a mélyrepülés kamatok tekintetében, de legalább ebben konszenzus van kettőnk közt. Igen az orosz hitel már tudjuk, hogy hiba volt.


Amúgy ez lesz az új terminus technicus a "sötétzöld"? Most már nem "köcsöglibsik" leszünk, ha nem értünk egyet a Fidesszel, hanem "sötétzöldek"? :-)

2018. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
64%
Mitől lenne hibás egy pluzs opció, amivel vagy élünk vagy nem??? Nem sokat értesz a pénzügyekhez sem, az látszik. A sötétzöldből talán tényleg le kell hagyni a zöldet, igazad lehet.
2018. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
44%

Miért is rossz dolog eladósodni egy nagyhatalomnak egy olyan hitelszerződés keretei között, aminek a feltételeit ők diktálták, na vajon miért.

Ha most erre magadtól se jössz rá...

2018. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
62%

Minden esetre a csehek is követni akják a példánkat:


[link]

2018. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
33%

Mindenesetre a 888 szokás szerint csak azt fordítja le, ami neki tetszik, azt is kicsit ferdítve...

az "atomhülyék" meg is hiszik.


Az egész eredeti Politico cikk arról szól, hogy amennyiben Csehország számára nem lazítanak bizonyos pályáztatási feltételeken, akkor kénytelenek lesznek egy államközi szerződéssel finanszírozni a beruházást. Érdekes, hogy az eredeti cikk arról is ír, hogy Oroszország mellett ilyen szerződésre pályázik Kína és Dél-Korea is, ami miatt a magáncégek mint a Westinghouse, ami a korábbi temelini bővítést csinálta volna háttérbe szorulna.

A cikk egyébként végig arról szól, hogy amennyiben Csehország is egy a magyarhoz hasonló megállapodás mellett dönt, és történetesen az oroszokkal, akkor sokkal keményebb lehet ellenük az uniós nyomás és fellépés, főleg, hogy két atomenergia ellenes szomszédjuk (Németország, Ausztria) is van. Az egész írás lényege, hogy Csehország az oroszokat alkudozásra használhatja, és szükség esetén velük építtet erőművet, de ekkor meg nagyobb lesz rajta a nyomás mint Magyarországon.

Ez az, amit már "elfelejt" lefordítani a 888, de én voltam akkora "sötézöldköcsöglibsi", hogy elolvastam az eredetit.


Ja és még valami, Csehország Magyarországgal ellentétben vagyonokat költ a megújulókra is, arányaiban ha elkészülnek az új szél és naperőmű parkok, akkor Németország után Csehországban lesz a legnagyobb az egy főre jutó ilyen eredetű energia.

Tulajdonképpen senkit nem zavarna a mostani paksi blokkok helyett újak építése, ha azt úgy intéznénk mint a csehek, ők ugyanis kapásból hat potenciális kivitelezővel is tárgyalnak, mi meg tárgyaltunk titokban Oroszországgal, azt a nem jóját micsoda verseny alapján lett kiválasztva a VVER-1200-as, meg az eladósodás a ruszkiknak.

A csehek legalább meghallgatják a magáncégeket meg a kínai és koreai hiteleket is mérlegelik.


Amúgy ha van eszük, akkor saját pénzből építik, és a legolcsóbb ajánlattevővel. Attól, hogy a fideszesknek ezt hiszik továbbra sem jó tökig eladósodni egy nagyhatalomnak, semmilyen indokkal, egy általuk diktált hitelszerződés alapján.

2018. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
67%
Attól, hogy te sötétzöldként sokadik magyarázat után sem érted, hogy semmiféle nagyhatalomnak nem adósudtunk el, mert előtörleszthetünk, és előtörlesztünk, nem mi tehetünk. Mint ahogy arról sem hogy Paks ügyében sem csak az oroszokkal folytak tárgyalások, de az ő ajánlatuk volt a legjobb, és ezért azt fogadtuk el.
2018. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
42%

Attól, hogy te atomhülyeként (viccnek szántam, de látom illik rád) továbbra sem vagy hajlandó megérteni, hogy nem jó eladósodni egy nagyhatalom vagy egy nagyon gazdag befektető irányában, (mit gondolsz annak idején miért volt rossz, hogy a Templeton kezében volt egy rakás állampapír), mit gondolsz miért nem jó, ha az államkötvényeid egy másik állam kezében vannak, miért próbálja ezt mindenki elkerülni pl. USA mennyire tart a kínaiaktól emiatt??? A csehek is miért utolsó lehetőségként tekintenek egy ilyen konstrukcióra?

Azért mert soha sem jó, ha valakinek ekkora hatalma van fölötted.


De ha már itt tartunk én nyitott vagyok, linkeld már be a tendert, amin indult a koreai, az amerikai, a francia, és a kínai induló, hagy lássuk ők mennyiért is ajánlották a két paksi blokk elkészítését, elvégre én mint biztos rossz helyen kerestem, akkor mutasd légyszíves más kivitelező milyen konstrukcióban építette volna a reaktorokat, és persze a tendert is, ami alapján a felelős nemzeti kormányunk komoly társadalmi és üzleti vita, parlamenti vitanapok után kiválasztotta az elvileg legjobb orosz fél ajánlatát.

2018. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!