Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ha egy kormány...

Fideszesek! Ha egy kormány folyamatosan össze-vissza hazudozik, attól még akarhat jót nekik, vagy valószínűleg inkább rombolja, tönkreteszi az országot?

Figyelt kérdés
Arról nem beszélve, hogy sok erkölcstelen, magyarellenes dolgot tesz. Pl. kitüntet magyarellenes írókat, ilyen szervezeteket támogat, szektákat támogat milliárdokkal, lenyúl sok mindent, kedvenc polgármestere az ország egyik leggazdagabb embere lesz, stb.

2018. jan. 12. 10:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
18%

"13, miért lenne vergődés? Aki hazug, az nem jó ember. A Jobbik pl. sokkal kevesebbet hazudik, és sokkal őszintébb, kimond dolgokat."


Elmondom, hogy szerintem miért az, aztán meg eldöntöd, hogy egyet értesz e velem.


Először ugye a kérdés a Fidesz szavazóknak szólt. Ez alapjáraton nem túl értelmes dolog, egy olyan "helyen" ahol szinte mindenki utálja őket. A legtöbb "Fideszesek!" kérdésnél nem a Fideszesek válaszolnak, hanem 10 ből 9 szer olyan ír, aki nem Fideszes csak szidja őket.


Másrészről meg igazad van, a hazugság az nem jó, (bár van ugye kegyes hazugság is, illetve ezerféle de ebbe ne menjünk bele) viszont ha te ezzel a kérdéssel nem igazán fogod "megvilágosítani" a Fideszeseket, hogy Orbán Viktor milyen hazug ne szavazzatok rá. A Fideszesek is tudják, hogy Mészáros Lőrincnek "lopott" vagyona van. Csak ugye lehetnek más okaik, amikért ezt elnézik. Van akiknek így is megéri a Fidesz és ezt elnézik nekik.


Harmadrészt pedig azért, és ez nekem szemet szúr: Annyira erősen szidjátok a Fideszt, de ennek ellenére mégsem tud senki létrehozni egy olyan ellenzéki pártot, ami egyáltalán meg tudná őket közelíteni szavazóbázisban.


Na én ezért mondom, hogy vergődés. Különösen a harmadik dolog miatt. Amiben gondolom egyet értetek velem elvégre ezek tények.

2018. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja amugy ez a legtöbb ország minket irigyel kijelentés még meredekebb mint amire számítottam.


De, hogy a történetet befejezzem: szóval aki azt mondta, hogy ez elég ahhoz, hogy támogassa, akkor tegye. De jobb ha tőlem tudja, hogy a Fidesz politikai direktívájával és akcióival egyszerűen lebontja az eredményeit. Egészséges társadalomban, ezért már régen elfogyott volna a Fideszesek többségének is minden érv a Fideszre szavazás mellett. Nem tudok olyan indokot amiért elhanyagolható lenne az uszítás, uszító plakátok, uszító konzultációk, uszító sértegető kampányok, a szervezett állami rablás, jogállam nem tisztelése, az amúgy is gyatra szociális modell lezüllesztése, az egyenlőtlenségek tudatos növelése, illiberális haverkodás, a Horthy rendszer restaurációja, és egy sor dolog amit én nem szívesen támogatnék azért mert kétségkívül vannak olyan eredmények amiket itt mér mondtatok.

Aki mellé áll az tudjon róla, hogy az emberi rosszaság és önzés oldalára állt, kár szépíteni.

2018. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Néhány ember szerint ha itt nincs napi kivégzés mint Észak-Koreában, akkor számukra már dübörög a "demokrácija".

Ha meg némelyik ember diplomával netán annyit keres mint egy nyugati minimálbéres utcaseprő, akkor számára az a karrierlétra csúcsa.

De láttam már olyan esetet is hogy széttárt karokkal fejezte ki elégedettségét mert van egy 9. emeleti albérlete ahol nem ázik.

2018. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"Zene és tánc is elég egyeseknek, na meg egy kis zárcsökkentés: "


Ez így van.

https://www.youtube.com/watch?v=mVJHKuwyAiM

2018. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy akarhat. A politikusok nem mondhatják ki az igazságot, mert az "fáj",.azzal nem lehet választást nyerni.
2018. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

21, attól, hogy nincs népszerűbb párt, ez akár lehet a legrosszabb párt is, ahogy az egyik legrosszabb is. A 100-as átlagos IQ-jú, politikailag analfabéta többségnek nem feltétlenül van igaza.

22, szerintem a jogállam lebontása, kevés demokrácia, uszítás és hasonlók sokadrendű dolgok. Ez szerintem nem sokakat izgatna, ha jól kormányoznának, mint Szingapúrban, ahol diktatúra van, még szemetelni is tilos, mégis elképesztően jó ott élni, és 3-4-szer magasabb a GDP, mint nálunk. Az elsődleges kérdés a gazdaság, jólét. Horthyt amúgy elítélte már többször a Fidesz, valójában nem egy nemzeti párt, csak hazudoznak össze-vissza a nemzeti érzelmükről az egykori libsik, KISZ-titkárok.

2018. jan. 12. 15:29
 27/36 anonim ***** válasza:

"A 100-as átlagos IQ-jú, politikailag analfabéta többségnek nem feltétlenül van igaza."


Elég sok értelmes ember is szavaz a Fideszre. Minden pártnak vannak okos és buta szavazói. A Fideszre se csak öreg migránsoktól rettegő nyugdíjasok szavaznak, hanem sokféle emberből tevődik össze a bázisuk. Szóval a Fidesz bázisát nem csak olyanok alkotják mint azt ti itt hiszitek. Amikor a másik oldalt szidja valaki az csak kifogás.

2018. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Én is átlagról beszéltem, és mint írtam, az átlag egy kis rezsicsökkentésért is megválasztana akárkit... A többség választását nem kellene automatikusan helyesnek tekinteni, sőt, szerintem általában nagyon rossz.
2018. jan. 12. 16:39
 29/36 A kérdező kommentje:
Egyébként egy értelmes, diplomás ember is megválasztana bárkit egy kis rezsicsökkentésért. Nemrég a CEU egyik kutatója akadt ki, aki addig nagy fideszes volt, de ő is csak azért, mert nekimentek a CEU-nak...
2018. jan. 12. 16:40
 30/36 anonim ***** válasza:

"A többség választását nem kellene automatikusan helyesnek tekinteni"


Ebben igazad van. Én nem mondtam, hogy a többség a jót akarja mindenképpen se azt, hogy a többség döntése helyes. Csak arra céloztam, hogy ironikus, hogy ennyi szidalmazás mellett nincs életképes ellenzék. Azonkívül másik oldal szavazóinak szidása pedig undorító dolog. Erre is gondoltam.

2018. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!