Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemények erről az...

Mi a vélemények erről az orbán beszéd miatti földre teperésről?

Figyelt kérdés

Valóban az a szólásszabadság, ha kifütyülünk egy beszédet mondó politikust mikor azokhoz beszél, akiket érdekel a mondandója?


Természetesen a hajhúzással, fölreteperéssel én se értek egyet, a kivezetés vitatéma, de végül is megzavart egy rendezvényt.


De mi lett volna vajon itt a teljes mértékben elfogadható megoldás?


2017. júl. 26. 11:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

De, valamit nyilván lepapíroznak, hogy legyen kinn mentő rendőr stb ami sok emberrel jár. De egy politikai eseményt vagyis jobban mondva egy politikai szervezet által szervezett eseményt miért ne lehetne megzavarni? Ők azzal az eseménnyel kijelentik a politikai állásfoglalásuk. A szervezők, és a hallgatóság is. A sípolók miért ne fejezhetnék ki a politikai álláspontjukat? Hiszen tulajdonképpen ez erről szól, ez egy "gyűlés".


Ne kezdjünk el böllérfesztiválokról meg vegán ételosztásokról beszélni, mert nyilván nem erről van szó, és szerintem más rendeletek is vonatkoznak hozzájuk...

2017. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21.30


Aki a véleményét akarja kifejezni, az fejezze ki a saját akármije által szervezett rendezvényen. Ne a máséba avatkozzon, és főleg ne aránytalanul nagyobb hangon. Nem vetélkedőt hirdetett a szervező, hogy ki lesz hangosabb.


Vegye a fáradságot, és szervezzen magának, ne a mások által odahívott embereket használja a saját céljaira. Van elég szabad közterület is, van másik idő is, amikor tarthatja.


De igenis, szerintem jó példa az evéssel kapcsolatos. Mert arra nincs joga senkinek, hogy ha nem tetszik, ahogyan a másik főz -közterületen-, akkor odatolakodjon, és belerakja a szerinte odavaló fűszert, vagy, ha annyira rossznak tartja a másikak által főzött ételt, hogy beleköpjön, mert fúj, hogy nehogy valaki megegye.

2017. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Pedig ez a politikai véleménynyilvánítás, egyébként már a görögök óta. Ha valami miatt tüntetnek, miért ne lehetnének ellentüntetők?


Annyiban valóban jó ez a köztéri főzés köztéri tüntetés párhuzam, hogy míg egy közért óriásplakátját megrongálni bűncselekmény, addig egy politikai plakátot megrongálni legyen az a kormányé vagy egy ellenzéki párté, teljesen legális, mivel politikai véleménynyilvánítás része.


Egyedül olyan morális kérdéseket lehet felvetni,amit liberálisként is aggályosnak tartok, hogy mikortól lehet sípolni egy Március 15-i vagy Október 23-i megemlékezésen, és hogy az ott elhangzott beszédek mikortól kezdenek megemlékezésből aktuálpolitikai fröcsögésbe váltani. Ez nyilván az ott lévők megítélésén múlik, ami lehet téves.


innentől kezdve idéznék a TASZtól, az új magyar alkotmány alapján:

"Az Alkotmánybíróság egyik határozatában azt is kimondta, hogy a közszereplőknek, közhatalmat gyakorlóknak (pl.: politikusok, hivatalnokok, újságírók stb.) jóval több kritikát – adott esetben sértést – kell elviselniük mint az „átlagpolgárnak”.


A véleményszabadság nemcsak az egyéni önkifejezés alapját teremti meg, hanem hozzájárul a demokratikus és nyitott társadalom fejlődéséhez is azzal, hogy lehetővé teszi nézetek, eszmék szabad kifejtését még akkor is, ha azok egyeseket megbotránkoztatnak népszerűtlenek vagy sajátos elképzeléseken alapulnak. A véleménynyilvánítás jogának kitüntetett szerepe van az alapjogok között, de ez nem jelenti azt, hogy az élethez vagy az emberi méltósághoz hasonlóan korlátozhatatlan lenne, de mindenképpen azzal jár, hogy csak igen kevés joggal szemben kell engednie, azaz a véleményszabadságot korlátozó törvényeket megszorítóan kell értelmezni." ( [link]

2017. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!