1920 előtti országhatárokért érdemes lenne katonailag harcolni?
Érdekelne, hogy nekem, mint csóró kis embernek ebből lenne-e bármiféle anyagi haszna?
Most még viszonylag értelmesek az emberek, szóval addig akarom ezt megtudni, amíg nincs nagyobb diktatúra és erőteljesebb agymosás. Lehet, hogy most itt a NATO, de nem biztos, hogy örökké fog tartani.
Trianon előtti országokat tekintve gazdaságilag mindig is a középső rész volt a legfejlettebb, szóval nem lehet, hogyha a régi ország határok lennének, akkor most kevesebbet kereshetnék?
Hosszú távon van haszna a hódításoknak? Pl. Egyesült Királyság, Portugália, vagy Spanyolország most kap valami pénzt amiért anno meghódították Amerika jó részét? Akkoriban ezeknek az országoknak mi haszna volt a hódításokból? Nyilván volt egy nagyon kis része a lakosságnak, akik nagyon meg gazdagodtak, de a többségnek ez miért érte meg?
Nem is értem egyébként ezt a nagy Trianon szindrómát!
Ha akkor elárultuk egymást, akkor most miért kell sírni? Jó, tudom, nem volt esélyünk, mindenki összefogott ellenünk, csak még több területet vesztettünk volna, a Hold állása nem volt kedvező, a turáni átok, meg a csillagok egymás közti távolsága...
Ismerem már ezeket a szilárd kifogásokat.
A valóság inkább az, hogy sem az itthoni magyarok, sem pedig a határon túli magyarok nem tanúsítottak semmi érdemleges ellenállást.
Észak-Írország például miért tudott fegyverrel is harcolni?
'Machenstein vonul visza Erdelybe es felajaja hogy kikergeti a benyomulo romanokat ha utanpotlast add a hulye Karoli meg latartoztatja...'
Hogy vonul vissza, mikor egyértelmű parancsot kap a német vezérkartól, hogy azonnal menjen vissza Németországba?
Az internálásra pedig azért került sor, mert az előírt határidőig nem sikerült végrehajtani az átvonulást, a franciák pedig követelték a teljes német hadsereg internálását. A német katonákat pedig aligha veszed rá, hogy a magyar államot védjék és nem is szólt erre parancs.
Am pedig nem Machenstein hanem Mackensen. Nem olyan nehéz, ugye? Két nevet tudjunk megkülönböztetni.
Továbbá úgy érzem, magasról tojsz arra, mit írok, csak a magadét hajtogatod rendületlenül :)
Hogy vonul vissza, mikor egyértelmű parancsot kap a német vezérkartól, hogy azonnal menjen vissza Németországba?
Ugy hogy az antant megszegte a paduai egyezmenyt....
Persze ha a tenyeket figyelmen kivul hayjuk akkor ertheto az allatpontod...a nemetek utaltak az antantot es egy barati allamot segitettek volna ellene mert ez altal sajat hazajuk pozicioi is erosodtek volna...Es ezert nem lehet beszelni rolla mind a mai napig mert egyreszt aljassagh volt masrezt puszta szerencse amit mi nem vettunk eszre...Erre kell figyeljuk a tovabiakban es ne doljunk be a mindenhato nato antant hatalmanak folleg annak nem hogy haboru eseten megved,,,es pont minket,,,:)
'az antant fegyverszunetet kotott paduaban ez az egesz antantra vonatkozott'
Nem egészen, a Monarchiának az olaszokkal kellett beszüntetnie a harcot, előtte pedig felvenni velük a kapcsolatot -igaz, a taljánok nem óhajtottak tárgyalni, a teljes megadást követelték.
'a deli tabornokok pedig jogtalanul kenyszeritettek ki a belgradi egyezmenyt hogy onmagukat fenyezzek'
Másik hivatkozás:
'A belgrádi egyezmény kapcsán vannak olyan vélemények, melyek szerint felesleges volt tárgyalásokba bocsátkozni, hiszen a padovai fegyverszünet egyértelműen Magyarország történelmi határait határozta meg fegyverszüneti vonalként, és ennek védelméről kellett volna gondoskodni. Azonban nem hagyható figyelmen kívül az a tény, hogy ekkor még a magyar ezredek jelentős része idegen földön állomásozott. Az pedig, hogy a határok védelmére a felbomló félben lévő hazai hadsereg elég erőt jelentett volna-e, kétséges. Ráadásul néhány külpolitikai tényező is az egyezmény megkötése mellett szólt. A franciák megkérdőjelezték az olaszok által megkötött padovai fegyverszünet érvényét és egyúttal a dunai térségben a francia kormány illetékességét hangoztatták. Németország ekkor még nem írta alá a fegyverszünetet (éppen ezekben a novemberi napokban folytak a német fegyverszüneti tárgyalások) és várható volt, hogy a Magyarország déli határainál álló antanthaderő egy része tovább fog vonulni Németország felé. Ennek megakadályozása egyet jelentett volna egy újabb hadüzenettel. Tehát összességében Magyarország helyzetének stabilizálása érdekében szükség volt az antanttal való közvetlen kapcsolatfelvételre.'
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!