Szerintetek nem volna érdemes a forintot is lecserélni új nagyságrendű pénzzé, mint az oroszok tették a rubellel 1998-ban?
A ma használatos rubelt 1998-ban vezették be, a korábbi rubel 1000:1 arányú beváltásával.
Mivel a forint xart sem ér, nem volna kényelmesebb , ha átvezetnénk az ezer forintot 1 forinttá, az 5 jelenlegi forint is megszűnne, s az új 1 fillér érne annyit, mint most 10 forint.
Ezután az autókat és ingatlanokat ezrekben számolhatnánk, s nem milliókban.
A magyar forint a világ negyedik legkisebb pénz egysége.
Megjegyezem, az ezres átalakítással az egyik legnagyobbá válna, de még mindig kisebb lenne, mint a kuwaiti dinár.
1. A rubel ettől változatlanul semmit sem ér.
2. A líra (amíg volt Olaszországban) szintén rettenetesen sok számjeggyel operált. Nálunk azért még a milliós fizetés soknak számít, a 100 millió lírás meg ott átlagosnak. De ettől még elég jól funkcionált.
3. El kellene fogadni, hogy a pénz a gazdaság eszköztára, és nem fordítva. Ebből következően egy pénzt erőssé tenni mesterségesen nem lehet. Egy gazdaságot lehet, és attól a pénz is erős lesz. Formális manipulációk csak rontanak, a témához nem értők ne ártsák bele magukat olyanba, amit csak rontani tudhatnak, javítani nem. Ha tenni akarnak valamit, akkor tessék. Rá kell kényszeríteni a szakértőket és a vezetőket, hogy megfelelően cselekedjenek. Lehet kezdeni, van mit rendbetenni.
Tudod utolsó, az állam nem egyenlő a politikusokkal. Érted már?
Kérdezhetném úgy, hogy mi lenne a jó ebben az ORSZÁGNAK?
És attól jobban élnénk, ha nem 245 ezer forint lenne az átlagfizetés, hanem 245 forint? Jobb lenne, ha egy kiló kenyér nem 300 forint lenne, hanem 30 fillér?
Ugyanilyen körülmények között élnénk, semmi értelme nem lenne. De ha már mindenképp váltani kellene, akkor az euróra lenne érdemes. Amikor beléptünk az EU-ba, elfogadtuk hogy bizonyos időn belül átállunk mi is az euróra. 4/3 feltételnek megfelelünk, ha kicsit belehúznának pár éven belül megfelelnénk a 4. feltételnek is és be lehetne vezetni. Ugyanúgy keveset keresnénk ( sőt, sokkal szembetűnőbb lenne hogy nálunk nincs 400 euró a minimálbér és 800 euró az átlagfizetés, míg például Ausztriában 3000 euró az átlag vagy Németországban 1400 euró a minimálbér és 3500 euró az átlagfizetés ), nem változna a béreket és az árakat illetőleg semmi, de legalább eleget tennénk egy kötelezettségnek.
nem erősítésre gondoltam, tudom, hogy nem lesz tőle erősebb.
Hanem arra, hogy egyszerűbb lenne beszélni árakról, s a legtöbb pénznemhez hasonló nagyságrendű számokkal számolhatnánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!