1920 előtti országhatárokért érdemes lenne katonailag harcolni?
Érdekelne, hogy nekem, mint csóró kis embernek ebből lenne-e bármiféle anyagi haszna?
Most még viszonylag értelmesek az emberek, szóval addig akarom ezt megtudni, amíg nincs nagyobb diktatúra és erőteljesebb agymosás. Lehet, hogy most itt a NATO, de nem biztos, hogy örökké fog tartani.
Trianon előtti országokat tekintve gazdaságilag mindig is a középső rész volt a legfejlettebb, szóval nem lehet, hogyha a régi ország határok lennének, akkor most kevesebbet kereshetnék?
Hosszú távon van haszna a hódításoknak? Pl. Egyesült Királyság, Portugália, vagy Spanyolország most kap valami pénzt amiért anno meghódították Amerika jó részét? Akkoriban ezeknek az országoknak mi haszna volt a hódításokból? Nyilván volt egy nagyon kis része a lakosságnak, akik nagyon meg gazdagodtak, de a többségnek ez miért érte meg?
Nem is értem egyébként ezt a nagy Trianon szindrómát!
Ha akkor elárultuk egymást, akkor most miért kell sírni? Jó, tudom, nem volt esélyünk, mindenki összefogott ellenünk, csak még több területet vesztettünk volna, a Hold állása nem volt kedvező, a turáni átok, meg a csillagok egymás közti távolsága...
Ismerem már ezeket a szilárd kifogásokat.
A valóság inkább az, hogy sem az itthoni magyarok, sem pedig a határon túli magyarok nem tanúsítottak semmi érdemleges ellenállást.
Észak-Írország például miért tudott fegyverrel is harcolni?
'Csak megfelelo alkamat kihasznalva mikor a mostani antant bukasra all egy haboruban ugy a vege fele...'
Nem NATO-t akartál esetleg mondani?
'Nato es antant ugyanaz ugyanazok alkotjak Anglia Usa Franciaorszag'
Nem egészen. Az antantnak tagja volt -csak alapállamok esetében- Oroszország is, viszont nincs benne a NATO-ban.
'szoval igen amikor oszeomlik akkor kell lepni mert a csatlosait is utni fogjak'
Talán jövőbelátó varázsgömböd van? Ugyanis nem úgy néz ki, hogy a szervezet belátható időn belül összeomlik. Szerintem ez csupán egy vágyálom részedről.
Már 1918 október 18-án, egy budapesti országgyűlésben Alexandru Vaida-Voievod utalt arra, a románok nem kívánnak Magyarország keretei között élni, hanem önálló államot akarnak. Az élesebb szeműek észrevették, mit szándékoznak tenni, de a képviselők többsége és a magyar közvélemény nem vette komolyan, azt hitték, a románok csak a levegőbe beszélnek. Úgyhogy már a diktátum előtt lehetett sejteni, itt komoly nemzetállami törekvések lesznek a szomszédoknál.
A csonkulást csak asszimiláció útján kerülhették volna el, de a dualista állam nem vett tervbe ilyesmit.
Ferenc Ferdinánd volt az, aki a császártól eltérően konföderációban gondolkodott és a magyarokkal szemben a nemzetiségeknek kedvezett volna -ha eljut odáig és nem puffantják le Szarajevóban.
'Ha tisztesegesek lettek volna antantek Magyarorszag ezereves hararait ismerik el...'
Aha, persze... Ha maradnak a Szent István-i államhatárok, szép kis nemzetiségi belháborúnak nézünk elébe. Szar volt Trianon, nem vitás, de a nemzetiségeink önállóságot akartak. Vagy kockáztatsz egy román-magyar háborút?
'Na de summa summarum nezzuk a natot: ugyanugy elbizakodott ugyanugy pucsot csinalt kievben a majdanon'
Nem értem, miért kell mindenáron valami nyugati csínyt belelátni a Majdanba. Ukránok megunták Janukovicsot és elzavarták. Richard Sakwa írt könyvet az ukrán helyzetről és egy árva szó nincs az általad emlegetett puccsról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!