Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is kitiltanátok az autósoka...

Ti is kitiltanátok az autósokat a városból?

Figyelt kérdés

A világ többi városához képest Budapesten a tömegközlekedés az egyik legjobb. Ráadásul kb minden elérhető biciklivel is.

Ennek ellenére minden reggel motorhangra kell ébrednem. Az ablakot pedig a sok pöfékelő autó miatt már ki se érdemes nyitni. Szerintetek nem lenne itt az ideje haladnunk a korral és kitiltanunk az autósokat a p*** -ába?



2017. ápr. 22. 20:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2017. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
31%

Kitiltani? nem

Közel ellehetetleníteni? igen

Magas adókat kivetni, külön sáv csak buszoknak

2017. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Egyébként a mostani halk elektromos autókat szívesen engedélyezném. Azokkal semmi bajom nincs. Viszont aki a villamostól 5 méterre lakik, az nem értem, minek pöfékel az orrom alá.
2017. ápr. 22. 20:24
 4/49 anonim ***** válasza:
66%
Nem
2017. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
82%
egyáltalán nem mindegy mennyi idő alatt ér el az ember a- pontról b-re. arról nem is beszelve ha valaki a városon kívülről akar be utazni vagy fordítva.
2017. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
1,4: Miért nem? Elvileg globális időjárásváltozás van. Videken én sem tiltanám be az autókat, mert ott az életbenmaradáshoz kell, de Budapesten rendes tömegközlekedés van. Gyakorlatilag van, hogy autó nélkül még gyorsabban is eljutok egyik helyről a másikra.
2017. ápr. 22. 20:27
 7/49 anonim ***** válasza:
52%
Itt lenne az ideje de a sok agyhalott bmw-s petitpélókompenzáns úgy sem hagyná.
2017. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
96%

"1,4: Miért nem? Elvileg globális időjárásváltozás van. Videken én sem tiltanám be az autókat, mert ott az életbenmaradáshoz kell, de Budapesten rendes tömegközlekedés van."


Mert annak mi értelme lenne? Még ha valami korlátozáson agyalnál az életszerűbb lenne.

2017. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

Nehéz ügy ez, mert ugye egyrészt nézi az ember a közösség érdekeit, ami az autó ellen szól. Meg nézi az ember a valóságot, hogy alapvetően kényelmesebb és gyorsabb egy autó.


Nekem 1+ óra beérni a munkahelyemre tömegközlekedéssel, ebből 15 perc séta, 2 villamos, 1 metró.


Mindezt hajléktalanokkal és alkoholistákkal teli helyeken (Népliget, határ út, aki ismeri, tudja...). Mellettem betegen krákogó öregek, ordítva, visítva hisztiző gyerekek, mindenki lökdösődik, nem hagynak felszállni, leszállni, úgy kell a tömegen átverekedned magad, mert az 5 méter széles lépcsőn teljes szélességben jönnek veled szembe.


Elmúlt héten minden nap ez volt: Jön a metró, bemondják hogy utasokat nem szállít...oké, már +5 perc várakozás. Utána 15 perc várakozás havas esőben mert nem jön villamos, úgy hogy másik irányba már 5 elment. Átszállásnál megint dettó ugyanez, 15 perc várakozás, felgyűlik a tömeg és nem elég hogy szarrá áztál, még nyomoroghatsz is. Ott vagyok, hogy 1,5 óra mire hazaérek és akkor még nem csináltam semmit.


Ugyanez a távolság autóval még csúcsidőben is csak 20-25 perc, fűtéssel, klímával, zenével, vagy ép csenddel...


Ettől függetlenül legalább a belvárosi részeken én is megpróbálnám minimalizálni a forgalmat és meghagyni az autókat a távolsági közlekedésre.

2017. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
84%
Ki nem tiltanám, de valahogy jó lenne csökkenteni a számukat.
2017. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!