Mi értelme van a gender studies szaknak? Van bármi haszna belőle az országnak?
@1
Épp ezért mi értelme van? Így is vannak értelmetlen, hasztalan szakok, minek még egy?
A társadalom alaposabb megismerése segít azt hatékonyabbá tenni, röviden ennyi.
Mondok egy példát, hogy értsd: panaszkodni kulturálisan nem egy "férfias" dolog, aminek jól kimutatható hatása, hogy a férfiak kevesebbet járnak orvoshoz, ami jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy az átlagéletkoruk durván rövidebb a nőkénél.
Ennek felismerése segít, hogy pontosan célzott intézkedéssel hatékonyan vegyük fel a harcot a jelenséggel szemben.
Már megint ez a pronyó szemlélet... Ez egy értékrendbeli kérdés, ha téged nem így neveltek, akkor valóban nehezen értheted meg, hogy a tudás _önmagában_ érték. Ha valaki 3-4-5 évet tanul egyetemi szinten, akkor az ezáltal sokkal több lesz, mint előtte. Szerintem ebből az ország is profitál.
Oké, de akkor fizesse saját zsebből, ne legyen állami támogatás, mivel ezzel nem fog tudni elhelyezkedni, így az állam csak kidobja a rá pazarolt pénzt. Kb mint a szabad bölcsészet, az se ér egy darab kukoricát se.
Ez már a szaktárcák dolga, akik a társadalomtudósok (pl. gender-szakot végzettek) tanulmányai és erre szakosodott szervezetek megvalósíthatósági tanulmányai alapján meghozzák a legoptimálisabb döntést.
Legalábbis ideális esetben így kéne lennie.
Ez egy mesterszak, amit az végez el, aki foglalkozni szeretne a témával, nem feltétlenül ezen a területen dolgozni. Pl. nekem is teljesen más területen van MSc végzettségem, mint BSc, meg amilyen területen dolgozok.
A létjogosultságát meg nem kérdőjelezem meg azok után, amilyen kijelentéseket tettek az újkommunistákhoz közel álló személyek, lásd pl. Ákos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!