Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a családi adókedvezmé...

Mi a baj a családi adókedvezménnyel?

Figyelt kérdés

Sokan agitálnak ellene, ezért kérdezem.

A Fidesz azon kevés intézkedései közé tartozik, aminek van is értelme és hasznos is.


Sokkal hasznosabbak, mint a különböző segélyek.Mivel, csak olyanok jogosultak rá, akik dolgoznak.


Így, könnyen kiszűrhetőek a megélhetési gyerekvállalók, akik közül a legtöbb "kelet-európai indián".


A családi adókedvezmény nagy segítség a fiatal diplomásoknak is, akik gyermeket nevelnek.


2017. márc. 4. 18:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%

Béci, nincs gondom a matekkal, nav-kalkulátort használtam, talán hevenyészve ütöttem be az adatokat. (A nagyobbik lányom pont harmadikos, még nem tartanak itt.)

Akkor pláne. A lényegben szerintem egyetértünk.

2017. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

Röviden az a baj, hogy semmire nem jó! Nem azért van, hogy jobban éljen a sok gazdag nagycsaládos, hanem arra lenne, hogy könnyebb legyen gyereket vállalni. Pont erre nem jó. Ugyanis pont az első gyerek után jár a legkevesebb kedvezmény meg a legkevesebb családi pótlék.

Épp, hogy fordítva kéne! Első gyerek után nagy kedvezmény másodikra ugyanannyi, harmadik után meg fele annyi, aki meg el bír tartani 4-5 gyereket, annak amúgy sincs szüksége állami babusgatásra.


A rendszer akkor működne amúgy jól és növelné tényleg a születésszámot, ha gyerekek után kapnák a fejpénzt a szülők, tehát mondjuk minden gyerek után havonta adott összeg, amit akkor is kapna, ha nem dolgozna. A jelenlegi csak arra jó, hogy gazdagék hizlalják a pocakot.

2017. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

"A rendszer akkor működne amúgy jól és növelné tényleg a születésszámot, ha gyerekek után kapnák a fejpénzt a szülők, tehát mondjuk minden gyerek után havonta adott összeg, amit akkor is kapna, ha nem dolgozna. A jelenlegi csak arra jó, hogy gazdagék hizlalják a pocakot."


A megélhetési gyerekvállalást ismerjük, köszi, elég volt belőle, épp ezt próbálják felszámolni. Semmi szükség családonként 6-8 tanulatlan, munkaképtelen utód finanszírozására.

Sokkal inkább szükség van arra, hogy azokat, akik egyébként képesek lennének gyerekeket felnevelni, taníttatni, de a karrier építése, egy bizonyos elért életszínvonal elvesztésének félelme miatt nem vállalnak több gyereket, ösztönözzék erre.

2017. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%
ma 18:21 Amit te leírtál az egyszerűen hazugság. A családi adó mint előttem leírták már az összes járulékból levonható. Tehát egész alacsony jövedelemmel a teljes összeg igénybe vehető. Csak nem tudom hogy ennyire tájékozatlan vagy e vagy esetleg szándékosan hazudsz.
2017. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
Ahogyan előttem is leírtam sokaknak a legnagyobb baja velük, hogy nem lineáris és hatalmasabb a különbség van a gyerekszámtól függő kedvezmény és a tényleges költségek között.
2017. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
15%
Az hogy neszesemmifogdmegjól. A családokat nem így kellene támogatni.
2017. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"A megélhetési gyerekvállalást ismerjük, köszi, elég volt belőle, épp ezt próbálják felszámolni."


Én még soha nem láttam vagy hallottam megélhetési gyerekvállalásról, szükség az lenne rá, például ez lenne a hivatásos anyaság intézménye. Ez segítene a demográfiai helyzetünkön, jelenleg családi adókedvezmény címén csak közpénzszórás megy.


"Semmi szükség családonként 6-8 tanulatlan, munkaképtelen utód finanszírozására."


Én is ezt mondom, ezért rossz a mostani családtámogatási rendszer, mert nem a gyerek után kapja a szülő, tehát nem is kell a gyerekre költenie, hanem magára! Épp, hogy nem a "kárrierépítésben" kéne őket támogatni, hanem a gyereknevelésben! Ezért lenne jó egy fix gyerekszámtól független keret, amit a szülő a gyerekre KELL, hogy költsön.

2017. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Én is ezt mondom, ezért rossz a mostani családtámogatási rendszer, mert nem a gyerek után kapja a szülő, tehát nem is kell a gyerekre költenie, hanem magára! "


Ezzel csak az a baj, hogy ki határozza meg, hogy mi számít közvetve vagy közvetlenül a gyerekre nézve költségnek. Folyamatosan mennének a hírek, hogy erre nem lehetett, arra nem lehetett.

2017. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
Annak ellenére, hogy nincs gyerekem, nekem nincs vele bajom.
2017. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Én még soha nem láttam vagy hallottam megélhetési gyerekvállalásról, szükség az lenne rá, például ez lenne a hivatásos anyaság intézménye. Ez segítene a demográfiai helyzetünkön, jelenleg családi adókedvezmény címén csak közpénzszórás megy. "


Megkérdezhetem, melyik országban élsz? Megdöbbentő, hogy mennyire nem vagy képben.

2017. márc. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!