Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valahogy össze tudom kombináln...

Valahogy össze tudom kombinálni a lakáseladásból származó jövedelem utáni szjat a családi adókedvezménnyel?

Figyelt kérdés

Gyermekét egyedül nevelő anyaként a lakásomat eladnám és egy vidéki kertesházba költöznénk a gyermekemmel.


A lakásárak annyit változtak, hogy többmilliós jövedelmem származna a 2 éve vett lakás eladásából.


A vidéki ingatlanoknak is felment az ára, így egy felújítandó picike házra futná csak, a maradék pénzből pedig a házat újítanám fel. Ha ezt a 15%ot leadózom, teljesen lenullázódnék ezek után, mert még illetéket is kellene fizetni a házvétel után.


Tudom, hogy várhatnék még éveket, hogy adómentes legyen, de nem szeretném, hogy a gyermekem háziállat és kertesház nélkül nőjön fel. (A lakást az egyetem közelsége miatt vettem)


Szociális alapon vagy ezzel a családi adókedvezménnyel nem lehetne csökkenteni valahogy ezt az összeget?


Egyébként eleve nem értem az egész logikáját, hiszen a lakás munkából szerzett pénzből van, ugye a munkából már ezt az adót levonták egyszer, most pedig levonják még egyszer, mert eladom valamimet?


Na de a fő kérdés nem ez lenne, hanem az, hogy tudom e valahogy csökkenteni ezt az összeget.


2017. jan. 1. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"A lakásárak annyit változtak, hogy többmilliós jövedelmem származna a 2 éve vett lakás eladásából. "


Akkor milyen logikát nem értesz az adózásból?


Vettél valamikor valamennyiért egy lakást, amit aztán többért eladtál. A kettő különbözete egy adózatlan jövedelem (haszon), ami után az állam tartja a markát.

Én ezt nem érzem éppen igazságtalannak... :)


A családi kedvezménnyel az adóalapodat tudod csökkenteni (a lakás értékesítése utáni jövedelem is bele tartozik), amely által a fizetendő adó is csökken, tehát a családi kedvezmény egy fizetési kötelezettség csökkentő lehetőség.

2017. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy a vételár és az eladási ár különbsége miért számít jövedelemnek.


Így hívtam, mert a szabályban is így hívják.


Már kb tiszta, mert kaptam egy választ privátban, de borzasztó igazságtalannak érzem.


Egyébként mekkora értékhatártól számolják az eladások után az szjat? Például, ha eladom a 3000ért vett pulcsim 500ért használtan, az után is kellene adózni?


Hiszen az kevesebbet ér, mint a vételára. Vagy tök mindegy, mert lett belőle jövedelmem, mégha ilyen minimális is?

2017. jan. 2. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 3000-ér vettél valamit, amit 500-ért eladsz, akkor hol van belőle jövedelmed? Sehol.


Egyértelmű az, ha többért adod el, mint amennyiért hozzájutottál, akkor van belőle hasznod, amit még nem adóztál le. Mi ezzel a gond?

2017. jan. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!