Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja sokaknak a minimálbé...

Mi a baja sokaknak a minimálbér emeléssel?

Figyelt kérdés
Én nem értem azt ha már az is baj hogy több pénzt kapunk.

2016. nov. 25. 08:15
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
A prolik panaszkodnak hogy nincs pénz, oké nesze kaptok béremelést, kiharcolják, elrendezik a politikusok és a munkáltatók az áhított béremelést, erre akik alapból több pénzt keresnek sóvárognak, irigykednek, a gazdagok latolgatják hogy úgyse lesz jobb semmi. Közbe miért nem örülünk azoknak az embereknek a sorsán akik 10.000-20.000 el többet költhetnek majd? Vehetnek egy cipőt, egy pulcsit +-ba, vagy egy telefont, ez azért mégis több mint a semmi..
2016. nov. 25. 10:08
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

#20: Baromira mellélőttél, nem IT szektor...

#21: Pont az a baj, hogy egyetlen fillérrel sem költhetnek majd többet!

Ez a minimálbért reálértéken fogja tartani, míg a többiek bérének a reálértéke csökkenni fog.


Ha legalább egy pici rétegnek jobb lenne tőle, egy szavam sem lenne...


Egy jól hangzó kampányfogás, ami megtévesztheti azokat, akiket meg lehet... ergo nő a megcsappant szavazótábor. Ez csak erről szól, semmi másról!

2016. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 mannnocska ***** válasza:
11%

Nem néztem a %okat, előtte a tag informatikusként írt, vele tévesztettelek össze.


Ettől függetlenül áll amit írtam, pusztán rosszindulat, és a gyűlölet vezérli ezt. Ez már tényleg az alja, amikor a béremelés is egy szitokszó az országban.


Szr párt a fidesz, nem szeretjük, de ettől még ha a minimálbéresek vásárlóereje nő, az egy jó dolog.

2016. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

#23: Egyetertek. Ha a minimálbérek vásárlóértéke nő, az egy jó dolog.

De sajnos eddig soha, egyetlen minimálbér emeléstől sem következett ez be.


Eddig kivétel nélkül a termelő-, és szolgáltatóipar ennek költségeit beépítette az áraiba, ami inflációt eredményezett, aminek eredményeképpen a minimálbér reálértéken maradt, a többi reálértéke pedig csökkent.

Nem véletlenül kértem, hogy csak egyetlen olyan esetet mondj, amikor nem így történt! Mert eddig mindig így volt, és nem igazán látom, most miért történne másképp...

Én a megoldást abban látnám, ha a minimálbért emelnék, de emellett a versenyszféra olyan járulék kedvezményt kapna, hogy a béremelés semmilyen plusz költséggel ne járjon a munkáltatónak!

2016. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Van aki az állását, munkahelyét félti emiatt(talán nem is alaptalanul). Persze, lehet azt mondani, hogy amelyik cég ezt nem tudja kigazdálkodni, szűnjön meg, de ha nem lesz helyettük más, akkor marad a közmunka, És mivel a minimálbér emelése, nem jelenti azt, hogy az ennél többet keresők bére is automatikusan emelkedik, "bérfeszültség" lesz, ahogy a szakértők mondanák.
2016. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 mannnocska ***** válasza:
16%

Ezt le is írtam hogy hülyeség, mivel az inflációnak nem a bérek az egyedüli meghatározó tényezője. EGYRÉSZT.


Másrészt az infláció folyamatosan csökkent, volt negatív tartományban is az elmúlt X évben.


Harmadrészt amiről te beszélsz egész egyszerűen nem igaz. Az hogy nő a bér, ezáltal a munkaadó terhe, amit elvben az árba épít egész egyszerűen ferdítés.

Nagyobb bér -> nagyobb vásárlóerő -> több forgalom -> több bevétel. Persze hogy valamennyit emelkedni fognak az árak. De úgy tenni, mintha ez egy az egyben igazodna a béremeléshez ez olyan nettó baromság, amit csak egy ostoba emberrel lehet elhitetni.


Negyedrészt versenyszférában ha te olcsóbb tudsz lenni (nem emelsz árat, mint más), hozzád több vásárló megy. Verseny-szféra. Nem véletlen.


Az az érzésem, hogy ezt a sggedből húztad elő.


Ezen az elven te azt mondod, hogy lehetetlen bér reálértéket növelni. Felfogod, hogy ez mit jelent?

2016. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen lehet reálértéken bért növelni, de ehhez az kell, hogy a munkáltató ezt kigazdálkodja, és így ne építsék bele az árakba.

Nen vagyok gazdasági szakember, lehet, a seggemből húztam ezt elő...

De te még mindig nem neveztél meg egyetlen olyan minimábér emelést sem, ami reálbér növekedést eredményezett volna. ;)

2016. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 mannnocska ***** válasza:
33%

Látszik hogy nem vagy gazdasági szakember, ezt az első kommentedből láttam. Most már azt is látom, hogy nem is érdekel a téma.


Erre a felvetésedre reagáltam már, pont ebből látszik hogy semmi kompetenciád nincs a témában. Be is mutatom miért:


Megmutatom a kért adatot neked:


Növekszik a reálérték:

2002 január : 40-50 ezerre minimálbér

[link]


11-es ábra a reálértékekről

[link]


2002 -> ugrás a reálértékben.



De nézd meg a 2012-es minimálbérnövelést, ami meg nem emelte a reálértéket.

Ezért írtam, hogy amit te kérsz, és amiről te beszélsz egy jól hangzó marhaság. A gazdaság összetett folyamat, és rengeteg dolog befolyásolja egymást.


Mielőtt harcoskodsz öcsi, kicsit járj már utána a dolgoknak. Nem véletlen egy külön szakma, és tudományág a gazdasági, ÉS még azon belül is vannak szaktekintélyek, meg a kuli munkás. Nem te fogod itt megszakérteni hogy milyen gazdasági hatásai lesznek a minimálbér emelésének.


Pontosabban a véleményed elmondhatod, csak akkor ne tégy úgy, mint aki kompetens, és ne zárd el magad attól, hogy tévedhetsz. Mert te jelenleg kitaláltad hogy KIZÁRT hogy jó hatása is lehet.

2016. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Túl drasztikus, előkészítetlen, a gazdaság ekkora minimálbér emelést most nem tud elviselni, nincs meg a kellő plusz, amit vissza lehetne osztani, így az egész egy nagyon durva inflációhoz fog vezetni, amit leginkább azok fognak megszívni, akiket elvileg segítene, ráadásul a gyerekeseknek, nyugdíjasoknak, nappalis tagozatos tanulóknak is rosszabb lesz. Egy max 4-5%-os minimálbéremelés lett volna vállalható. Értem én, hogy a kormány itthon akarja tartani az embereket, de ezzel csak rontani fog a helyzeten, egy biztos, sok embernek lesz rosszabb, mint jobb.
2016. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 mannnocska ***** válasza:
9%

29 ezt mire alapozod? :D


Mert ez is ilyen semmiből előhúzott tudománynak tűnik. Leginkább ilyen index-hvg cikkek összefüggés nélküli katyvaszának

2016. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!