Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja sokaknak a minimálbé...

Mi a baja sokaknak a minimálbér emeléssel?

Figyelt kérdés
Én nem értem azt ha már az is baj hogy több pénzt kapunk.

2016. nov. 25. 08:15
1 2 3 4 5 6
 11/53 mannnocska ***** válasza:
7%

15%os béremelés mellett 4% tehercsökkentés is van. Ez azért ellensúlyozza a dolgokat. Nem 100%ban, de ez versenyszektor. Amelyik cég 15%tól padlót fog, az amúgy is lehúzná a rolót.


Ez nem más mint hiszti. Az a fajta hiszti ami a fidesz bármelyik intézkedését érinti. Ha bért emelnek, az nemjó, tönkremegy az ország. Ha csökkentenék a minimálbért, akkor az lenne a baj, tönkretennék a családokat.


Mielőtt jönnének a habzó szájú "fideszbérenc" kommentek életemben nem szavaztam rájuk, '18-ban se fogok. De attól, hogy gyűlölsz egy pártot, és nem értesz egyet a politikájukkal (meg mondjuk hogy szétlopják az országot), attól a jó részt el kell tudni ismerni.

2016. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megnem csak cégen belül okozhat feszültségeket. Az én munkahelyemen senki sem kap minimálbért. Viszont ha emelik a minimálbért, akkor az a városban, országban csökkenteni fogja a béreink relatív értékét, és mind a munkáltatónknak, mind nekünk emelheti a ternékek, de elsősorban a szolgáltatások árait, így béremelésre jó eséllyel nem számíthatunk, ugyanakkor a fizetésünk vásárlóerejének csökkentésére igen. A cégnél pedig nagyrészt informatikusok dolgoznak, akik még könnyebben pattannak, mint az előbb említett természettudományos véfzettségű emberek.


És akkor a közszféráról nem is beszéltem, ahol immár összeér a kezdő takarítónő és a kezdő egyetemi diplomás bére, mivel utóbbi 128 bruttót kapna a közalkalmazotti bértábla szerint, amit ki fognak egészíteni 161-re.

2016. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 mannnocska ***** válasza:
10%
Még annyit, hogy aki azt mondja hogy emiatt mennek tönkre, az számolja már ki minimálbér esetében hogy egy személyre nézve mekkora többletterhet ró egy cégre.
2016. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Meg még hozzáteszem, a munkáltatóm külföldre termel, tehát az, hogy itthon mekkora a kereslet, nem érdekli. Ahogy a többi nagy exportőrt sem. A másik irányba meg ugye az import termékekre is nőni fog a kereslet.


Szóval ebből a szempontból sem áldásos.


Hangsúlyozom, szerintem el fogja bírni a gazdaság, de csodaszerként bemutatni a minimálbért eléggé egyoldalú.

2016. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 mannnocska ***** válasza:
26%

12: ez ott nem igaz, hogy versenyszektorról van szó. Ha egy cég emel, egy másik nem fog, és vásárlókat veszítenek / nyernek. Árban max az infláció fog emelni, semmi egyéb.


Ez semmi egyéb, mint feltételezés, ami a negativitásból ered. Ez volt, amikor a sertéshús áfáját csökkentették, hogy "jaj de szr intézkedés, mert úgyis vagy a bolt, vagy a álattenyésztő emel majd, és elnyeli" Egyrészt ettől az intézkedés nem rossz, mert nem rajtuk múlik az emberi kapzsiság. Másrészt ez ahol én élek nem történt meg. Vagy ha megtörtént, akkor ott nem vásárolok többet húst, hanem ott, ahol nem nyelték le az áfacsökkentést. És ott nekik többletforgalom jelent meg, a profit egységenként nem csökkent. Többletforgalom + egységenkénti ár stagnálás = többletbevétel.


Csak a hülének nem éri meg. Nyilván volt olyan hentes aki megjátszotta az emelést, hát oda nem kell járni. Majd amikor %ban látszik a havi árbevételen, hogy kevesebb, akkor vagy tönkremennek egy idő után, vagy belátják, hogy nem éri meg.

2016. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
91%

Tönkremenni ennyitől nem fognak a cégek. De az árakba mindenki bele fogja építeni, így már mint korábban írtam, el fog szabadulni az infláció.

Ki nem állhatom a Fideszt, de ami jó, az el kell ismernem: az inflációt megállítottak. Most kampányfogásként emelik a minimálbéreket, ezzel azonban szabadjára engedik a megfékezett inflációt.

És bár jól hangzik, hogy megemelik a minimálbért, ennek a vásárlóértéke ugyanannyi marad...

Így a segíteni kívánt réteg helyzete változatlan marad. Azoké, akik nem minimálbért keresünk, rosszabb lesz. Ugyanis minket csak az infláció része fog érinteni, a mi béremelésünkre már nem lesz ilyen mértékben kerete a munkáltatónak.

2016. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 mannnocska ***** válasza:
8%

14: nem csodaszer, de ne tartsunk már ott se, hogy a sajtó, meg az emberek akik havonta legalább egyszer csámcsognak a nyugati - hazai bérminimum különbségen, azok most fel vannak háborodva, hogy ez milyen rossz.


Mondjuk egy informatikus cégnél dolgozó, aki a minimálbér 2-3x-át keresi lehet kicsit nem úgy látja ahogy lent a melós.

2016. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 mannnocska ***** válasza:
8%

Pont ezért lehetett megtenni most a béremelést. Eddig anélkül is volt infláció hogy a bérek komolyabb mértékben emelkedtek volna. Ha ilyen környezetben emelnek béreket AKKOR tényleg elszabadul az infáció. De már megint ilyen világvége apokalipszis retorika van, hogy "elszabadul az infláció"...


Nem, nem fog. Infláció lesz, de ha havi 10 ezret elnyel, akkor az azt jelenti, hogy a mindenkori bérek értéke CSAK csökkenhet, mert ha növelik a béreket, akkor is csak csökken a reálérték. Ez logikai bukfenc.

2016. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

#18: Érdekes, nekem így is elég rendesen emelték eddig a fizetésemet....

De most nem fogják olyan mértékben, mint a minimálbéresekét. Nem sajnálom tőlük, félre ne érts!

De nevezz meg a múltban csak egyetlen olyan minimálbér emelést, amit nem építettek be az árakba, ami nem járt inflációval, és ami reálbér növekedést okozott!

Csak egyet nevezz meg....

2016. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 mannnocska ***** válasza:
0%

Jaj ugyanmár! Ennél jobban értesz te a gazdaságot, minthogy ilyen hülyeséget kérj tőlem.


Informatikában emelik, mert munkaerőhiány van folyamatosan. Tudom, mert van rálátásom :) Ez az egyik. A másik hogy az egy szaktudás, és egy egyéni szemlélet / teljesítmény is áraz téged be a hiányon kívül. A jó programozókért versengés van kb, úgyhogy én meg se szólalnék hogy mennyire emelkedett épp most a béred. Te magad árazod be magad.


Csak nyilván neked ez az alap, a nézőpontod bázisa. Én ugyan nem, de minimálbéresek között dolgozok. Betanított munka, szalagmunka stb. Helyettesíthető, értéket oly módon nem teremt mint te, hogy magát tudja beárazni. Van egy normálja, sok helyen még +-t se kap ha túlteljesíti, de ha nem, akkor lebsszák. Ahol bónuszt kapna is a túlteljesítésért, ott is azért elég szépen be van lőve, hogy nagyon megérje a cégnek (ergó güzülni kell azért a párezerért egész hónapban).


Nagyon mások a dimenziók. Ebben az országban az a fantasztikus, hogy mindig lesz valami ami mentén egy dolgot szarnak titulálunk. Találnak egy rakat kőolajat, ami világpiacon az OPEC közé emelne minket? "hurr durr nekem nincs is autóm!" Bármi. És már várom hogy ebbe a példába is beleköt valaki :D


Te is ennek mentén mész: nekem jó volt eddig, akkor miért izélnek béremelésért? Biztos meg se dolgozik érte, különben emelnék. Nagyon jól látszik az első sorodon. Persze igyekszel leszögezni, hogy nem sajnálod, de amúgy meg ja. És már jön is, hogy neked meg most nem emelnek ekkorát. Most erre mit mondjak? Neked a szakmai tapasztalatoddal évente minimum 20-30 ezret kell nőjön az első 3-4 évben a béred, különben valamit szrul csinálsz. (és beszéljünk arról hogy egy programozó 200 nettó kezdővel operál, nem 73 nettóval). Egy szalagmunkásnál NINCS szaktudás, nincs szakmai tapasztalat.

2016. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!