Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szóltok a jövő évi...

Ti mit szóltok a jövő évi minimálbér emeléshez és adócsökkentéshez?

Figyelt kérdés

Én megkapom a szakmunkás minimálbért tehát 85 és 100 körül keresek tuloraktol függően! Igy Elvileg ha tényleg emelnek 10-15 %-ot ugy számoltam hogy akár 120-130-at is megkaphatja az aki a szakmunkás minimálbért kapja illetve 85-90ezret aki a tényleges minimálbért kapja!

Na most persze az tény hogy ehhez a cégeknek is ki kell termelni-e ezt a pluszt illetve én azt Hallottam hogy ezért sok cég akár meg is szűnhet főleg akik kis vagy kozepvallalkozok!Illetve ami még nagyon fontos hogy az árak megemelkednek igy azért persze mint Mindennek van hátránya is! Ti mit gondoltok erről?



2016. nov. 13. 15:44
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

A kormány célja Elvileg:


-A kivándorlás csökkentése

-A létminimum összegét ami most(88E)

Érje el a minimálbér

-Jobb élet színvonal azoknak akik minimálbért keresnek! A sok kérdés hogy mi lesz ára az emelesnek Lehet hogy munkahelyek szűnnek meg ami nagy baj lenne mert igy is nagy a munkanélküliség illetve kérdés hogy az árak mennyivel nőnek meg mert ha megemelkedik minden akkor szinte ugyanugy fogunk élni mint eddig csak statisztika lesz az emelés hogy ők nem hibásak mert emelték! Várom mindenki véleményét!

2016. nov. 13. 15:53
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
A kormány célja GYAKORLATILAG: megvásárolni a szavazatokat hogy újabb 4 évig tömhessék a zsebüket.
2016. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%

A minimálbér emelés OK


az adócsökkentés a gazdagok kedvezménye.

Ahogy a rezsicsökkentés is

2016. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Jó, de elkésett, 4-5 évvel ezelőtt kellett volna.
2016. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%

Ha jobboldali kormány béremelést tervez, akkor a baloldali média elkezdi a hisztit, hogy tönkre fognak menni a vállalkozások. Aztán a ciklus végén kiderül, hogy mégsem mentek tönkre.


Baloldali kormány idején pedig bérstop szokott lenni, és mégis tönkrementek a vállalkozások. Harminc éve dolgozom, eddig ahányszor leépítettek, vagy másképp szűnt meg a munkahelyem, az mind balos kormány alatt volt. Lapozzunk.

2016. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy 1,5 év múlva választások lesznek, és szeretne 2/3-ot a fidesz, utána majd elveszik megint a dupláját szokás szerint. A másik, hogy nagyon sok munkahelyen minimálbérre vannak bejelentve a dolgozók, de a bérük valójában akár a duplája is lehet, úgyhogy ezzel a lépéssel csak fehérítene a gazdaságon a fidesz, újabb jövedelmek kerülnének adó alá, ezáltal nőne az állam bevétele, plusz hónapokig még a csapból is az folyna, hogy nőttek a reáljövedelmek, csökkentek az adók. Igazából csak azt adja vissza, amit a 6 év alatt elvett. Ne felejtsük el, hogy 2010 előtt az alacsony jövedelműek évi 144.000 ft adójóváírásban részesültek, plusz adómentes volt a minimálbér, így a nettó minimálbér még mindig nem érte el a 2010 előtti szintet.
2016. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%
Előbb a közalkalmazottak jövedelmét kéne rendbe tenni utána jöhet az adócsökkentés
2016. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb ember nem minimálbért keres. Még a szalagon egy műszakban dolgozó ember is felette keres kicsivel. Ha a minimálbéremelés nem eredményez széleskörű emelkedést mindenhol, akkor csak parasztvakítás az egész.
2016. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy száz helyett százhúszat fogsz keresni, az semmi. Nettó kétszáz alatt nem kereshetne az utolsó tróger sem. Az ingatlanárak 40 százalékkal mentek fel máról holnapra. Az a havi húszezer az semmi.
2016. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
39%

anyám 75 ezret keres azért mert én vagyok és járok suliba 18/F

szégyen ez az ország! mocsok politikusok! férgek


kap majd 60 ezret szégyen!

2016. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!