Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szóltok a jövő évi...

Ti mit szóltok a jövő évi minimálbér emeléshez és adócsökkentéshez?

Figyelt kérdés

Én megkapom a szakmunkás minimálbért tehát 85 és 100 körül keresek tuloraktol függően! Igy Elvileg ha tényleg emelnek 10-15 %-ot ugy számoltam hogy akár 120-130-at is megkaphatja az aki a szakmunkás minimálbért kapja illetve 85-90ezret aki a tényleges minimálbért kapja!

Na most persze az tény hogy ehhez a cégeknek is ki kell termelni-e ezt a pluszt illetve én azt Hallottam hogy ezért sok cég akár meg is szűnhet főleg akik kis vagy kozepvallalkozok!Illetve ami még nagyon fontos hogy az árak megemelkednek igy azért persze mint Mindennek van hátránya is! Ti mit gondoltok erről?



2016. nov. 13. 15:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
24%

"Az ingatlanárak 40 százalékkal mentek fel máról holnapra. "


Igen, Budapesten. Csak ott a fizetések is.

2016. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%

10-Es!

Anyád közmunkás hogy csak annyit keres?

Ugy tudom csak azok nem kapják meg a minimálbért se

2016. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Pesten, és nem ment fel a fizetés.
2016. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

# 5/12 Időpont ma 16:06


Ühüm, ajánlok utánanézni amikor ugyanezek babrálták a minimálbért... akkor lett csak igazán fekete munka, minimálbér alatt.


# 11/12 Időpont ma 16:27


Tényleg? Budapesten 100 ezer nettó lett a kifizetett legalacsonyabb bér? :-D Érdekes, erről a cégek nem tudnak... de azok se akik elvileg ennyit keresnek.

De akkor nekem is lógsz körülbelül 5 millió forinttal.

2016. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
43%
hiszem ha látom! de lehet emelik de az árakat meg a duplájára fogják emelni az tuti
2016. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az ötlet jó, de vannak hátrányok is. A járulékcsökkentéssel nőhet a magyar munkaerő versenyképessége, ösztönzőleg hat, növekedhet a gazdaság, másik oldalon viszont ez nagy kiesés az állami költségvetésnek. Szerintem elsősorban ezért emelik meg a minimálbért és a bérminimumot, hogy ezt a kiesést kompenzálják (magasabb bér -> több adót fizet). A szürkegazdaság is fehéredhet valamennyire az intézkedés hatására, ami Magyarországon nagyon kiterjedt. A minimálbérre, bérminimumra bejelentett dolgozók fele valójában többet keres, csak az adóelkerülés érdekében ez nincs bejelentve, kimutatva. A másik fele, aki tényleg csak ennyit keres, azok többsége is jól járhat, nő a bérük. Hátrány viszont, hogy biztosan lesz egy kis réteg, akinek a bérköltségek növekedése miatt meg fog szűnni a munkahelye. Elsősorban vidéki, kis versenyképességű, képzetlen, alacsonyan képzett munkaerőt foglalkoztató cégek kerülhetnek bajba, kényszerülhetnek leépítésekre, megszűnésre. Így éppen az a társadalmi réteg kerülhet bajba, aki jelenleg is leginkább szenved a munkanélküliségtől, szegénységtől, legnehezebben találnak munkát a versenyszférában. Marad számukra a közmunka, ami viszont az állami költségvetést terheli.
2016. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

"Tényleg? Budapesten 100 ezer nettó lett a kifizetett legalacsonyabb bér? :-D Érdekes, erről a cégek nem tudnak... de azok se akik elvileg ennyit keresnek. "


rossz helyen dolgozol, 100 ezer nettó teljesen reális bér budapesten

2016. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

# 17/17 Időpont ma 17:17


Köszönöm szépen, én jó helyen dolgozom. Legalacsonyabb kifizetett bérről beszélek. Szövegértés egyes. Mert ha - amint azt hazudod - 40%-kal emelkedtek volna a bérek, akkor a legalacsonyabb kifizetett bérnek is emelkednie kellett volna. Ez nem történt meg.


Szép terelési kísérlet, de a személyeskedés is amolyan proli módszer, nálam nem működik.

2016. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Kamu. Bár igaz lenne.
2016. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

"Mert ha - amint azt hazudod - 40%-kal emelkedtek volna a bérek, akkor a legalacsonyabb kifizetett bérnek is emelkednie kellett volna. Ez nem történt meg. "


szerintem rájátszol, hogy ilyen hülye vagy...

már a 40%is hülyeség volt, de direkt nem kötöttem bele

2016. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!