Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szóltok a jövő évi...

Ti mit szóltok a jövő évi minimálbér emeléshez és adócsökkentéshez?

Figyelt kérdés

Én megkapom a szakmunkás minimálbért tehát 85 és 100 körül keresek tuloraktol függően! Igy Elvileg ha tényleg emelnek 10-15 %-ot ugy számoltam hogy akár 120-130-at is megkaphatja az aki a szakmunkás minimálbért kapja illetve 85-90ezret aki a tényleges minimálbért kapja!

Na most persze az tény hogy ehhez a cégeknek is ki kell termelni-e ezt a pluszt illetve én azt Hallottam hogy ezért sok cég akár meg is szűnhet főleg akik kis vagy kozepvallalkozok!Illetve ami még nagyon fontos hogy az árak megemelkednek igy azért persze mint Mindennek van hátránya is! Ti mit gondoltok erről?



2016. nov. 13. 15:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

# 20/20 Időpont ma 18:03


Az, hogy nem vagy tiszában az ingatlanárakkal, nem az én hülyeségem bizonyítja.

2016. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
21%
egy idióta vagy, maradjunk annyiban... tehát jó bért kapsz, de nem emelték a "legalacsonyabb bért"?!
2016. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy azért várjuk meg, mi fog ebből megvalósulni és hány új adót találnak ki "cserébe".
2016. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Mivel az árak felmentek 30-40 százalékkal, ezért ha a béreket is csak annyival emelik, akkor is maradunk ahol eddig voltunk.
2016. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

# 22/24 Időpont ma 18:29


Mondom én, hogy nem tudsz magyarul:

- Az én bérem független a minimálbértől. Nem is tudom miért kapcsoltad össze a kettőt. (Najó, dehogynem tudom, hazudtam)

- A minimálbér kifejezést nem használhatom, hiszen az egy egzakt fogalom. Azt hazudtad, hogy a lakásárak emelkedésével nőttek a bérek. Ez meg hazugság, lévén az ország egészén ugyanannyi a minimálbér. És Budapesten élnek elég sokan minimálbéres fizetésből. Tehát nekik nem nőtt, míg az ingatlanárak igen, tehát hazudtál.


Felfogod végre, vagy menjek még lejjebb? :-)

2016. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
de nem érted, hogy pesten nem lehet embert találni minimálbérért?!
2016. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

# 26/26 Időpont ma 21:55


Ezt mondd már meg azoknak is, akik minimálbérért dolgoznak.


Vagy kire gondolsz? Szoftverfejlesztőt tényleg nem találsz minimálbérért...

2016. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy mekkora inflációt hoz magával. Mert az mind szép és jó, hogy nominális értékben nő a fizetés, de ha a reálértéke meg nem változik...
2016. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%

A minimálbérnek legalább nettó 120.000 ft-nak kellene lennie. Van, aki, szerint nettó 150.000 Ft. Van alapja, mert külföldön a béred harmada megy el a szállásra, képzettséget nem igénylő munkánál. Itthon a fele. Sőt, még több is.


Én a minimálbérhez viszonyítok, mert lehetsz mérnök, gazdasági vezető, jól menő hegesztő, stb., bármikor elveszíthetjük az állásunkat és a minimálbér az, ami biztos jogilag.


Amilyen béremelést terveznek, már az is kevés, amikor egy szoba bérlése 50.000 ft rezsivel. Győrbe még több. Tapasztalat.


Ahhoz, hogy rendesen étkezzen az ember, legalább 40.000 ft kell. Nem lehet mindig krumplit, rizst, enni.


A másik fontos dolog, hogy van, aki később eszmél rá, hogy tanulni kell. A minimálbérből nem hogy továbbtanulni nem tud, de ha felvenné a diákhitelt, még az utazás költségét sem tudná kifizetni.


Szóval engem ezzel a buta stratégiájukkal nem állítanak meg.


Megint megy a parasztvakítás, amikor már az egész ország összeszerelő üzem lett.

Tapasztalat!

Üzemben, műszakpótlékkal, túlórával megvan a nettó 140.000 ft. Igaz nincs életed és a műszakozásba tönkreteszed az egészséged.


Nekem számít az egészségem.


A másik a nyugalom. Voltam kint Németországba. Németekkel dolgoztam együtt. 10-ed annyi munkát nem csinálnak mint mi,itt Magyarországon. Amikor étkezési szünetkor 3 perccel elkezdtem dolgozni, jól lecseszett a német, hogy mit képzelek magamról, van még 3 perc az étkezési szünetből.

Na ezt csináld meg itthon.


Itthon dolgozz 3 ember helyett, nettó 140.000 ft-ért, műszakban, túlórával.


Itt válik igazzá, hogy 47.000 forintból meglehet élni.

Osszuk vissza a 140.000 forintot hárommal. 3 ember.

Az eredmény stimmel.

2016. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A másik lényeges dolog.


Adhat zsebbe a minimálbéren felül plusz pénzt a vállalkozó, de alapból nem mennék ilyen vállalkozóhoz.

Ha nem fizet ki, hogyan bizonyítom be? Dolgozok neki 200 órát 70-80 ezer forintért? Vicc!


Egy biztos, 20-26 év hazugsága, hazaárulása, az emberek egymáshoz való hozzáállása után, kevés értelmes ember fog itt maradni.


Nekem adhatnának nettó 200.000 ft-ot is, akkor is lelépnék, mert nem fogok 3 ember helyett dolgozni.

A gyárakba is már mindent kiszámolnak, minimum létszámmal mennek. Ha valaki lebetegszik, akkor dolgozz helyette is ugyanannyi bérért. Csodálkoznak, hogy a fiatalok, diplomások inkább elmennek szezonális munkára Ausztriába,stb.


A mai fiatal azt látja, hogy a szülei 20-30-40 év munka után, semmire sem jutottak szinte. Akik mégis, azok kevesen vannak.

Azért van ennyi hiányszakma is, mert nem becsülik meg a jó szakmunkást.

Dolgozik kint a hidegben, felelősségteljes munkát végez és kiszúrják a szemét éhbérrel, feketén. Ki sem fizetik.


A politikai elitet nem érdekli az ország sorsa.


Az ország erőssége lehetne a korrekt kisvállalkozások, de helyette inkább a multinacionális cégeket támogatják.

A baj ezzel, hogy kiszolgáltatottá teszik az egész országot.

Sehol sem könnyű az élet, de itt az "elit" a saját népe ellen van.

2016. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!